Wiadomości z Świętochłowic

Wraki aut znikają ze świętochłowickich ulic

  • Dodano: 2021-08-12 12:45, aktualizacja: 2021-09-30 20:01

Zniszczone, wypatroszone i niedziałające samochody porzucone w różnych zakątkach Świętochłowic w końcu znikną z krajobrazu miasta. Ich wywozem zajęła się straż miejska.

Wraki aut znikną z ulic

W czwartek, 12 sierpnia, świętochłowicka straż miejska pochwaliła się, że przez kilka ostatnich dni zajmowała się usuwaniem kolejnych nieużytkowanych pojazdów, które zostały porzucone prawdopodobnie z uwagi na ich fatalny stan techniczny.

- Uprzedzając ewentualne wpisy na temat innych tego typu samochodów, informujemy, że każdy przypadek wymaga przeprowadzenia odrębnych czynności sprawdzających i ustaleń, które często są czasochłonne. Nie z każdego miejsca jesteśmy w stanie taki pojazd usunąć. Warto też wiedzieć , że usunięcie pojazdu generuje koszty, które niestety ponosi miasto. Działamy dalej i prosimy o wyrozumiałość – zaznaczyli strażnicy miejscy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Wraki zniszczonych aut to plaga miast. Wielu właścicieli pojazdów zamiast oddać auto na złomowisko, decyduje się na jego porzucenie na terenie miasta. Tam podlegają dalszej degradacji, stając się także elementem miejskiego krajobrazu.

Wraki aut znikają ze świętochłowickich ulic


Źródło: Straż Miejska w Świętochłowicach

Komentarze (11)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Beger już dawno "wywiózł na złom" urzędowego (z waszych podatków) CV passata który został kupiony za ok 200 000zl tak to prawda za czasów Kostempskiego czy słuszne czy nie mleko zostało wysłane natomiast Beger praktycznie świeży samochód jeszce na gwarancji sprzedał za ok UWAGA 60 000zl czy to jest gospodarność? Czy to było rozsądne? Czy nie mógł nim jeździć nadal?Bo co bo teraz on rządzi w mieście i wszystko mu wolno marnotrawic pieniądze miasta?Ludzie przejrzyjcie w końcu na oczy nie dajcie się dymać!

  • Fiona

    Ale brednie z tą ceną sprzedaży. Tak to jest jak głuchy nie usłyszy to zawsze zmyślił.

  • Pyjter

    Zapraszam na Chopina 9 tam już dwa auta tych samych właścicieli stoją i niszczeją... A jedno z nich to już chyba 10 lat...... wrasta w ziemie....

  • karlus ze Hugobergu

    wescie sie za tych włascicieli tych starych trupow,kożde ato mo swoj numer idenryfikacyjny w poru mjejscach karoserii a po mumerku dońdzie sie do właściciela i niych łon ponosi koszty złomowanio a niy my wszyscy!!!

  • Tom

    A co z wlascielami powinni za to zapłacić

  • Morfeusz

    Te dobre również usówejcie bo to jeno zawodzo i szpeci !!!

  • Gjk

    Przyjedzcie na Dmowskiego stoi tam grat na parkingu zajmuje miejsce już 4 rok i było zgłaszane na policji i nic dalej stoi bez powietrza w kołach i kwitnie

  • Wiki

    NARESZCIE , ktoś robi porządek w tym mieście...

  • Lepiej późno niż wcale

    W końcu!

  • Luki

    Zapraszam Karpacka 13 Fiat Stilo wycieki oleju i nikt nie reaguje!

  • Enrike

    Super

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również