Wiadomości z Świętochłowic

Pożar piwnicy przy ul. Wojska Polskiego w Świętochłowicach. Ewakuowano poszkodowanego!

  • Dodano: 2024-01-14 11:30

Dziś o godzinie 8:59, Straż Pożarna w Świętochłowicach otrzymała wezwanie do pożaru w piwnicy bloku czteropiętrowego przy ulicy Wojska Polskiego 35 w Świętochłowicach. Pożar spowodował znaczne zniszczenia w wyposażeniu piwnicy oraz niestety doprowadził do obrażeń jednego z lokatorów.

Pożar piwnicy na ul. Wojska Polskiego

Do zdarzenia doszło przy ulicy Wojska Polskiego 35 w Świętochłowicach, w czteropiętrowym bloku. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Straż pożarna natychmiast podjęła działania w celu opanowania sytuacji.

Poszkodowany został jeden z lokatorów, ponieważ próbując ugasić pożar, przebywał w zadymieniu i ucierpiał w wyniku oparzeń. Akcja ratunkowa trwała 1 godzinę i 22 minuty i wzięły w niej udział trzy zastępy Straży Pożarnej ze Świętochłowic oraz trzy zastępy z Rudy Śląskiej. Zniszczeniu uległo wyposażenie piwnicy.

W wyniku tego pożaru jedna osoba - lokator - został ranny, ponieważ przebywał w zadymieniu. Mężczyzna uległ oparzeniu podczas próby gaszenia - mówił st. kpt. Rafał Binięda.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na skutecznym ugaszeniu pożaru oraz na udzieleniu pomocy poszkodowanemu lokatorowi. Przed przybyciem pogotowia ratunkowego, strażacy dostarczyli poszkodowanemu tlen i przeprowadzili ewakuację.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Lokator

    Zapomnieli dopisać, że "poszkodowany" lokator spowodował ten pożar.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również