Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Biuro prasowe świętochłowickiego magistratu komentuje sprawę filmu “Panowie na włościach”

 • Dodano: 2020-03-12 19:00

Na facebookowym profilu rzecznika prasowego świętochłowickiego urzędu miasta pojawiło się oświadczenie w sprawie opublikowanego w internecie materiału wideo pt: “Skandal w Świętochłowicach - Panowie na włościach”. Zarząd miasta odcina się od publikacji i deklaruje, że nie zna jego twórców. 

Film nie był finansowany ze środków publicznych, nie znamy jego autorów - informuje rzecznik urzędu miasta

W ostatnich dniach głośnym echem w mieście odbiło się nagranie opublikowane w serwisie YouTube pod nazwą: Skandal w Świętochłowicach - Panowie na włościach. Materiał wskazuje na byłego wiceprezydenta Świętochłowic Bartosza Karcza oraz byłego dyrektora miejskiego Centrum Integracji Społecznej Kamila Wójcika, jako winnych mobbingu, wykorzystywania i zastraszania pracowników. Nieprawidłowości miały dotyczyć również kampanii do wyborów samorządowych 2018 roku. 

Jedyną osobą, która otwarcie wystąpiła w nagraniu, był przewodniczący rady miasta Zbigniew Nowak. Opozycyjne względem zarządu miasta stowarzyszenie Razem dla Świętochłowic wezwało rzecznik miasta Katarzynę Tomczyk do udzielenia wyjaśnień w tej sprawie:

- nagranie odbyło się jednak w Urzędzie Miejskim, a wiemy, że przepisy dotyczące takich przedsięwzięć są obecnie dosyć restrykcyjne - czytamy w poście RdŚ. 

 Odpowiedź rzecznika brzmi:

Zakres działalności Biura Prasowego nie obejmuje koordynacji wystąpień medialnych radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach, w tym Przewodniczącego Rady Miejskiej. Zgodnie z przyjętym zwyczajem radni i media kontaktują się bezpośrednio lub za pośrednictwem Kancelarii Rady Miejskiej. Biuro Prasowe nie posiada zatem wiedzy o działaniach radnych w tym zakresie, niezależnie od tego jaki klub reprezentują - czytamy w oświadczeniu.

Opozycja zażądała również klarownego stanowiska w sprawie finansowania materiału obciążającego Bartosza Karcza i Kamila Wójcika. 

Film nie był finansowany ze środków publicznych. Twórcy filmu „Panowie na włościach” opisującego objęte postępowaniami nieprawidłowości, które miały mieć miejsce w świętochłowickim CIS oraz nadużycia, które miały mieć miejsce w minionej kampanii samorządowej, są nam nieznani - informuje Katarzyna Tomczyk. 

Nagranie, które pojawiło się w sieci w żaden sposób nie uwzględnia stanowiska drugiej strony. W oświadczeniu Katarzyna Tomczyk informuje, że biuro prasowe świętochłowickiego magistratu również nie było poproszone o komentarz. 

Wcześniej w sprawie filmu głos zabrali również:

Zobacz także

Komentarze (107)    dodaj komentarz »

 • bb

  i co pan przewodniczący widział kamerę podszedł i zaczął mówić? i nie wie z kim rozmawiał żenada od niego trzeba zacząć te pytaniasiedzi na garnuszku dyr. huty i mieszkańców

 • ciekawski od urodzenia

  Pytam jeszcze raz kto nakręcił ten film na czyje zlecenie i kto za niego zapłacił! Tłumaczenie że nikt nic nie wie jest przyznaniem się do winy.Mam nadzieję że to nie kolejny raz sponsoruje MPGL bo długi jakie ma ta spółka wobec wspólnot są powalające.A może to inna spółka w której odbywają się teraz remonty,zawsze można coś zachachmęcić na koszt remontu! Oby odpowiednie służby sprawdziły te firmy zarządzane przez kolesi w pierwszej kolejności. Dowiemy się wtedy jaki jest stopień prawdomówności i uczciwości obecnej ekipy.

  • ciekawski od urodzenia
   2020-03-16 11:58
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • pyk pyp pyk z fajeczki

  wbijaj do spółek i podziel sie wynikami śledztwa

  • pyk pyp pyk z fajeczki
   2020-03-17 18:07
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • antyPO

  Słuchając tego w jaki sposób Pani Rzecznik "wymiksowałą" siebie i de facto również Pana Prezydenta z tej trzeba przyznać dosyć kuriozalnej sytuacji, jednocześnie "rzucając na pożarcie" Przewodniczącego Rady Miejskiej, to Zbigniew Nowak może sobie zanucić fragment utworu zespołu "Czerwony Tulipan": "...Kardynała Richelieu sekret wam dziś zdradzę / Od przyjaciół Boże strzeż z wrogami sobie poradzę..." P.S. No chyba, że od początku było ustalone, że jakiekolwiek ewentualne negatywne skutki tego filmiku nakręconego przez "Galla Anonima", bierze na siebie Przewodniczący RM.

