Wiadomości z Świętochłowic

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

 • Dodano: 2019-08-16 11:00, aktualizacja: 2019-08-19 11:47

To już oficjalne! Policja zatrzymała trzy osoby związane ze sprawą Łukasza Porwolika. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali oskarżeni o zabójstwo 35-letniego Łukasza.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z kryminalnymi z Chorzowa zatrzymali we Wrocławiu 40-letniego mężczyznę i jego 33-letnią partnerkę podejrzanych o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego Łukasza Porwolika. Natomiast w Katowicach katowiccy kryminalni i policyjni kontrterroryści zatrzymali 38-letniego mężczyznę również podejrzanego o to zabójstwo. W celu zatarcia śladów zbrodni sprawcy spalili ciało zaginionego. Przy zatrzymanych oraz w trakcie przeszukań policjanci znaleźli broń palną, granat ręczny, środki służące do wytwarzania materiałów wybuchowych i duże ilości narkotyków. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu.

Trzy osoby zatrzymane

Zatrzymanie trzech osób podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego mieszkańca Chorzowa to efekt pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Łukasz Porwolik ostatni raz był widziany w dniu 3 sierpnia w Świętochłowicach w rejonie ul. Górnej, skąd miał oddalić się w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie nawiązał później kontaktu z rodziną, która zgłosiła jego zaginięcie. Sprawą zajęli się policjanci z chorzowskiej komendy miejskiej.

- Mundurowi rozpytali osoby, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego i okoliczności jego zaginięcia, w tym osoby, które jako ostatnie miały z nim kontakt. Policjanci skontrolowali miejsce zamieszkania mężczyzny, miejsca, w których przebywał w czasie poprzedzającym jego zaginięcie oraz sprawdzili nagrania kamer monitoringu. Stróże prawa skontrolowali również szpitale i inne miejsca w Chorzowie i miejscowościach ościennych, w których mógł przebywać zaginiony. Ponadto chorzowscy policjanci wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz przy wykorzystaniu psa tropiącego dokonali penetracji rozległych terenów w Świętochłowicach. O zaginięciu mężczyzny Policja poinformowała również środki masowego przekazu oraz zamieściła komunikat informujący o zaginięciu - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

W międzyczasie w sprawę zaginięcia włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej. Jedna z przyjętych przez mundurowych wersji zakładała, że doszło do uprowadzenia mężczyzny. Uwagę kryminalnych zwrócił przede wszystkim 40-letni mieszkaniec Świętochłowic, który w dniu zaginięcia miał odkupić od zaginionego jego samochód i był ostatnią osobą, która go widziała. Mężczyzna twierdził, że po dokonaniu transakcji zakupu samochodu mieszkaniec Chorzowa oddalił się i 40-latek nie miał już z nim żadnego kontaktu. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji nie dali jednak wiary słowom mężczyzny i prowadzili czynności zmierzające do ustalenia faktycznego przebiegu wydarzeń.

12 sierpnia do Śląskiej Policji wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich dotycząca znalezienia przez jednego z mieszkańców zwęglonych szczątków ludzkich. Stróże prawa podejrzewali, że może to być zaginiony Łukasz Porwolik.

Dalsze policyjne ustalenia i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie 40-letniego mieszkańca Świętochłowic i 38-letniego mieszkańca Chorzowa, których stróże prawa podejrzewali o dokonanie zabójstwa zaginionego. Podejrzewany 40-latek zdążył opuścić teren Świętochłowic. Jednak kryminalni namierzyli mężczyznę i zatrzymali go na terenie Wrocławia, gdzie chwilę wcześniej wymeldował się z hotelu i poruszał się samochodem należącym do zaginionego.

Pistolet, amunicja i granat ręczny

Przy zatrzymanym mundurowi ujawnili pistolet i amunicję, na które nie posiadał on zezwolenia. Wraz z mężczyzną w samochodzie przebywała jego 33-letnia partnerka, która również została zatrzymana. Przy kobiecie policjanci znaleźli środki odurzające i granat ręczny - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Mundurowi przeszukali również miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Na terenie Świętochłowic policjanci odnaleźli rewolwer, który mógł posłużyć do dokonania zabójstwa 35-latka. Stróże prawa znaleźli również podejrzane środki i substancje. Na miejsce wezwano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy na miejscu przeprowadzili rozpoznanie i wstępnie ustalili, że odnalezione substancje mogły posłużyć do wytworzenia materiałów wybuchowych. Środki i substancje zabezpieczono i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach celem potwierdzenia, że są to prekursory materiałów wybuchowych.

Natomiast w Katowicach kryminalni z komendy wojewódzkiej wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami ze Śląska zatrzymali 38-letniego chorzowianina podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego wspólnie z zatrzymanym 40-latkiem. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli 1,5 kilograma amfetaminy oraz 750 gramów marihuany.

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury

Zatrzymani mężczyźni i kobieta zostali przetransportowani i osadzeni w policyjnym areszcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zabójstwa 35-letniego mieszkańca Chorzowa poprzez oddanie strzałów z broni palnej w głowę, zacierania śladów zbrodni i zbezczeszczania zwłok poprzez ich spalenie oraz kradzieży jego samochodu. Ponadto 40-latkowi zarzuca się posiadanie broni palnej bez zezwolenia oraz posiadanie materiałów wybuchowych, które z uwagi na swoje właściwości mogły spowodować niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. 38-latek odpowie również za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyznom grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Natomiast 33-letnia kobieta usłyszała zarzuty udzielania pomocy podejrzanym w zacieraniu śladów popełnienia zbrodni, posiadania granatu ręcznego oraz posiadania amfetaminy. Decyzją sądu, na wniosek śledczych i prokuratury, wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Czynności w sprawie trwają.

