Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

D. Beger żąda przeprosin od radnego M. Kubasa, bo ten nazwał go małym i słabym człowiekiem

 • Dodano: 2019-11-25 15:30

Przeprosiny albo pozew sądowy – takie ultimatum otrzymał Mariusz Kubas od Daniela Begera za to, że na czerwcowej sesji, podczas burzliwej dyskusji, radny nazwał prezydenta "małym i słabym człowiekiem”.

Daniel Beger żąda publicznych przeprosin od Mariusza Kubasa i grozi sądem, jeżeli radny odmówi

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radny Mariusz Kubas poinformował, że w swojej skrzynce pocztowej znalazł adresowane do niego dwie luźne kartki z pismem przygotowanym przez jedną z katowickich kancelarii prawnych, a które to pismo jest wezwaniem do przeprosin Daniela Begera za nazwanie go małym i słabym człowiekiem. Radny zacytował pismo z kancelarii:

W imieniu mojego mandanta pana Daniela Begera, którego pełnomocnictwo do działania w niniejszej sprawie zostało zdeponowane w siedzibie kancelarii, wzywam pana do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych poprzez odczytanie na sesji w dniu 25 listopada 2019 roku następującego oświadczenia: „przepraszam pana Daniela Begera, że na sesji rady miejskiej w Świętochłowicach w dniu 10 czerwca 2019 roku nazwałem pana małym i słabym człowiekiem – cytował pismo z kancelarii Mariusz Kubas – W przypadku braku zadośćuczynienia niniejszemu wezwaniu sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, gdzie poza żądaniem przeprosin zostanie sformułowane żądanie zapłaty kwoty 5000 złotych na wskazany w pozwie cel społeczny – kontynuował czytanie pisma radny.

Następnie, zanim odniósł się do samych słów, które uraziły prezydenta Świętochłowic Daniela Begera, Mariusz Kubas zadał kilka formalnych pytań:

Szkoda, że nie ma pana prezydenta, ale mam nadzieję, że bacznie śledzi relację z sesji - mówił Mariusz Kubas przed sformułowaniem pytań - Po pierwsze: dlaczego do doręczenia tego pisma wykorzystano Urząd Miejski i czy nie doszło do przestępstwa związanego z tajemnicą korespondencji? Po drugie: kto udzielił pełnomocnictwa - organ, czy osoba fizyczna? Po trzecie: kto zapłacił kancelarii prawnej za usługę i czy jest na to dowód wpłaty? Po czwarte: czy zostało naruszone prawo dotyczące tłumienia dozwolonej krytyki i czy jest to próba wpływania na radnych? - pytał radny.

Radny tłumaczył, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i miały być reakcją na wypowiedź prezydenta miasta wobec innej osoby, która nie miała możliwości obrony przed stawianymi jej zarzutami.

Prezydent nie był już wtedy obecny na sali, nie było więc możliwości, aby odniósł się do pytań i zarzutów radnego Mariusza Kubasa.


Na sesji wybrzmiał również spór pomiędzy Tomaszem Grudniokiem i Dawidem Kostempskim - więcej informacji już wkrótce na Swiony.pl

Zobacz także

Komentarze (58)    dodaj komentarz »

 • Anka z zaścianka

  Dlaczego my nie mamy takich włodarzy jak Siemianowice? Czyżby tam mieszkali świadomi wyborcy a u nas tylko ci co łykają kiełbasę wyborczą? "co takiego dobrego uczyniliśmy, że tak nienawidzicie nasze miasto"? Co takiego złego Świętochłowice zrobiły, że Pan Bóg je tak karze?

 • Anka ze Świętochłowic

  Odpowiem. Jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera. W ostatnich wyborach mieliśmy wybór. Wybraliśmy źle. I tyle. Mieliśmy Prezydenta poważnego, po prostu poważnego człowieka. Nikt nie jest idealny i nie oczekujmy tego, tę prosta prawdę trzeba zrozumieć. Ale liczy się kaliber. Był wybór Beger-Kostempski. Naiwni uwierzyli że przyjdzie Beger-Chrystus, niewinny, uczciwy, nieskazitelny. No to rzeczywistość weryfikuje. Jest gorzej niż było. To są fakty. wszystkie opinie RIO negatywne. Żadnego pomysłu na miasto. Nie można dawać władzy ludziom z przypadku! Po dewastacji miasta jaką ten człowiek zafundował jeszcze długo trzeba będzie sprzątać.

  • Anka ze Świętochłowic
   2019-11-30 14:27
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • gość

  siemianki już swoje przeszły , nie wiadomo kiedy u nich wygra populista. może niedługo?

