Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiczanie zatrzymani za groźby, znieważenie i napaść na policjantów

  • Dodano: 2019-08-26 09:15

Mundurowi ze świętochłowickiej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn. Świętochłowiczanie grozili i znieważyli policjantów oraz wywierali wpływ na czynności przez nich wykonywane.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek przed północą. Pijani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

30 i 25-latek usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwa

Do zdarzenia doszło we wtorek przed północą. Mundurowi podczas patrolowania jednej z ulic w centrum miasta usłyszeli głośne wulgarne okrzyki dobiegające z krzaków. Na ławce zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol. W trakcie legitymowania z pobliskich krzaków usłyszeli głośny śmiech i kolejne wulgaryzmy. Po chwili wyszedł z nich młody mężczyzna, który dołączył do siedzącego na ławce kolegi. W trakcie podjętych czynności służbowych obaj mężczyźni byli pobudzeni i agresywni wobec stróżów prawa, podjęli nawet próbę oddalenia się z miejsca. Wezwania policjantów do zachowania zgodnego z prawem nie odnosiło skutku, a obaj Świętochłowiczanie nie zamierzali się uspokoić. W pewnym momencie jeden z nich 30-latek zaczął szarpać i popychać uniemożliwiając realizację czynności. Jego kompan, 25-latek widząc zachowanie kolegi, również zaczął szarpać drugiego policjanta. Napastnicy zostali zatrzymani, lecz w dalszym ciągu ich zachowanie odbiegało od poprawnego. W trakcie przejazdu do komendy policjanci usłyszeli od mężczyzn słowa ogólnie uznane za obraźliwe, które kierowane były pod ich adresem oraz groźby. Jak się później okazało obaj zatrzymani byli nietrzeźwi, mieli w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za znieważenie policjantów, naruszenie nietykalności cielesnej oraz wywieranie groźbą wpływu na czynności przez nich wykonywane. Wczoraj decyzją prokuratora 30 i 25-letni Świętochłowiczanie zostali oddani pod policyjny dozór.

Grozi im do 3 lat więzienia

Jednak to nie wszystko, odpowiedzą jeszcze za popełnione wykroczenia.

Należy pamiętać, że policjant jest funkcjonariuszem publicznym i jest szczególnie chroniony prawem. Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego, którym jest m.in. prokurator, policjant czy ratownik medyczny zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności, a za naruszenie jego nietykalności cielesnej można trafić do więzienia na 3 lata.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mieszkanka

    Brawo, zróbcie w końcu porządek z tym całym menelstwem. W nocy spać nie można. Dla takiego menela to wszystko jedno czy sobota, czy środa i tak do pracy nie idzie na drugi dzień. Jeszcze powinien pałą dostać jeden z drugim to by mu się odechciało drzeć mordę po nocy i wyzywać policjantów.

  • Bartek K.

    Trzeba było wywieść ze 100 km od Swietochlowic jak to robiła kiedyś milicja zaraz by wytrzezwieli.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.