Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Warszawskie rozmowy o inwestycjach mieszkaniowych

 • Dodano: 2019-10-03 15:00, aktualizacja: 2019-10-09 12:37

2 października w centrali Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie odbyło się spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli Świętochłowic i spółki MPGL z dyrektorami pionów odpowiedzialnych w BGK za finansowanie inwestycji mieszkaniowych.

W związku z planowanymi w najbliższych latach inwestycjami mieszkaniowymi w Świętochłowicach, w tym m.in. powołaniem Towarzystwa Budownictwa Społecznego cały czas trwają działania przygotowujące Świętochłowice do rozpoczęcia procesów inwestycyjnych.

- Warszawskie spotkanie to jeden z efektów wielu wcześniejszych rozmów prowadzonych przez Gminę Świętochłowice i MPGL z przedstawicielami BGK i Krajowej Izby Gospodarczej TBS, którzy na bieżąco wspierają nas przed planowanymi inwestycjami mieszkaniowymi - informuje Tomasz Lemański, prezes MPGL.

W spotkaniu, w którym udział wzięli m.in. wiceprezydent Świętochłowic - Sławomir Pośpiech, skarbnik miasta - Monika Tetla i prezes MPGL - Tomasz Lemański, omawiano możliwe do zrealizowania scenariusze przyszłych inwestycji mieszkaniowych w Świętochłowicach, zarówno po stronie miasta, jak i przyszłego TBS.

- Z każdym kolejnym spotkaniem bogatsi jesteśmy w taką wiedzę i doświadczenia, które pozwolą nam w sposób profesjonalny planować te inwestycje oraz wdrożyć w przyszłości projekt TBS. Szczególnie cieszy, że nasi partnerzy, podobnie jak my, właśnie w tym sektorze budownictwa upatrują szansy dla Świętochłowic w zakresie planowania i realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych oraz rewitalizacji zużytego zasobu - dodaje Tomasz Lemański.

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • radek

  że się te nasze boroki dwa w takim wielkim mieście nie zgubiły i drogę znalazły dobrze że mają służbowe komórki ful wypas z nawigacją... pyrsk

 • ciekawy

  A pochwalcie się ile to już mieszkań z tych niby 200 złożonych wniosków udało wam się sprzedać? Na co wy czekacie ściemniacze? Cisza jak w kościele po śmierci organisty. Niby prosta sprawa a nic się nie dzieje tylko puste gadanie zero efektów.

 • miś

  wniosków jest chyba już ponad 400?

 • Miki

  Ja też złożyłem wniosek i jak się pytałem w tamtym tygodniu to pani w urzędzie miasta powiedziała że to potrwa bo jest złożonych prawie 3000 wniosków (3tyś) tak nie pomyliłem się

 • Fiki

  No to teraz mpgl polegnie jak wspólnoty pouciekają pod innych zarządców! Nareszcie będzie można uwolnić się od tego dziadostwa kłamców i oszustów i złodziei tak złodziei !

 • Gość

  A o opinii RIO cisza ....

 • leopold

  Ble, ble, ble, plum, plum, plum woda wysłana powyżej wlała mi się do gumowców. Wygląda, że nowa-ta nowa od roku władza korzystając z doświadczeń poprzedników doszła do tego samego wniosku, że nie jest ważne co się robi, a to o czym się gada i tym gadanie wypełnia sens i treść tzw rządzenia. Jak by ten powyższy tekst ścisnąć to po odcieku zostaje ta hasłowa wiadomość - "nasi byli w Warszawie". I to by było na tyle.

 • mieszkaniec

  Sławomira już przestała cieszyć ta fucha.

 • Konkret

  Proste pytanie ile umów przynoszących zysk miastu zostało podpisanych, konkret ilu zostało pozyskanych inwestorów.

 • Jacek

  żadnej...

 • Ojciec

  Po owocach ich poznamy..... juz widzę te dzwigi. Jak oni sami w zyciu nic nie osiagneli

 • kkkkk

  Ty osiągnąłeś za to. Dno i metr mułu.

 • no name

  Tbs już by się przydał, jest dużo terenów do budowania, można poburzyć stare kamienice w centrum czy na lipinach. Poza tym w innych miastach bardzo dużo mieszkań w tbs rozeszło się jeszcze przed ich wybudowaniem.

 • frodo

  Jezu, jaką oni robią ludziom wodę z mózgu tymi wyjazdami, porozumieniami, rozmowami z których nic konkretnego nie wynika, ale jak mówił klasyk....ciemny lud to kupi

 • Egon

  Jak widzę tych dwóch to jestem pewien ze tylko gańby nam narobili w stolicy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.