Wiadomości z Świętochłowic

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

 • Dodano: 2019-08-16 11:00, aktualizacja: 2019-08-19 11:47

To już oficjalne! Policja zatrzymała trzy osoby związane ze sprawą Łukasza Porwolika. Dwóch mężczyzn i kobieta zostali oskarżeni o zabójstwo 35-letniego Łukasza.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie z kryminalnymi z Chorzowa zatrzymali we Wrocławiu 40-letniego mężczyznę i jego 33-letnią partnerkę podejrzanych o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego Łukasza Porwolika. Natomiast w Katowicach katowiccy kryminalni i policyjni kontrterroryści zatrzymali 38-letniego mężczyznę również podejrzanego o to zabójstwo. W celu zatarcia śladów zbrodni sprawcy spalili ciało zaginionego. Przy zatrzymanych oraz w trakcie przeszukań policjanci znaleźli broń palną, granat ręczny, środki służące do wytwarzania materiałów wybuchowych i duże ilości narkotyków. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu.

Trzy osoby zatrzymane

Zatrzymanie trzech osób podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego 35-letniego mieszkańca Chorzowa to efekt pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Łukasz Porwolik ostatni raz był widziany w dniu 3 sierpnia w Świętochłowicach w rejonie ul. Górnej, skąd miał oddalić się w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie nawiązał później kontaktu z rodziną, która zgłosiła jego zaginięcie. Sprawą zajęli się policjanci z chorzowskiej komendy miejskiej.

- Mundurowi rozpytali osoby, które mogły posiadać jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego i okoliczności jego zaginięcia, w tym osoby, które jako ostatnie miały z nim kontakt. Policjanci skontrolowali miejsce zamieszkania mężczyzny, miejsca, w których przebywał w czasie poprzedzającym jego zaginięcie oraz sprawdzili nagrania kamer monitoringu. Stróże prawa skontrolowali również szpitale i inne miejsca w Chorzowie i miejscowościach ościennych, w których mógł przebywać zaginiony. Ponadto chorzowscy policjanci wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji oraz przy wykorzystaniu psa tropiącego dokonali penetracji rozległych terenów w Świętochłowicach. O zaginięciu mężczyzny Policja poinformowała również środki masowego przekazu oraz zamieściła komunikat informujący o zaginięciu - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

W międzyczasie w sprawę zaginięcia włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej. Jedna z przyjętych przez mundurowych wersji zakładała, że doszło do uprowadzenia mężczyzny. Uwagę kryminalnych zwrócił przede wszystkim 40-letni mieszkaniec Świętochłowic, który w dniu zaginięcia miał odkupić od zaginionego jego samochód i był ostatnią osobą, która go widziała. Mężczyzna twierdził, że po dokonaniu transakcji zakupu samochodu mieszkaniec Chorzowa oddalił się i 40-latek nie miał już z nim żadnego kontaktu. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji nie dali jednak wiary słowom mężczyzny i prowadzili czynności zmierzające do ustalenia faktycznego przebiegu wydarzeń.

12 sierpnia do Śląskiej Policji wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich dotycząca znalezienia przez jednego z mieszkańców zwęglonych szczątków ludzkich. Stróże prawa podejrzewali, że może to być zaginiony Łukasz Porwolik.

Dalsze policyjne ustalenia i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie 40-letniego mieszkańca Świętochłowic i 38-letniego mieszkańca Chorzowa, których stróże prawa podejrzewali o dokonanie zabójstwa zaginionego. Podejrzewany 40-latek zdążył opuścić teren Świętochłowic. Jednak kryminalni namierzyli mężczyznę i zatrzymali go na terenie Wrocławia, gdzie chwilę wcześniej wymeldował się z hotelu i poruszał się samochodem należącym do zaginionego.

