Wiadomości z Świętochłowic

Nowe boisko na Skałce powstanie jeszcze w tym roku!

 • Dodano: 2022-01-18 07:15, aktualizacja: 2022-01-18 07:47

Na terenie OSiR „Skałka” ma powstać pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Prezydent miasta Daniel Beger zapewnia, że inwestycja na pewno zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Nowe boisko na Skałce

OSiRSkałka” już niebawem wzbogaci się o nowe boisko. Kilka dni temu opublikowano dokumentację przetargową – potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 2 lutego. Wybrany wykonawca będzie miał 6 miesięcy na całkowitą realizację inwestycji.

Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią powstanie tuż obok tzw. żwiroka na terenie "Skałki". Obiekt zostanie dodatkowo wyposażony w małe boisko trawiaste, trybuny mające pomieścić 299 osób, ledowe oświetlenie i kontenery socjalne. W planach jest także zmiana nawierzchni na Orliku. 

Prezydent Daniel Beger jest pewny, że budowa boiska zostanie zakończona jeszcze w tym roku, w okolicach końca lata/początku jesieni.

Świętochłowice stawiają na sport

Nowe boisko daje wiele możliwości miejskim klubom sportowym, takim jak MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice, ŚKS Naprzód Lipiny czy Tygryski Świętochłowice. Z nowego obiektu równie chętnie będą korzystały znajdujące się w pobliżu placówki oświatowe. Daniel Beger ma nadzieje, że nowy obiekt zachęci dzieci i młodzież do zainteresowania się sportem.

- Jestem przekonany, że dzięki projektowanej bazie treningowej wzrośnie poziom zainteresowania naszymi klubami piłkarskimi i chęcią udziału w ramach ich struktur. – czytamy w opublikowanym przez prezydenta poście w mediach społecznościowych.

Myślicie, że nowe boisko rzeczywiście zachęci młodzież do dołączania do lokalnych klubów piłkarskich? Czekamy na wasze przemyślenia!

Komentarze (10)    dodaj »

 • Marian54

  Czy wy wszyscy komentatorzy zdajecie sobie sprawę że Skałka nie jest z gumy ! I świętochłowice to nie sama Skałka zbudujcie tam boisko ,halę , ścieżki dla kolarzy a gdzie miejsce dla spacerowiczów ?, gdzie miejsce na spokojny odpoczynek? Trzeba zainwestować w taką infrastrukturę w innych dzielnicach ale niestety Beger w tym względzie nie różni się od Kostempskiego

 • zefel

  A co z pełnowymiarowym boiskiem z NATURALNĄ NAWIERZCHNIĄ. W końcu mamy drużynę piłkarską na "Skałce".

 • Biegacz

  Fajna inwestycja, brakuje jeszcze tylko bieżni z porządną nawierzchnią dla biegaczy jak np. w Chorzowie :)

 • Mieszkaniec

  Chyba kpisz? A co z chodnikiem w obrębie OSiR skałką biegnących równolegle z ul. Bytomską. A co z ścieżka rowerowo-chodnikowa wokół oczka wolnego które coraz bardziej zarasta korzeniami a w sezonie jest za ciasno? No ale to nie powinno dziwić jeśli złośliwie zlikwidował wypożyczalnie rowerów no chyba że na Żuławach na komunię zamiast roweru daje się widły. Kurde jak mnie cieszy że już to wszystko zbliża się ku końcowi.

 • Biegacz

  A co to ma do komentarza dotyczącego BIEŻNI? Chyba potrafisz ekspercie rozróżnić nawierzchnię bieżni i chodnika. Jeśli robi się stadion, fajnie byłoby dodać bieżnie. Tyle :)

 • Mieszkaniec

  Że to co robią na skałce to zaczynają od d__y strony. To jakbyś robił gruntowny remont mieszkania i zaczął od malowania

 • Biegacz

  Faktycznie! Odwołajmy budowę boiska bo na drugim końcu skałki jest brzydki chodnik! Skandal w biały dzień :D

 • Mieszkaniec

  Widzę jak grochem o ścianę. Bardziej potrzebny byłby remont chodników i ścieżek które są niezbędne do korzystanie z Skałki niż boisko dla paru kopaczy.

 • Urzędnik

  Twoje niedoczekanie. Będzie następna kadencja.

 • Fikam

  Druga kadencja-JEpŁEM :DChyba na żuławach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również