Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic! Gliwicki sąd odrzucił skargę prezydenta

 • Dodano: 2019-10-30 09:00

To już pewne - Bartosz Karcz pozostanie radnym Świętochłowic. Wojewódzki Sad Administracyjny w Gliwicach odrzucił skargę prezydenta Daniela Begera na rozstrzygniecie nadzorcze Wojewody Śląskiego, który w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta z 25 marca o wygaszeniu mandatu opozycyjnego radnego z klubu "Razem dla Świętochłowic".

W maju Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę

Na początku maja Wojewoda Śląski w całości unieważnił uchwałę Rady Miasta o wygaszeniu mandatu radnego Bartosza Karcza. W uzasadnieniu nadesłanej do magistratu decyzji organ nadzorczy nie pozostawił suchej nitki nad argumentacją, która miała być podstawą do unieważnienia mandatu.

W świetle powyższego uznać należy, że Rada Miejska w Świętochłowicach oparła uchwałę na ww. dwóch pismach mieszkańców, notatce służbowej (z której nie wiadomo, kto ją sporządził i z której fakty nie zostały zweryfikowane) oraz na komentarzach w sieci internetowej (nie wiadomo jakich) i "wiedzy przeciętnych obserwatorów" (również nie wiadomo jakich). Tymczasem radny Bartosz Karcz na sesji w dniu 25 marca 2019 roku wskazał, że uchwała zawiera szereg nieprawd. Podniósł, że nie będzie się do tego odnosił w trakcie sesji, a poruszy to w skardze do WSA (Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - przyp. red.) Wskazał on również, że uchwała ma na celu wyeliminowanie z Rady osoby, która zadaje trudne pytania, potrafi je zadać i wie gdzie popełnia się błędy. Radny wskazał również, że uchwała nie jest oparta na przesłankach ustawowych - informował w swoim piśmie urząd Wojewody Śląskiego.

Daniel Beger zaskarżył decyzję wojewody, ale Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił tę skargę

Jeszcze na majowej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o zaskarżeniu decyzji Wojewody Śląskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Po rozpatrzeniu sprawy sąd skargę odrzucił i tym samym podtrzymał w mocy decyzję wojewody.

Od początku mówiliśmy, że ten atak ma li tylko podtekst polityczny. To próba zamknięcia ust osobie, która w merytoryczny sposób krytykuje nietrafione posunięcia obecnych władz. Mamy satysfakcję, że najpierw Wojewoda a potem WSA potwierdzili, że mieliśmy rację - taki komentarz do sprawy pojawił się na profilu facebookowych stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic, którego Bartosz Karcz jest liderem.

 

Zobacz także

Komentarze (63)    dodaj komentarz »

 • ania

  gratulacje dla Pana Bartosza

 • Tede78

  Gratulacje !!!

 • Asia

  Opozycja musi być. Bez tego jest wolna amerykanka. Każdej władzy trzeba patrzeć na ręce. I nie chodzi tylko o begera

 • voytek81

  Niestety wszystko pozostanie w rękach wyborców ... mam nadzieję ze w następnych wyborach mieszkańcy zapamiętają, ze to ten człowiek który był vice u boku kostemskiego razem działali tylko dla własnych potrzeb nie dbając o Nasze Miasto, doprowadził do upadku gospodarczo-ekonomicznego Naszego Miasta ... niech się wypowiedzą hejterzy czym on dla Naszego Miasta się przysłużył – nie obchodzi mnie jako mieszkańca obecny prezydent czym się w 11 przysłużył lub zaszkodził Naszemu Miastu (go ocenie pod koniec obecnej kadencji) - obchodzi mnie czym karcz z stowarzyszeniem 'razem..." przez ostatnie lata przysłużyli się Mieszkańcom Świętochłowic

 • Aaaa

  Nie warto się rozpisywać bo ciemnota i tak nie napisze nic sensownego. Po prostu nie mają argumentów. To tak jak z kostempskim ludzie dalej ślepo mu ufaja i są w niego zapatrzeni jak w święty obrazek.

 • Elwis Presley

  I tu sie zgadzam całkowicie chce wytykac błedy komuś a sam co doprowadził do ruinny wszystko

 • Jadowite swiony

  Widzę ze pierwszy hejter tego portalu już się wypowiedział!

 • Tygrys

  Oj wojtuś, można poprzednika nie lubić ale te osiem lat to też był basen, muzeum, remonty dróg. Ktoś to robił. Nie potępiaj w czambuł.

 • Jorg

  A za co brał pensję premiera. Łaski nie robił. Praca na tym polega. Teraz będziecie mu przypisywać zaslugi.

 • voytek81

  a wiesz co to zadania własne gminy? czyli obowiązki? mam wstać i bić brawo że dziury łatał lub cos wyremontował?, a teraz "stara moja śpiewka" jak niektórzy hejterzy tutaj piszą - na którym miejscu są Świętochłowice pod względem wydatków i dochodów na Mieszkańca Np. w latach 2015-2018? na którym miejscu wśród miast powiatowych są w pozyskiwaniu funduszy UE, jakie jest bezrobocie w porównaniu z miastami ościennymi, jakie były inwestycje by nam wszystkim żyło się lepiej - nie mam na myśli nikomu niepotrzebnej jednej drugiej fontanny itp - pozostawili długi, rozwalony stadion, kalinę .... a takich cudów podobno dokonali - więc sorry nie wstanę i nie będę bić brawo że ten czy tamten łata dziury, naprawia oświetlenie czy łaskawie wywożą mi śmieci ze śmietnika .... dla mnie liczą się cyferki, a nie tylko cyferki wskazują że przez kadencje kostemspkiego, karcza i stowarzyszenia "razem..." miasto upadło ekonomicznie, społecznie i gospodarczo ... widać to gołym okiem m.in zaangażowanie Mieszkańców a raczej brak, widać gołym okiem zaniedbania, brak inwestycji ...

 • Kasia

  Zgoda. Te sprawy prowadził karcz

 • Tomek

  I super

 • Kropka w kropkę

  No raczej. Po co komu był ten cyrk, panie Beger?

 • Ala

  Ten człowiek nie mieszka w naszym mieście.On się tutaj tylko zameldowal. Wszyscy o tym wiemy. Bo zameldowanie pozwoliło mu zostać radnym. Ale Temida jest ślepa. Ma zakryte oczy.

 • Tak dla wiedzy

  Nie zameldował, tylko ma w Świętochłowicach własnościowe mieszkanie a to spora różnica, do tego płaci w Świętochłowicach za czynsz, media, rozlicza się z w podlegającym Świętochłowicom Urzędzie Skarbowym

 • Tak dla wiedzy

  Nie zameldował, tylko ma w Świętochłowicach własnościowe mieszkanie a to spora różnica, do tego płaci w Świętochłowicach za czynsz, media, rozlicza się z w podlegającym Świętochłowicom Urzędzie Skarbowym

 • wkurzony

  a zastepca obecnego prezydenta gdzie mieszka?tez z chorzowa i co niekraczesz nic

 • Jorg

  Zastępca nie jest radnym.

 • Valuś

  Bo klauny lubią cyrki...

 • Taki tam

  Dodaj gorolskie klauny z dziergna

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.