Wiadomości z Świętochłowic

Projekty ze Świętochłowic w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

 • Dodano: 2020-09-13 12:00

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych zadań znalazło się dziewięć związanych ze Świętochłowicami.

Na projekty zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można głosować do 23 września na stronie bo.slaskie.pl.

- W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący.

Co zgłoszono do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego?

Do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono dziewięć projektów związanych ze Świętochłowicami. Dwa z nich dotyczą tylko naszego miasta. 

 • "Ślązak Miesiąca" - cykl spotkań z ciekawymi ludźmi kultury, sportu, sztuki, polityki, działaczami w Muzeum Powstań Śląskich – planowane jest osiem takich spotkań, a towarzyszyć im mają występy (np. mini koncert, monodram, stand-up) lub prezentacje przygotowane przez zaproszonych gości. 
 • Moda po śląsku - czyli jak wyglądała moda Ślązaczek dawniej - celem tego zadania jest rozpowszechnianie kultury śląskiej wśród mieszkańców regionu oraz jej stymulowania do tworzenia nowych form. Planowane są spotkania i warsztaty o tematyce kultury śląskiej, a w szczególności strojów regionalnych. Finałem projektu ma być Festiwal „Folk-Lift”.

Pozostałe projekty, które swoim zasięgiem obejmują Świętochłowice dotyczą m.in. organizacji siatkarskich mistrzostw miasta na prawach powiatu, koncertów w wykonaniu chóru Ex Animo Parafii NSPJ w Świętochłowicach czy weekendowych warsztatów kulturalnych.

Komentarze (5)    dodaj »

 • AM

  To chyba projekty Pana Jarząbka. Kasa wywalona do błota.

 • zefel

  Szanowna redakcjo a może by tak przedstawić WSZYSTKIE projekty dotyczące Świętochłowic.

 • jożin z bażin

  Tak się pieniądze podatników topi w błocie,autor tych projektów chyba żyje w innym kraju a tu jest na gościnnych występach!

 • Marian 53

  Te projekty ze Świętochłowic to jakaś kpina ! Gmina gdzie rządzi bieda z nędzą zgłasza same projekty dotyczące gadania o niczym , śmiechu warte ile ten marszałok daje po 1000 zł. ?

 • zefel

  To nie gmina zgłasza - nie na tym polega budżet obywatelski.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.