Wiadomości z Świętochłowic

LX sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2022-08-18 08:30, aktualizacja: 2022-08-18 08:39

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu LX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2022 r. (czwartek) o godz. 9:30 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Porządek obrad LX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołu z obrad LVIII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z 26 maja 2022 r. oraz protokołu z obrad LIX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach z 13 czerwca 2022 r.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr LI/410/21 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2022 – 2040.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały nr LI/411/21 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Świętochłowice na 2022 rok.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Miejskiej Biblioteki Publicznej imienia Juliusza Ligonia w Świętochłowicach.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia przez Miasto Świętochłowice Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXVIII/240/20 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 23 czerwca 2020 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Świętochłowice.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr LI/402/21 Rady Miejskiej w Świętochłowicach w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXVI/225/20 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 23 kwietnia 2020 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego przez Prezydenta Miasta Świętochłowice.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Świętochłowicach przy ul. Tunelowej 2 w drodze wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu).
 12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez publiczne przedszkola prowadzone przez Miasto Świętochłowice.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa na terenie Miasta Świętochłowice w roku szkolnym 2022/2023.
 14. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym tj. od dnia 8 czerwca 2022 r. do dnia 22 sierpnia 2022 r.
 15. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania oraz wolne wnioski zgłoszone przez radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.
 16. Interpelacje i zapytania radnych.
 17. Wolne wnioski i oświadczenia.
 18. Zakończenie sesji.

Sesja będzie transmitowana online: 

TUTAJ

Komentarze (11)    dodaj »

 • i jeszcze jeden i jeszcze raz.

  Będzie co wypić? Słyszałem że w UM jest niezły bufet u Pinokia. Może dlatego tam jest trudno cokolwiek załatwić bo nikt flaszki nie przynosi .

  • i jeszcze jeden i jeszcze raz.
   2022-08-21 10:53
  • odpowiedz
 • Mamoń

  a co ma piernik do wiatraka? trollu begerowski, jaka Eva? jaka Guilidias? jesteśmy tu i teraz...a ty ciągle o przeszłości...to sprawa prokuratury....zainteresuj się co teraz się dzieje....dokładnie to samo i tak samo będzie Beger ścigany jak się władza zmieni...a to nieuniknione chyba już nikt się nabrać nie da....a jak Trzebinczyk wygra to Beger w mamrze jak nic...

 • POLICJANT

  Kostempski przestań tu z matką wypisywać , szykuj mandżur bo cela czeka. Albo nie dzwoń do Buzka on pomoże albo stary z Kopexu. P.S Acha DRONY , IPADY , IPHONY , LAPTOPY za 35 tyś się znalazły , BYŁY U CIEBIE W SALONIE

 • Oburzony

  Prawda boli ...... a rodzina kostempskich złodziei pisze tutaj komentarze na całego , czekamy na wysokie wyroki panie prokuratorze czas ucieka

 • Mieszkaniec

  Kostempski wraz z małżonką Barbi dawno powinien oglądać świat zza krat , niestety esbeckie konotacje matki i ojca nadal mają się dobrze a 3 prokuratury pomimo 11 zarzutów nabrały wody w usta. Taka prawda

 • Zefel

  A czy opinia publiczna dowie się jak zatrudniał swoich kolesi prezydent Beger? I za jaką kasę pracują. Mieszkańcy to nie [...] jak pisze Andrzej B.

 • Andrzej Budzyński

  Czy opinia publiczna zostanie w końcu poinformowana co stało się z EVA GUILDIAS sekretarz miasta prawą ręką Kostempskiego? Sekretarz jest poszukiwana międzynarodowym listem gończym przez policję i prokuraturę od 5 lat !!! Gdzie wyparowało 100 milionów z budżetu miasta , gdzie są winni , kiedy zostaną ukarani za złodziejstwa i malwersacje.....CZY WY NAS MACIE ZA IDIOTÓW ?!!?

 • Oburzona

  Chyba nikt nie sadzi ,że była Ewa, a obecnie Eva robiła to co robiła bez wiedzy , przyzwolenia , a nawet polecenia szefa???Vide opłacona wycieczka do Rio dla uczczenia kolejnej kadencji do której jednak na szczęście nie doszło. Jak ją zaimportowano do miasteczka to została sekretarzem miasta mimo ,że nie spełniała kryteriów Dawid ją powołał bo mu była potrzebna. To była jedna z osób - towarzyszy partyjnych , którym się nie udało i przybyli do nas aby na ciepłej posadce przeczekać okres "nieurodzaju" - bo im, się przecież należało. Po 2015 roku marzenia o powrocie do warszawki się skończyły dlatego nasze biedne miasteczko stało się ich nową ojczyzną gdzie mieli (do czasu cieplarniane warunki) . Swego czasu POmyjowi demokraci łaskawie dostarczyli nam Dawida , a potem już poszło z górki. Jak wiadomo ten pomazaniec widząc upadek jego partii i malejące szanse na dalsze dojenie kasiory wypiął się był ostatnio na swoich mocodawców.Pogorzelisko jakie zostawił po sobie ten ich pomazaniec, przyjaciel Buzka, ministrów i kogo tam jeszcze na długie lata będzie odstraszającym przykładem skutków działania partyjniackiego nominanta bez pojęcia, doświadczenia za to z EGO sięgającym kosmosu , traktującego powierzone w zarząd miasto jak prywatną piaskownicę dla rozpuszczonych bachorów!!! Może by tak zaprosić Buzka do Świętochłowic aby zobaczył dzieło 8 lat panowania swego protegowanego???

 • Wzburzony

  No tak Wałęsa oddaj 100milionów

 • gość

  tak! od teraz mam cię za idiotę, przynajmiej ja! ... a mogłeś nic nie pisać.

 • Mieszkaniec

  Tak.A ja cię mam dodatkowo za miernotę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również