Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic! Gliwicki sąd odrzucił skargę prezydenta

 • Dodano: 2019-10-30 09:00

To już pewne - Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic. Wojewódzki Sad Administracyjny w Gliwicach odrzucił skargę prezydenta Daniela Begera na rozstrzygniecie nadzorcze Wojewody Śląskiego, który w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta z 25 marca o wygaszeniu mandatu opozycyjnego radnego z klubu "Razem dla Świętochłowic".

W maju Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę

Na początku maja Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta o wygaszeniu mandatu radnego Bartosza Karcza. W uzasadnieniu nadesłanej do magistratu decyzji organ nadzorczy nie pozostawił suchej nitki nad argumentacją, która miała być podstawą do unieważnienia mandatu.

W świetle powyższego uznać należy, że Rada Miejska w Świętochłowicach oparła uchwałę na ww. dwóch pismach mieszkańców, notatce służbowej (z której nie wiadomo, kto ją sporządził i z której fakty nie zostały zweryfikowane) oraz na komentarzach w sieci internetowej (nie wiadomo jakich) i "wiedzy przeciętnych obserwatorów" (również nie wiadomo jakich). Tymczasem radny Bartosz Karcz na sesji w dniu 25 marca 2019 roku wskazał, że uchwała zawiera szereg nieprawd. Podniósł, że nie będzie się do tego odnosił w trakcie sesji, a poruszy to w skardze do WSA (Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - przyp. red.) Wskazał on również, że uchwała ma na celu wyeliminowanie z Rady osoby, która zadaje trudne pytania, potrafi je zadać i wie gdzie popełnia się błędy. Radny wskazał również, że uchwała nie jest oparta na przesłankach ustawowych - informował w swoim piśmie urząd Wojewody Śląskiego.

Daniel Beger zaskarżył decyzję wojewody, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił tę skargę

Jeszcze na majowej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o zaskarżeniu decyzji Wojewody Śląskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Po rozpatrzeniu sprawy sąd skargę odrzucił i tym samym podtrzymał w mocy decyzję wojewody.

Od początku mówiliśmy, że ten atak ma li tylko podtekst polityczny. To próba zamknięcia ust osobie, która w merytoryczny sposób krytykuje nietrafione posunięcia obecnych władz. Mamy satysfakcję, że najpierw Wojewoda a potem WSA potwierdzili, że mieliśmy rację - taki komentarz do sprawy pojawił się na profilu facebookowych stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic, którego Bartosz Karcz jest liderem.

 

Zobacz także

Komentarze (63)    dodaj komentarz »

 • Lukas

  Róbcie referendum bo ten Beger to jakiś śmiech na sali

 • Alan

  Super. Gratulacje. Patrzeć begerowi na ręce bo to co się wyprawia teraz to zgroza

 • centrum

  Referendum za odwołaniem rudego gorola.Ten człowiek kompromituje się na każdym kroku.Odkąd rządzi w mieście nic się nie dzieje.

 • Ola

  Gratulacje dla pana Karcza. Proszę nie odpu[...] Begerowi. Całe miasto aż huczy i jakiś przelewach na jego konto z wodociągów. Ktoś coś ?

 • Jacek

  No w innym tekście, że beger ciągnie ponad 4 kafle każdego miesiąca z widociągòw.

 • radek

  Beger ma tam od grudnia pełnopłatny etat. SZOK. Ponad 4 tys. do 12 tyś pensji prezydenta. Tylko, że całe CHŚPWiK aż jego tam nigdy nie ma. Niby pracuje, kasa leci ale do roboty nie przychodzi jak my szarzy pracownicy!!!

 • Nn

  Czyli będzie mógł Karczować Świony nadal?...

 • Zbyszek

  Bartosz Karcz czy to nie ten pan startował w wyborach do Sejmu z ramienia PO z hasłem,, wykarczujemy PIS w wyborach,, bo jeśli tak to radzę nabrać rozumu gdyż wynika z tego, że szanowny Pan jest tak samo zacietrzewieńcy jak cała opozycja, nic merytorycznego tylko idiotyczne hasła.

