Wiadomości z Świętochłowic

Prawie 7,5 mln zł na nowe boiska na "Skałce"

 • Dodano: 2022-03-18 10:45

Już niebawem w Świętochłowicach ruszy kolejna inwestycja, dzięki której zarówno dzieci trenujące w klubach sportowych, jak i mieszkańcy chcący spędzić aktywnie czas będą mogli korzystać z nowoczesnego zaplecza sportowego. Właśnie podpisana została umowa na modernizację i budowę boisk na terenie OSiR „Skałka” w Świętochłowicach.

Modernizacja i budowa obiektów infrastruktury OSiR „Skałka” obejmie:

 • budowę pełnowymiarowego boiska z trawy sztucznej,
 • przebudowę boiska treningowego z trawy naturalnej,
 • wymianę nawierzchni boiska “Orlik”,
 • budowę budynku zaplecza sanitarno-szatniowego,
 • budowę niezbędnych elementów zagospodarowania i uzbrojenia terenu oraz urządzeń i infrastruktury technicznej,
 • dostawę sprzętu do utrzymania nawierzchni.

– Osobiście bardzo zależało mi, by w Świętochłowicach powstała profesjonalna baza dla piłkarzy i akademii sportowych – powiedział podczas konferencji prasowej Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger. – Inwestycja, której realizację dziś oficjalnie rozpoczynamy, pokazuje jak bardzo zmieniają się Świętochłowice, zwłaszcza jeśli chodzi o sport.

Wykonawcą prac będzie firma Serwis-Rozwój Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach. Koszt robót budowlanych w ramach umowy wynosi 7 441 500,00 zł, a czas na realizację zadania to 8 miesięcy od podpisania umowy.

– Przed nami kolejna inwestycja ważna dla mieszkańców Świętochłowic, zwłaszcza dla sportowców, którzy w końcu zyskają odpowiednie warunki do uprawiania piłki nożnej w naszym mieście – dodaje Sławomir Pośpiech, Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice. – Warto podkreślić, że ponad 90 procent środków finansowych, potrzebnych na realizację tej inwestycji, pochodzi ze źródeł zewnętrznych.

Inwestycja finansowana będzie ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021, a także budżetu własnego Gminy Świętochłowice.

Komentarze (21)    dodaj »

 • marian55

  Znowu piłka kopana i tylko kopana na Skałce . Panie Beger czy to ,że pochodzi pan z poza regionu to oznacza znajomość tylko jednej dyscypliny czyli piłki nożnej ?! jak można być takim monotematycznym ? widzę na tych planach same boiska do piłki nożnej to CHORE co robicie z tą Skałką . Co ma robić młodzież , która nie lubi piłki a lubi inne sporty ?! . Jeszcze na tym ciasnym skrawku wybudujcie halę sportową i kopacze od jesieni do wiosny zajmą halę zadaszoną a od wiosny do jesieni boiska na zewnątrz . Rzeczywiście Świony ostatnimi czasy nie mają szczęścia do włodarzy , a mogło by być ładnym miasteczkiem w środku aglomeracji . A tu Bród ,Smród i głupota połączona z nieudacznictwem

 • ja

  Jak czytam te komentarze to jestem ciut zażenowana. Nie chcę nikogo oceniać, ale jak widać że nie da się nikogo zadowolić. Coś się dziej - źle, nic się nie dzieje - źle. Pamiętajcie, że żeby remontować domy komunalne to trzeba mieć pieniądze m.in z czynszu, a z tym to kiepsko w niektórych miejscach. Doskonale to widać po zestawieniach spółdzielni mieszkaniowej, która wywiesza na tablicach inf w budynkach jakie jest zadłużenie i ile osób i jak długo nie płaci... Zgodzę się, że mogłoby się dziać więcej ale lepsze to niż nic. Na przykład w Chorzowie jest dużo pięknych placów zabaw, kiedyś się pokusiłam i poszłam do spółdzielni zapytać czy nie mogli by zrobić bądź powiększyć place zabaw to stwierdzili, że nie są zainteresowani... zostawiam to już bez komentarza...

 • marian55

  pani /panie "ja " a zadowolony jesteś z lokalizacji placu zabaw który wybudowała Nivea , na teranie placu szkolnego ? Chwali pani Begera za pomysły na lokalizację inwestycji !?