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (108)    dodaj komentarz »

 • Robert

  A co zrobiłabyc na miejscu Prezydenta. Bo wg mnie dobrze zrobił ze nie przyszedł, pobieważ jego funkcja na to nie pozwala. Miał stac pod czyimś domem moze jeszcze krzyczeć jak tłum!? Dla mnie jest tutaj tragedia 3 rodzin po pierwsze ofiary, po drugie, znajomych od ofiary i po trzecie tragedia i dla ojca mordercy i dla córki od oskarżonych rodziców. Więc niech się kazdy zastanowi a później niech pisze sensowne komentaże

 • Aga

  Właśnie ludzie pod tym warsztatem zadymę robią. Rodzice wiedzieli nie wiedzieli.... cięzko teraz gdybać. Ale taki lincz? Swoje już się nacierpieli i jeszcze pewnie nacierpią.Czy informacja, że Łukasz najpierw był tam przetrzymywany, a dopiero potem zabity jest potwierdzona przez policję, czy to tylko wymysł tych ludzi?

 • leopold

  Ja też tam nie byłem i co z tego wynika? Nic!!! Po prostu niektórzy lubią stadne, gromadzenia i wydaje się im, że są lepsi w okazywania uczu", a stado ich w tym upewnia. Czasem po bójce pseudokibiców te same matoły co nawalały się maczetami organizują potem marsz przeciwko przemocy. To już surrealizm wysokiego lotu. Śmierć każdego człowieka to targedia, dziennie z różnych powodów jak wskazują statystyki umierają w naszym mieście 2 osoby, czasami ten akt dokonuje się w szpitalu i nie widzę tam wiecznego ognia palonego ku pamięci i przeciwko czemuś. A Kostempski? Dla pijaru gotów jest czynić wszelkie gesty byle o nim słyszą o i dobrze ja by ktoś mu zrobił zdjęcia. Wszak to tutaj prawie rok temu skończyły się jego mitomańskie marzenia o karierze politycznej. Dzisiaj jako nieudolna i niużyteczna oferma, co prawie zarżnęła miasto jest kulą u nogi swoich partyjnych kolegów i promotorów. Zostało tylko kilku naiwnych gęgaczy ślepo zapatrzonych w upadłego jesiotra, który w sumie okazał się być tandetną wajską.

 • Haha

  Gdzie ty [...]o miałbyś być jak nie wyciągasz nosa z internetu

 • Mateusz Wieczór.

  Amebo miej MĘSKIE jaka i podpisz się w końcu

 • An

  A ty już lepiej zamilknij jak masz takie głupoty pocisak, Łukasz normalnie nie umarł gdyby to do ciebie nie docierało! I dlatego te tłumy ludzi i palenie zniczy

 • Wkurzona

  Puknij się w głowę. Ani Kostempski ani Beger nie zadba o bezpieczeństwo w tej dzielnicy, a będzie jeszcze gorzej. Policja zamiast łapać przestępców pilnuje żeby piesi przechodzili po pasach. Po zmroku jak przejedzie patrol to udaje, że nic nie widzi. Monitoring to chyba atrapy. Kibole biegają z bejsbolami w biały dzień. Alkohol sprzedaje się dzieciom i pijakom ledwo trzymającym się na nogach. Dzieci pilnują dzieci, albo nie są pilnowane wcale, bo rodzice są zalani w trupa. Tak wygląda życie w gettcie Chropaczów. A to co się stało, to lata zaniedbań wszystkich Prezydentów po kolei.

 • Ala

  Kostempski wykorzysta każdą sytuację by się lansować. I daje ci słowo że nie przyszedł tam dla Łukasza.

 • Aga

  Dokładnie do niedawna za pieniądze mieszkańców utrzymywał opiekunki do dziecka, które zatrudnił fikcyjnie w urzędzie. Teraz pokazówkę robi.

 • Mieszkaniec

  Nawet jeśli to PRZYSZEDŁ.Lansować?A jaką miałby mieć z tego korzyśc?

 • Ala

  Pokazywać się żeby o nim nie zapomnieli. I tak dobrze że czeresni nie rozdawal.

 • Mieszkaniec

  Do wszystkich ktorzy gromadzą się na ul.górnej. Chcę was uświadomić że to jest osiedle i mieszkają tam ludzie którzy chcą spokojnie żyć! Przychodzicie i co chcecie pod tym warsztatem zobaczyć? Trochę rozsądku!

 • Ala

  Dokładnie tak.Bałam się słysząc te słowa mordercy, mordercy.Ludzie są nieobliczlni.A miejsce znaczy jest na grobie.

 • Zoom

  Zwłaszcza zabieranie dzieci, które muszą słuchać niewybrednego języka "mówców"

 • Mieszkaniec

  Najczesciej wieksze pieniadze nie czynią ani dobrych znajomych ani przyjaciół

 • Daniel

  Dożywocie bo kary śmierci niestety nie ma! Człowiek musi czuć się bezpieczny.

 • Świętochłowiczanka

  Byłam dzisiaj z rodziną w katedrze w Niemczech bo tu mieszkamy... Zapaliłam świeczkę i pomodlilam się, łzy ciekły po policzkach.. Przykro mi bardzo:( Wyrazy współczucia dla całej rodziny.

  • Świętochłowiczanka
   2019-08-17 15:24
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Swietochloqice

  Po co ta popisowa?? Ciekawe czy za miesiac będziesz lala łzy...wez utan kobieto

 • Świętochłowiczanka

  A czemu popisowa?!!! Zamilcz lepiej i sam idź do kościoła i pomodl się o rozum.

  • Świętochłowiczanka
   2019-08-17 23:10
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Luki

  Każdy może być na wszystkich rozprawach w Sądzie jako publiczność i wtedy dowie się coś więcej.

123456

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.