 • jorg

  karcz raus

 • Sikorsky

  Referendum tik tak tik tak :)

 • kolo

  Beger chciał wyrzucić Karcza bo boi się krytyki i celnych pytań. RIO uchyliło uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej jako bajkę z zielonego lasu a Beger ogłasza przetarg na Kalinę bez zabezpieczonych w budżecie środków finansowych. Nie wie chyba że nie pracuje już na polibudzie, że tu trzeba się trzymać rygorów prawnych. Przegrywa ze wszystkimi: z RIO, z Wojewodą, z sądami.

 • Jo-jo

  WyKARCZujemy PIS , brzmiało hasło wyborcze pewnego mlodziaka, pamiętacie??? Teraz wykarczuj sam siebie mądralo. Ha ha ha.

 • Grzesiu78

  Zapadło w pamięć. Mimo zakutego łba. To znaczy, że było dobre. Pyrsk

 • tomasz

  hasło wudać nie było złe skoro zapamiętałeś :)

 • Hasło głupie pokazujące że ten Pan nie różni się niczym od Nitrasa, Schetyny, Budki czy Kierwińskiego żadnej merytoryki tylko za wszelką cenę wyeliminować PIS.

 • Reta

  Ja nitrasa lubię

 • Marek .

  Że tak nikt z piszących przeciw panu Karczowi nie wspomni skąd mamy obecnego wiceprezydenta Trzebińczyka , którego jego mieszkańcy po 8 latach pracy dla Chorzowa wycenili na 4,75% w wyborach na prezydenta Chorzowa . To u nas pani Sonia Kwaśny z zerowym dorobkiem jako radna dostała raz tyle procentowo głosów . I dobrze się stało że pan karcz zostaje nadal radnym pokazuje to tylko głupotę tych co brali udział w szpiegowaniu , bo ktoś przecież pisał te wspaniałe i szczegółowe fakty z życia pana Karcza . O tym żeście już zapomnieli ??? uważajcie bo ormo-zobwidowcy i was pewnie podglądają :) ))) Trzeba się nauczyć że jak się po kimś przychodzi to się robi robotę a nie pierniczy fleki i podciera się czyimiś błędami . Chcieli zarządzać tym miastem to nich nie płaczą jakie ono jest bo to nie wina ostatnich 8 lat a sporej ilości lat zaniedbań , głupoty , przy[...]astwa , kolesiostwa , co jak pokazuje życie ostatnie dwa przypadki mają się nadal dobrze w naszym mieście , radni nadal dostają fary w mieście "BO IM SIĘ NALEŻY" , ludzie którzy nie dostali się do Rady Miasta w wyborach i my mieszkańcy powiedzieliśmy wyraźnie NIE tym ludziom nie chcemy was w zarządzaniu naszym wspólnym majątkiem w mieście a mimo to prezydent dał im od cholery stołków a gdzie brakowało do dostawił , nawet człowiek który nigdy nie powinien dostać jakiegokolwiek stanowiska w mieście za kłopoty finansowo-prawne jakie sam sobie na własne życzenie zrobił dostał stołek tym samym nasz prezydent pokazał nam mieszkańcom wprost środkowo palce : "i nie chcecie i tak będzie po mojemu " . A wybryk z wiceprezydentem to już wylanie nam [...]a na łby i powiedzenie nie ścieracie tego to nie [...]o to czekolada .

 • Jorg

  Ale o co chodzi ? Ze co ? Byłeś, widziałaś Marek ? Jak mówią ruscy "bez pól litra nie pajmiosz "

 • Iza

  Trzebinczyk to jest jakiś wypadek przy pracy czy celowe rozwalenie Begera? O co tu chodzi? Pytam ja!

 • 2019

  ...a ja mam wrażenie że niektóre decyzje,które niby to podejmuje prezydent miasta nie są jego samodzielnymi. Ma kogoś kto podsyła mu do podpisania różne dokumenty,ten oczywiście podpisuje świadomie,wiedząc co tam jest... Na koniec. Nie jestem zwolennikiem poprzednika z wielu powodów oraz obecnego bo niewiadomo kim jest i co tak naprawdę prezentuje....

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.