 • [...]

  a co z innymi dielnicami świon,tam niema żadnych boisk a jak som to stare i zdewastowane tam sie nie inwestuje.Tylko ta srałka i srałka!!!!!!!!!!!!!!!

 • kurde bele

  to inwestycja pod publiczka haha

 • marian55

  Beger czy rozumiesz znaczenie słowa sport ? Na pewno NIE ! bo sport nie = piłka nożna , w innych dzielnicach nie ma nawet małego boiska a wy wszystko pakujecie w tę Skałkę , widzę jak potem dryblasy i dorośli podjeżdżają na rejestracjach ościennych miast i kopią do późnego wieczora . Jeden kort tenisowy na takie miasto to wstyd ! jeden basen kryty ! ( tego w ósemce nie liczymy ) , sale gimnastyczne w szkołach miniaturowe ! itd. NIC panie Beger nie różnisz się od twojego poprzednika , jeszcze by dopełnić tragedii wybudujcie razem z Nowakiem na środku Skałki halę sportową , a na koniec wytnijcie drzewa od ul Bytomskiej i sprzedajcie teren deweloperowi

 • zefel

  Następna niepotrzebna inwestycja. Pełnowymiarowe boisko już jest tylko trzeba wyremontować widownię i odświeżyć murawę. Inwestycja pod publiczkę, bo wybory już w przyszłym roku.

 • olivier

  Domy komunalne się walą, ludziom na głowy leje z dziurawych dachów a miasto wygląda jak po przejściu ruskiego frontu.Jedyna na co jest kasa to budowa boisk? Przypadek? Nie sądzę ...

 • marus

  SUPER ! Wystarczy nie kraść ....

 • mieszkaniec

  Te środki już są na koncie miasta czy dopiero mają być, bo odklejeni mogą się zdziwić. Będzie jak z poprzednim wykonawcą Kaliny. Całe planowanie rozbije się na pustym budżecie i drogich oczywiście dla mieszkańców ulicach, bo to oni za wszystko płacą i płaczą. Kolejne pytanie czy spółdzielni socjalnej został zlecony zakres działań jeśli chodzi o tą inwestycję.

 • wiersz o kalinie

  w KALINIE na dnie potwor płynie , DELFIN zwany złodziejem znowu zawyje aauuuuuuuu

 • gość

  pełnowymiarowe boisko musi być! 4 czy piąta liga obliguje! a na poważnie to mam mieszane uczucia, mnie podobał się chorzowski projekt boisk w każdej dzielnicy... na dąbrowskiego, w batorym dwa, w maciejkowicach, na irysie, w starym, koło amelungu, etc. te boiska żyją , te oświetlone do 22 . sam grywam ze starymi grzybami na nich. a boiska w naszym mieście będą dla wybranych.... nie wiem , może w świonach właśnie tego trzeba? w sumie rowery i hulajnogi też wynajmujemy u sąsiada to i fusbal mogymy tam szpilać.

 • Lidia

  Na amelungu nie ma świateł na boisku! Wieczorem i w nocy tylko menele tam siedzą i robią syf!

 • gość

  ale jest na dąbrowskiego i nie tylko . jak mnie menelstwo w nocy przeszkadzało to dziennie wzywałem policję i teren "oczyścił się" to proste.

 • B.K

  Spółdzielnie socjalne to największe nieporozumienie, czego sie złapią to zepsują

 • Utopia

  A ja dalej to samo. A CO Z CHODNIKIEM PRZY SKAŁCE BIEGNĄCYM RÓWNOLEGLE DO UL. BYTOMSKIEJ??? Są świecidełka, są plany inwestycjne wewnątrz skałki a żeby dojść do skałki to zgroza

 • Ludek

  Ważne że ulica jest fajna, po co komu chodnik. I tak tylko auta tam parkują

 • zefel

  No ulica super zwłaszcza w kierunku centrum

 • Mieszkaniec

  Pewnie będą zrobione razem z ulicą. Bez sensu gdyby mieli teraz robić, a potem je zburzyć.

 • gość

  no tak, ale jakbu nie było to tam na bytomskiej wykopki trwały parę lat i droga jak i oznaczenie jej jest fatalne i teraz to powinniśmy jeździć po wyremontowanej drodze, to już trwa dekadę..

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również