Wiadomości z Świętochłowic

Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic! Gliwicki sąd odrzucił skargę prezydenta

 • Dodano: 2019-10-30 09:00

To już pewne - Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic. Wojewódzki Sad Administracyjny w Gliwicach odrzucił skargę prezydenta Daniela Begera na rozstrzygniecie nadzorcze Wojewody Śląskiego, który w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta z 25 marca o wygaszeniu mandatu opozycyjnego radnego z klubu "Razem dla Świętochłowic".

W maju Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę

Na początku maja Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta o wygaszeniu mandatu radnego Bartosza Karcza. W uzasadnieniu nadesłanej do magistratu decyzji organ nadzorczy nie pozostawił suchej nitki nad argumentacją, która miała być podstawą do unieważnienia mandatu.

W świetle powyższego uznać należy, że Rada Miejska w Świętochłowicach oparła uchwałę na ww. dwóch pismach mieszkańców, notatce służbowej (z której nie wiadomo, kto ją sporządził i z której fakty nie zostały zweryfikowane) oraz na komentarzach w sieci internetowej (nie wiadomo jakich) i "wiedzy przeciętnych obserwatorów" (również nie wiadomo jakich). Tymczasem radny Bartosz Karcz na sesji w dniu 25 marca 2019 roku wskazał, że uchwała zawiera szereg nieprawd. Podniósł, że nie będzie się do tego odnosił w trakcie sesji, a poruszy to w skardze do WSA (Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - przyp. red.) Wskazał on również, że uchwała ma na celu wyeliminowanie z Rady osoby, która zadaje trudne pytania, potrafi je zadać i wie gdzie popełnia się błędy. Radny wskazał również, że uchwała nie jest oparta na przesłankach ustawowych - informował w swoim piśmie urząd Wojewody Śląskiego.

Daniel Beger zaskarżył decyzję wojewody, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił tę skargę

Jeszcze na majowej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o zaskarżeniu decyzji Wojewody Śląskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Po rozpatrzeniu sprawy sąd skargę odrzucił i tym samym podtrzymał w mocy decyzję wojewody.

Od początku mówiliśmy, że ten atak ma li tylko podtekst polityczny. To próba zamknięcia ust osobie, która w merytoryczny sposób krytykuje nietrafione posunięcia obecnych władz. Mamy satysfakcję, że najpierw Wojewoda a potem WSA potwierdzili, że mieliśmy rację - taki komentarz do sprawy pojawił się na profilu facebookowych stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic, którego Bartosz Karcz jest liderem.

 

Komentarze (65)    dodaj »

 • PAMIETAMY

  KARCZ TO RESORTOWE DZIECKO KOMUNISTYCZNYCH APARATCZYKÒW JAK CAŁE PO

 • Tom

  Bartek bedziesz siedzial tak jak twoj pan ŁYSY DELFIN

 • Lukas

  Róbcie referendum bo ten Beger to jakiś śmiech na sali

 • Alan

  Super. Gratulacje. Patrzeć begerowi na ręce bo to co się wyprawia teraz to zgroza

 • centrum

  Referendum za odwołaniem rudego gorola.Ten człowiek kompromituje się na każdym kroku.Odkąd rządzi w mieście nic się nie dzieje.

 • Ola

  Gratulacje dla pana Karcza. Proszę nie odpu[...] Begerowi. Całe miasto aż huczy i jakiś przelewach na jego konto z wodociągów. Ktoś coś ?

 • Jacek

  No w innym tekście, że beger ciągnie ponad 4 kafle każdego miesiąca z widociągòw.

 • radek

  Beger ma tam od grudnia pełnopłatny etat. SZOK. Ponad 4 tys. do 12 tyś pensji prezydenta. Tylko, że całe CHŚPWiK aż jego tam nigdy nie ma. Niby pracuje, kasa leci ale do roboty nie przychodzi jak my szarzy pracownicy!!!

 • Nn

  Czyli będzie mógł Karczować Świony nadal?...

