Wiadomości z Świętochłowic

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

 • Dodano: 2019-08-16 11:00, aktualizacja: 2019-08-19 11:47

To już oficjalne! Policja zatrzymała trzy osoby związane ze sprawą Łukasza Porwolika. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali oskarżeni o zabójstwo 35-letniego Łukasza.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z kryminalnymi z Chorzowa zatrzymali we Wrocławiu 40-letniego mężczyznę i jego 33-letnią partnerkę podejrzanych o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego Łukasza Porwolika. Natomiast w Katowicach katowiccy kryminalni i policyjni kontrterroryści zatrzymali 38-letniego mężczyznę również podejrzanego o to zabójstwo. W celu zatarcia śladów zbrodni sprawcy spalili ciało zaginionego. Przy zatrzymanych oraz w trakcie przeszukań policjanci znaleźli broń palną, granat ręczny, środki służące do wytwarzania materiałów wybuchowych i duże ilości narkotyków. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu.

Trzy osoby zatrzymane

Zatrzymanie trzech osób podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego mieszkańca Chorzowa to efekt pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Łukasz Porwolik ostatni raz był widziany w dniu 3 sierpnia w Świętochłowicach w rejonie ul. Górnej, skąd miał oddalić się w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie nawiązał później kontaktu z rodziną, która zgłosiła jego zaginięcie. Sprawą zajęli się policjanci z chorzowskiej komendy miejskiej.

- Mundurowi rozpytali osoby, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego i okoliczności jego zaginięcia, w tym osoby, które jako ostatnie miały z nim kontakt. Policjanci skontrolowali miejsce zamieszkania mężczyzny, miejsca, w których przebywał w czasie poprzedzającym jego zaginięcie oraz sprawdzili nagrania kamer monitoringu. Stróże prawa skontrolowali również szpitale i inne miejsca w Chorzowie i miejscowościach ościennych, w których mógł przebywać zaginiony. Ponadto chorzowscy policjanci wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz przy wykorzystaniu psa tropiącego dokonali penetracji rozległych terenów w Świętochłowicach. O zaginięciu mężczyzny Policja poinformowała również środki masowego przekazu oraz zamieściła komunikat informujący o zaginięciu - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

W międzyczasie w sprawę zaginięcia włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej. Jedna z przyjętych przez mundurowych wersji zakładała, że doszło do uprowadzenia mężczyzny. Uwagę kryminalnych zwrócił przede wszystkim 40-letni mieszkaniec Świętochłowic, który w dniu zaginięcia miał odkupić od zaginionego jego samochód i był ostatnią osobą, która go widziała. Mężczyzna twierdził, że po dokonaniu transakcji zakupu samochodu mieszkaniec Chorzowa oddalił się i 40-latek nie miał już z nim żadnego kontaktu. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji nie dali jednak wiary słowom mężczyzny i prowadzili czynności zmierzające do ustalenia faktycznego przebiegu wydarzeń.

12 sierpnia do Śląskiej Policji wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich dotycząca znalezienia przez jednego z mieszkańców zwęglonych szczątków ludzkich. Stróże prawa podejrzewali, że może to być zaginiony Łukasz Porwolik.

Dalsze policyjne ustalenia i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie 40-letniego mieszkańca Świętochłowic i 38-letniego mieszkańca Chorzowa, których stróże prawa podejrzewali o dokonanie zabójstwa zaginionego. Podejrzewany 40-latek zdążył opuścić teren Świętochłowic. Jednak kryminalni namierzyli mężczyznę i zatrzymali go na terenie Wrocławia, gdzie chwilę wcześniej wymeldował się z hotelu i poruszał się samochodem należącym do zaginionego.

Pistolet, amunicja i granat ręczny

Przy zatrzymanym mundurowi ujawnili pistolet i amunicję, na które nie posiadał on zezwolenia. Wraz z mężczyzną w samochodzie przebywała jego 33-letnia partnerka, która również została zatrzymana. Przy kobiecie policjanci znaleźli środki odurzające i granat ręczny - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Mundurowi przeszukali również miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Na terenie Świętochłowic policjanci odnaleźli rewolwer, który mógł posłużyć do dokonania zabójstwa 35-latka. Stróże prawa znaleźli również podejrzane środki i substancje. Na miejsce wezwano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy na miejscu przeprowadzili rozpoznanie i wstępnie ustalili, że odnalezione substancje mogły posłużyć do wytworzenia materiałów wybuchowych. Środki i substancje zabezpieczono i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach celem potwierdzenia, że są to prekursory materiałów wybuchowych.

