Wiadomości z Świętochłowic

Tymczasowy areszt dla desperata, który chciał wysadzić kamienicę

  • Dodano: 2021-09-02 08:15, aktualizacja: 2021-09-02 06:33

Decyzją chorzowskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 33-letni świętochłowiczanin, który usiłował sprowadzić zdarzenie zagrażające życiu lokatorów jednego z budynków na terenie miasta.

Mężczyzna odgrażał się, że wysadzi kamienicę przy pomocy butli gazowej

Finalnie desperat został obezwładniony przez śląskich konterrorystów, a następnie zatrzymany przez miejscowych mundurowych. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Świętochłowiccy policjanci doprowadzili wczoraj do sądu 33-letniego mieszkańca miasta. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu lokatorów kamienicy oraz mienia. Na wniosek śledczych oraz prokuratora, chorzowski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Desperat najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

O sprawie informowaliśmy już na naszej stronie na początku tygodnia.

Do zdarzenia doszło w niedziele po południu

W związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny próbującego wysadzić budynek, do dzielnicy Śródmieście natychmiast pojechali policjanci z miejscowej komendy. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu na poddaszu zabarykadował się 33-letni mężczyzna. Desperat nie otwierał drzwi. Po otworzeniu ich siłowo przez strażaków, mundurowi zastali w środku mężczyznę. Obok niego stała butla z gazem. Mężczyzna odgrażał się, że przy pomocy zapalniczki doprowadzi do jej wybuchu. Policjanci wspólnie ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach ewakuowali z kamienicy łącznie 18 osób. Mężczyzna nie chciał opuścić mieszkania, pomimo prowadzonych z nim rozmów, najpierw przez świętochłowickich stróżów prawa, a potem przez negocjatorów z Zespołu Negocjatorów Policyjnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Finalnie 33-latek został obezwładniony przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Katowicach, a następnie zatrzymany przez miejscowych policjantów. Desperat trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.