Pistolet, amunicja i granat ręczny

Przy zatrzymanym mundurowi ujawnili pistolet i amunicję, na które nie posiadał on zezwolenia. Wraz z mężczyzną w samochodzie przebywała jego 33-letnia partnerka, która również została zatrzymana. Przy kobiecie policjanci znaleźli środki odurzające i granat ręczny - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Mundurowi przeszukali również miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Na terenie Świętochłowic policjanci odnaleźli rewolwer, który mógł posłużyć do dokonania zabójstwa 35-latka. Stróże prawa znaleźli również podejrzane środki i substancje. Na miejsce wezwano pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy na miejscu przeprowadzili rozpoznanie i wstępnie ustalili, że odnalezione substancje mogły posłużyć do wytworzenia materiałów wybuchowych. Środki i substancje zabezpieczono i przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach celem potwierdzenia, że są to prekursory materiałów wybuchowych.

Natomiast w Katowicach kryminalni z komendy wojewódzkiej wspólnie z policyjnymi kontrterrorystami ze Śląska zatrzymali 38-letniego chorzowianina podejrzanego o dokonanie zabójstwa zaginionego wspólnie z zatrzymanym 40-latkiem. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli 1,5 kilograma amfetaminy oraz 750 gramów marihuany.

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury

Zatrzymani mężczyźni i kobieta zostali przetransportowani i osadzeni w policyjnym areszcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zabójstwa 35-letniego mieszkańca Chorzowa poprzez oddanie strzałów z broni palnej w głowę, zacierania śladów zbrodni i zbezczeszczania zwłok poprzez ich spalenie oraz kradzieży jego samochodu. Ponadto 40-latkowi zarzuca się posiadanie broni palnej bez zezwolenia oraz posiadanie materiałów wybuchowych, które z uwagi na swoje właściwości mogły spowodować niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. 38-latek odpowie również za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Mężczyznom grozi dożywotnie pozbawienie wolności. Natomiast 33-letnia kobieta usłyszała zarzuty udzielania pomocy podejrzanym w zacieraniu śladów popełnienia zbrodni, posiadania granatu ręcznego oraz posiadania amfetaminy. Decyzją sądu, na wniosek śledczych i prokuratury, wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Czynności w sprawie trwają.

To już oficjalne! Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z zabójstwem Łukasza Porwolika!

Zobacz także

Komentarze (108)    dodaj komentarz »

 • Chropaczow

  I kim by byli??? Tez zabojcami chyba nie??? Za darmo od tak to sie noe stalo...

 • gość

  Co za DEBILE zabili człowieka byli pierwszymi podejrzanymi i nie posprzatali tych wszystkich fantow z warsztatu a mieli na to czas musieli czuć sie bardzo pewnie

 • Keller

  A kolega to w ogóle wie co to są" fanty"?

 • Ala

  A kolega Keller co taki obeznany.

 • Luki

  I po C[...] się tu udzielasz trolu

 • nn

  A kolega Keller wie ze jest głupi?

 • Luki

  Ten Keller to jakiś idiota

 • Chropaczow

  Od lat warsztat naprawial auta policyjne, sciagali tam auta na lawecie wiec...

 • olo@

  Świetochłowicka policja powinna byc skontrolowana przez CBA CBŚ KGB FBI czy jakies inne HWDP

 • Keller

  Kontynuuje śledczy czytają.Masz coś do powiedzenia odwiedź Prokuratora

 • Zbigniew Ź

  A ty psychiatre

 • Kilmat

  Jeden to syn psa...

 • Luki

  Tak [...]isz czy wiesz na 100%. Ich ojcowie mają po min. 60 lat a nie znam psa w tym wieku

 • Luki

  Który to syn psa? Dobre sobie

 • gość

  W takim razie ojciec pies powinien stracic prace i sie przebranzowic i zostac ochroniarzem w biedronce

 • Keller

  Twojego? Jakiej rasy?

 • D&G

  Kodeks Hammurabiego się kłania.Ale nie pod okupacją w POLin. Będzie się ścierwo wylegiwać na nasz koszt.Szkoda synka. Znałem go. Nie zasłużył sobie na taką śmieć.

 • Podpis

  Mordercy byli jego kolegami,pewnie to jedna banda.Ofiara reż na aniołka nie wygląda

 • Obywatel

  Zabili czlowiek za 70 tys zl i w dodatku na trzech. Powinni wprowadzic kare smierci

 • Aaaa

  S[...]sini mam nadzieje ze zgnija w więzieniu a jeszcze niech właścicieli warsztatu sprawdza bo to na nich jest zakład pisany a w zasadzie na mamę jednego z zatrzymanych

123456

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.