Natomiast w Katowicach kryminalni z komendy wojewódzkiej wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami ze Śląska zatrzymali 38-letniego chorzowianina podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego wspólnie z zatrzymanym 40-latkiem. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli 1,5 kilograma amfetaminy oraz 750 gramów marihuany.

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury

Zatrzymani mężczyźni i kobieta zostali przetransportowani i osadzeni w policyjnym areszcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zabójstwa 35-letniego mieszkańca Chorzowa poprzez oddanie strzałów z broni palnej w głowę, zacierania śladów zbrodni i zbezczeszczania zwłok poprzez ich spalenie oraz kradzieży jego samochodu. Ponadto 40-latkowi zarzuca się posiadanie broni palnej bez zezwolenia oraz posiadanie materiałów wybuchowych, które z uwagi na swoje właściwości mogły spowodować niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. 38-latek odpowie również za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyznom grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Natomiast 33-letnia kobieta usłyszała zarzuty udzielania pomocy podejrzanym w zacieraniu śladów popełnienia zbrodni, posiadania granatu ręcznego oraz posiadania amfetaminy. Decyzją sądu, na wniosek śledczych i prokuratury, wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Czynności w sprawie trwają.

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

Zobacz także

Komentarze (108)    dodaj komentarz »

 • Kkkk

  Jak sie nazywa ten trzeci [...]?1 Grzegorz P2 Aleksandra P 3. ?????

 • Żenada

  Masakra ludzie pomyślcie troszke taka sprawa i nic w tv nie gadaja a o innych [...]s....ach gadaja tygodniami mi sie wydaje ze poprostu sie zadadl pod ziemie i zostanie świadkiem koronnym

 • Keller

  Jaka to sprawa żeby w TV gadać?Porachunki przestępców w Świętochłowicach? A co to stolica

 • Luki

  Widzę kolega się bardzo udziela w komentarzach. I krytykuje każdy wpis. I tylko tyle potrafi.

 • Solo

  Byłem u jasnowidza i potwierdził że pan Płonka i jego warsztat samochodowy jest czysty jak łza! Pan Grzegorz P. Na pewno jest wrabiany przez PiS i policję aby ukryć to co Rydzyk nakręcił.

 • Ala

  Masz coś z głową?

 • NICPOŃ

  Też ich znałem i korzystałem z usług warsztatu kiedyś, mieszkałem w bloku obok. Aż się w głowie nie mieści.

 • Dino

  Bylem w tym warsztacie 2,i 6 sierpnia, naprawa samochodu. SZOK!

 • Keller

  No i co? Kupiłeś?

 • ???

  Ktoś zna tego trzeciego? Tego Marcina L. z Chorzowa? ponoć pracuje u nas na Świonach ? Ktoś tych ludzi - zwyrodnialców w ogóle zna? Sądząc po ilości dragów jakie poznajdywali to niezła "ekipa"

 • chvjvjv

  Ludzie znają ale nie napiszą... RODO...

 • Ice

  Ja znam Grzegorza jak to mówią cienki jak [...]a, węża tam tatuś nie pomoże.Niech zgnije w pierdlu

 • Keller

  Nie zadawaj dużo pytań bo Cię sprawdzą i zaproszą

 • Anka

  Masakra

 • emeryt mo.

  Od zatrzymania i przedstawienia zarzutów do udowodnienia winy i ew. skazania sprawców, droga daleka. Tutaj będzie b.trudno ustalić, kto faktycznie dokonał morderstwa..

 • Luki

  Sorki nie zrozumiałem. Masz rację.

 • Luki

  Chyba że sami zaczną sypać. Zarzuty już przecież są.

 • Przywrócić karę śmierci

  Na ezafot!

  • Przywrócić karę śmierci
   2019-08-16 14:37
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • man

  poprostu powini ich spowrotem do chropaczowa sprowadzic i jego koledzy ich sami osadza

 • Ile

  Gdyby on się pokazal na rejonie to by do niego po działkę polecieli i jeszcze podziękowali, ciekawe ile tego [...]a zdążył w tym rejonie sprzedać, a ilu było na jego usługach

123456

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.