 • Anka z zaścianka

  Zaczyna mnie to wszystko wkurzać. Panie Prezydencie , wysoka rado czy wy zaczniecie pracować, czy dalej będziecie się bawić za nasze pieniądze. Wybraliśmy was nie po to żebyście odstawiali cyrki na sesji. Po co jesteście? by śledzić, który z was napisał idiotyzmy na FB, albo innym portalu społecznościowym? Jaki poziom wy reprezentujecie. DO ROBOTY. Na Zubrzyckiego rozkopano chodnik i drugi miesiąc nikogo nie widać. Na co czekacie, aż ktoś złamie nogę lub rękę i pozwie gminę o odszkodowanie? Gdzie nie spojrzeć to w każdym kącie śmieci się walają. Przepowiadam , iż to wasze pierwsze i ostanie pięć lat rządzenia.

 • konik polny

  O ile będzie ono trwało to pięć lat! Pora najwyższa aby się tym zainteresowała partia rządząca co tu się wyrabia w tym mieście.

 • Blondyn

  Idąc za ciosem powinien pozwać wszystkich tzw hektarów na tym portalu.Następnie wszystkich, którzy mu się nie kłaniają, oraz program MAM TALENT,za to,źe go nie zaprosili z cudownym planem uzdrowienia finansów miasta.Tu chyba jednak potrzebne jest referendum,bo widać ewidentnie,że władza szkodzi zdrowiu, szczególnie psychicznego.

 • Krasnal_Hałabała

  Oni się kłócą jak dzieci w podstawówce. Brakuje jeszcze żeby się wadzili na poziomie "twoja stara...". Niby praca w urzędzie miasta do czegoś zobowiązuje, a poziom gorszy niż w monopolowym na Lipinach.

 • zefel

  A gdzie się podziali ci fachowcy od słowników, którzy przytaczali definicje słowa na "c" i tłumaczyli wszystkim, że to nic obraźliwego. Chciałbym aby podali definicje słów "mały" i "słaby" i wyjaśnili co w nich jest obraźliwego.

 • Taka prawda

  Wszystko co kierowane pod ich adresem to jest jedna wielka obraza,pisanie prawdy też! Natomiast wszystko co oni kierują w przeciwną stronę to się nazywa merytoryczna dyskusja! Pominę fakt ze wszyscy inni to trolle i hejterzy.

 • DELFIN

  Dawidek na bezrobociu to siedzi i pisze komentarzyki bo z senatem też nie wyszło heheheh

 • gość

  jesteś pewien? on miał i kasę i biznesy zanim został prez. nowy nie miał nic, nawet robotę miał za bombony.

 • szok

  ile wzrostu ma kubas ? Nazwać Begera małym to musi być jakiś gigant ale nie intelektu

 • Jorg

  Tu nie chodzi o wzrost.Piszesz nie wiedząc o co chodzi.

 • vik

  dobrze byłoby gdyby Radni i Prezydent zajęli się pracą dla dobra i przyszłości miasta i mieszkańców, można oceniać działania i pomysły poszczególnych osób, czy są pożyteczne czy nie, ale powstrzymać się przy tym od oceny osoby zgłaszającej ten pomysłz drugiej strony pozywanie za słowa "mały i słaby" jest dość niepoważne, chciałabym osobiście widzieć zdziwienie sędziego i orzeczenie w sprawiea gdyby tak zapytać w sondzie internetowej czy ulicznej przypadkowe 100 - czy 1000 osób czy wymienione określenie jest obraźliwe??

 • voytek81

  Pod tą wypowiedzią mogę i ja się podpisać - "robienie" sprawy dla hejterow ktorzy potracili stanowiska, i władzę w Naszym Mieście by mogli jadem płuc - zbędne ... Praca dla dobra Miasta i Mieszkańców, priorytetowa ...

 • głupia Gienia

  A o hejterach pozatrudnianych przez obecnego zapomniałeś? Na dodatek jeszcze erotomanów !

 • czytelnik

  Mam nadzieję że Pan Kubas i Pan Świerk zapoznali się z tym co napisał pan prezydent na swoim profilu FB,jak to sprawił ze podwyżki dostaną również panie przedszkolanki! Niech jeszcze te panie zobaczą kto i jak za tym głosował! Ta szczerość i uczciwość tej wypowiedzi mnie rozwaliła. Kłamstw i obłudy nie ma końca.

 • leopold

  Dla rozluźnienia pozwolę sobie przytoczyć taki kawał. : "Spłakany mały Franu wpada do domu i skarży się mamie - mamo dzieci się ze mnie śmieją ,że mam dużą głowę. Mama na to - synku to jest nieprawda , a jak już jesteś w domu to weź zamiast siatki twój berecik i skocz do warzywnego po 5 kilo kartofli!!

 • na marginesie

  Mnie się wydaje że pan prezydent poczuł się urażony tym, że radny Kubas nazwał go człowiekiem.

 • abtys

  Nie jestem zagorzałym zwolennikiem ani przeciwnikiem prezydenta, ale czy prezydent nie nazwał przypadkiem kogoś tchórzem na jednej z sesji? Chyba byłą dyrektor OPS? Pamiętam, że padły takie słowa, ale nie pamiętam do kogo. Tak czy owak to też obraza i nikt go do sądu nie ciągnął.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.