 • hanus

  Nowak na tym filmie jak Sherlock Holmes.

 • Makęzi

  Jak ten pan tak ochoczo się wypowiada to może zdradzi nam kto skitrał radnego przed kontrolą policji, kto dał cynk że taka kontrola ma się odbyć,czy prawdą jest że mpgl umorzył dług swemu nowemu pracownikowi,ile w/w spółka ma długu w stosunku do wspólnot mieszkaniowych,ile miasto kosztować będą przegrane procesy z osobami zwolnionymi z pracy,jakie miasto ponosi koszty związane z wypłatą kilometrówek na samochody prywatne i jaki jest koszt utrzymania i serwisowania elektrycznych rowerów.Z góry dziękuję za odpowiedz!

 • Ania

  Ojojo grubymi nićmi szyta ta prowokacja środowiska prezydenta

 • że parle

  łolaboga łojojojoj ulalalalala

 • długi

  Świętochłowicka psychoza, opary absurdu z urzędu, wszyscy won, całe prezydium, rada, wszyscy won, tylko powietrze i życie mieszkańców potrafią zatruwać.

 • Ziomek

  Ciekawe kiedy wreszcie mieszkancy Świetochlowic otworzą oczy.Najwiekszym problemem nie jest prezydent .Ani Kostempski ,ani Beger.Problemem jest skostniała Rada Miejska.Jezeli Beger upadnie to te wszystkie choragiewki sie odwróca w drugą strone bylexfost3p do koryta został.Faktem jest ,że ta elita ,ktora teraz si3 dorwała to szczyt szczyt9w.

 • Dzis

  Nowak jest tam największą zakałą

 • Mieszkaniec

  Bo dla kasy raz się powie tak a innym razem też tak. Czy jakikolwiek władca toleruje nie?

 • Muminek

  Nie ogarniam ... film dostępny na YT. Czy osoby występujące w tym materiale czegoś się obawiają? Co to za anonimowość i czemu ma służyć? Nowak to jest ta przyszłość i rozwój miasta ? Nie pytam dlaczego świnia robi bagno i się w nim tapla .... taka jest jej natura .

 • Hanys

  Nigdy niechciałbym powrotu Delfinow,ale ta ekipa to potwarz dla miasta.ten film jest tak prawdziwy jak dokonania tej ekipy ."Uczciwy i transparentny."

 • Obiektywny

  Pracownicy,koledzy z huty zaufali juz Nowakowi.Dlatego teraz po wydziale taśm ,stalowni ,bruzdowej lataja zające.Prawda jest taka,że to gośc ,ktory dobrze robi tylko sobie.Idealnie wkomponował się teraz w przyjaznych. Wystarczy się dowiedziedzieć czegokolwiek od bylych wspołpracowników Pośpiecha ,Szaleckiego z makro na ich temat i pelny obraz przyjaznych gorowy.Jakos w makro za nimi nie tesknią:(.Zebrała się do kupy ekipa bezwzglednych karierowiczow i efekty są takie ,że ludzie chcą referendum.Zaden obiektywny mieszkanieć Świetochłowic nie jest w stanie wymienic niczego ,czym faktycznie Nowak przysłużyłby sie dla wszyskich mieszkancow.Wszystkie jego dokonania to akcje PR .I tak kilksnascie lat upłyneło

 • Zgodziorz

  Synek mosz szczęście bo jak na Florianie zamknęli ta twoja Zimno która była nierentowna i przestarzała to w Polsce zamknięto setki całych zakładów i co mo do tego Nowak ?Mi się udało i uciekłem na emerytura ale moi kumple z ZUT Zgoda nie mieli tego szczęścia i zostali pozwalniani w tym samym czasie zamknięto kopalnia Polska, huta Zygmunt w Łagiewnikach i ludzie stracili robota a na Florianie wszyscy z zlikwidowanej zimnej przeszli na inne i to lepsze wydziały. Teraz nie ma komuny i rządzi ekonomia nikt nie bydzie dopłacoł.

 • Mariola

  Zgodziorz. Na jakie to wydziały przeszli ci ze zlikwidowanej zimnej? Co ty opowiadasz?

 • Mieszkaniec

  Pod mitalla za miske ryżu.

 • hutnick

  aha i to jest wina begera?

 • Mieszkaniec

  Na którymś ze spotkań z mieszkańcami za Kostempskiego chyba ktoś z sali to próbował wyrzucić to o czym mowa Panie Obiektywny Nowakowi ale szybko się rozeszlo bo temat był inny ciekaw jestem jego przeszłości może kiedyś się dowiem.Dlatego Nowak(i nie tylko) robi akcje dla chorych by przykryć swoje grzeszki

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.