 • Zbyszek

  Bartosz Karcz czy to nie ten pan startował w wyborach do Sejmu z ramienia PO z hasłem,, wykarczujemy PIS w wyborach,, bo jeśli tak to radzę nabrać rozumu gdyż wynika z tego, że szanowny Pan jest tak samo zacietrzewieńcy jak cała opozycja, nic merytorycznego tylko idiotyczne hasła.

 • jorg

  karcz raus

 • Sikorsky

  Referendum tik tak tik tak :)

 • kolo

  Beger chciał wyrzucić Karcza bo boi się krytyki i celnych pytań. RIO uchyliło uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej jako bajkę z zielonego lasu a Beger ogłasza przetarg na Kalinę bez zabezpieczonych w budżecie środków finansowych. Nie wie chyba że nie pracuje już na polibudzie, że tu trzeba się trzymać rygorów prawnych. Przegrywa ze wszystkimi: z RIO, z Wojewodą, z sądami.

 • Jo-jo

  WyKARCZujemy PIS , brzmiało hasło wyborcze pewnego mlodziaka, pamiętacie??? Teraz wykarczuj sam siebie mądralo. Ha ha ha.

 • Grzesiu78

  Zapadło w pamięć. Mimo zakutego łba. To znaczy, że było dobre. Pyrsk

 • tomasz

  hasło wudać nie było złe skoro zapamiętałeś :)

 • Hasło głupie pokazujące że ten Pan nie różni się niczym od Nitrasa, Schetyny, Budki czy Kierwińskiego żadnej merytoryki tylko za wszelką cenę wyeliminować PIS.

 • Reta

  Ja nitrasa lubię

 • Marek .

  Że tak nikt z piszących przeciw panu Karczowi nie wspomni skąd mamy obecnego wiceprezydenta Trzebińczyka , którego jego mieszkańcy po 8 latach pracy dla Chorzowa wycenili na 4,75% w wyborach na prezydenta Chorzowa . To u nas pani Sonia Kwaśny z zerowym dorobkiem jako radna dostała raz tyle procentowo głosów . I dobrze się stało że pan karcz zostaje nadal radnym pokazuje to tylko głupotę tych co brali udział w szpiegowaniu , bo ktoś przecież pisał te wspaniałe i szczegółowe fakty z życia pana Karcza . O tym żeście już zapomnieli ??? uważajcie bo ormo-zobwidowcy i was pewnie podglądają :) ))) Trzeba się nauczyć że jak się po kimś przychodzi to się robi robotę a nie pierniczy fleki i podciera się czyimiś błędami . Chcieli zarządzać tym miastem to nich nie płaczą jakie ono jest bo to nie wina ostatnich 8 lat a sporej ilości lat zaniedbań , głupoty , przy[...]astwa , kolesiostwa , co jak pokazuje życie ostatnie dwa przypadki mają się nadal dobrze w naszym mieście , radni nadal dostają fary w mieście "BO IM SIĘ NALEŻY" , ludzie którzy nie dostali się do Rady Miasta w wyborach i my mieszkańcy powiedzieliśmy wyraźnie NIE tym ludziom nie chcemy was w zarządzaniu naszym wspólnym majątkiem w mieście a mimo to prezydent dał im od cholery stołków a gdzie brakowało do dostawił , nawet człowiek który nigdy nie powinien dostać jakiegokolwiek stanowiska w mieście za kłopoty finansowo-prawne jakie sam sobie na własne życzenie zrobił dostał stołek tym samym nasz prezydent pokazał nam mieszkańcom wprost środkowo palce : "i nie chcecie i tak będzie po mojemu " . A wybryk z wiceprezydentem to już wylanie nam [...]a na łby i powiedzenie nie ścieracie tego to nie [...]o to czekolada .

 • Jorg

  Ale o co chodzi ? Ze co ? Byłeś, widziałaś Marek ? Jak mówią ruscy "bez pól litra nie pajmiosz "

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również