Wiadomości z Świętochłowic

Radni nie głosowali! Głosowanie nad podwyższeniem wynagrodzenia dla prezydenta przełożone!

 • Dodano: 2021-11-26 15:00, aktualizacja: 2021-12-11 10:42

Radni miasta Świętochłowice niemal jednogłośnie zdecydowali o wycofaniu z listopadowej sesji rady miasta głosowania nad projektem uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na kolejnych obradach.

Głosowanie odroczone

Tuż po przyjęciu protokołu z XLIX sesji Rady Miejskiej, przewodniczący wysunął wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad podjęcie projektu uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta. Od razu po zabraniu głosu przez przewodniczącego, jeden z radnych wyraził wątpliwość co do zasadności wysuniętego wniosku.

-Mam pytanie do pana przewodniczącego. Czy odsunięcie w czasie bycia za lub przeciwko podniesieniu wynagrodzenia pana prezydenta nie spowoduje, że my, jako Rada Miejska, zostaniemy posądzeni o bezczynność? Mamy jakiś okres terminowy, aby tę decyzję podjąć. Szanowna Rado, to będzie zarzut wobec nas!

Przewodniczący od razu uspokoił, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby głosowanie w tej sprawie odbyło się na kolejnej sesji. Następnie poproszono przewodniczącego o uzasadnienie wniosku. Ten przyznał, że mocnego uzasadnienia w tej sprawie nie ma, jednak uważa, jest uchwała w sprawie podniesienia wynagrodzenia Prezydenta jest bardzo kontrowersyjna, co widać na przykładzie innych miast, dlatego optuje za spokojnym głosowaniem na kolejnym posiedzeniu.

Prawie jednogłośnie

Wniosek przewodniczącego poddano głosowaniu. Aż 18 radnych było za przesunięciem głosowania nad projektem uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta. Sprzeciw zgłosiło tylko 3 radnych. Zatem głosowanie w sprawie podwyżki dla Prezydenta Miasta odbędzie się na kolejnej sesji Rady Miejskiej.

Zobacz także

Komentarze (41)    dodaj »

 • Grzegorz

  Beger jest słaby, każdy inny na jego miejscu za to co sie wydarzyło w ostatnich dniach z zatrzymaniem Kostempskiego i Karcza to by ich pozamiatał a Karcz nie powinien w ogóle zabierać głos na sesjach czy w ogóle brac w nich udział.

 • Fiona

  A Karcz ma coś do powiedzenia w sprawie wysokości wynagrodzenia jak on sam jako wicek zarabiał więcej jaj prezydent Wrocławia.

 • Mieszkaniec

  Nie zatrzymany a przedstawienie zarzutów Zatrzymać to możesz zwieracze przy najbliższych wyborach

 • xcv

  BARBI TY to piszesz , czy ty Dawid spod celi ?

 • Sasiad z Kostuchny

  Mieszkaniec co u pisze to stary kostempskiego na zmiane z Barbi , apropo Barbi to nie bylas taka madra o 6 rano jak delfina na sanki w bransoletkach zawijali. To On mial kajdanki czy Ty hmmmmm?

 • Mieszkaniec

  Co to za mowa? [...] i sodoma. Sanki? JprdlSebixy begera nadleciały.

 • KOSTEMPSKIE WON

  PO 8 LATACH OKRADANIA MIASTA I MIESZKAŃCÓW PRZEZ RODZINE KOSTEMPSKICH I KARCZA , MIASTO PRAKTYCZNIE SPLAJTOWALO. DZIWIE SIE ŻE BEGER WOGOLE SIE ZA TO WZIĄŁ , TRZEBA BYŁO DELFINA Z TYM SYFEM ZOSTAWIC ON I TAK IDZIE SIEDZIEĆ A MIASTO BY ZLIKWIDOWAŁ KARCZ

 • mieszkaniec

  To nie jedyne kontrowersje wokół działań Dawida Kostempskiego. Nigdy swoim wyborcom nie przyznał się do tego, że w 1997 roku brał udział w wypadku samochodowym w którym zginął młody człowiek, a dwaj inni zostali ciężko ranni. Mariusz K., który prowadził auto, przez 16 lat nie odbył prawomocnego wyroku trzech lat więzienia. Kostempski, skazany za ukrywanie dowodów i nieudzielenie pomocy ciężko rannym na 1,5 roku w zawieszeniu, nigdy nie przeprosił rodziny ofiar.

 • Uprzejmy

  Widziałem jak Dawid Kostempski w 1984r ukradł kanapki koledze w szkole, później w 1986 w pewexie ukradł chupa chups, natomiast co się później działo to prawdziwa gangsterka!!! W 1991r WIDZIAŁEM jak kopnął kota!!! Ale to nic. WCZORAJ WIDZIAŁEM JAK ULICĄ BYTOMSKĄ JECHAŁ SAMOCHODEM 67.5KM/H.HAŃBA!!! Gdzie to zgłosić???

 • tak ino godom.

  Miasto praktycznie plajtowało od czasów Rawskiej, ale ludzie tego nie pamiętają. To tak jak ludzie z nostalgią wspominają PRL mimo, że wtedy nie mieli co jeść. Beger to taki PiS - pogrąża miasto w ruinie i mówi, że to wina jego poprzednika, a jego zwolennicy jeszcze mu biją brawo.

 • KOSTEMPSKIE WON

  Kostempscy jak wy z więzienia piszecie te komentarze ? DZIWNE

 • Mieszkaniec

  Porównując prll do demokracja w wydaniu polskimto jak tyfus do malari czyli wszędzie gdzie nas nie ma czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$ . Jak się na/miało hajs i układy to nie ma znaczenia jaki ustrój a dziś w demokracji? Cóż z tego że "wszystkie drzwi są otwarte" jak nie wsyscy mają klucze, cóż z tego że zarabiam średnią krajową jak na wiele rzeczy i tak nie mogę sobię pozwolić i nie ma co porównywać do Europejczyka. Druga sprawa jaki zły byl ten prl a dzięki niemu (wiadomo jak) dzisiejszy emeryci co niektórzy żyją jako tako na poziomie jeśli chodzi o wysokość emerytur a ja 42 latek i moje pokolenie jeśli chodzi o emerytury jesteśmy spaleni. Można by elaborat pisać ale jak słyszę z ust osoby która prl pamięta tylko negatywnie to sorry nóż mi się otwiera.

 • laryngolog

  A gardło cie niy boli?

 • gość

  dyć! ryczy jak pofyrtany cham z gorolyji.

 • kurde bele

  to taka taktyka polityczna żeby uspokoić suwerena

 • Świętochłowiczanin od wieków

  .Oddać cały Urząd Miasta do Chorzowa albo Bytomia ,bo bieda aż piszczy. Skoro nie ma pracy pieniędzy w mieście ,nie ma zysków, pracy, ludzie dojeżdżają do innych miast, to zamknąć ten majdan a nie jeszcze podwyższać pensje prezydentowi . Nic się nie dzieje w Świętochłowicach ,tylko czekamy na jakieś dotacje ,bo sami nie potrafimy nic zarobić. Domy się walą ,podwórka brudne zaśmiecone a on chce jeszcze podwyżkę. Koń by się uśmiał.

  • Świętochłowiczanin od wieków
   2021-11-27 17:29
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jolanta

  100% racji aż wstyd by Begerowie nie potrafili na siebie zarobi" tylko chcą żyć z miasta ubożuchnego schorowanego

 • 2023rok

  Praca w Świętochłowicach? Buhehe... :/Dlaczego wzorem Rudy Śląskiej nie wpuścić jakaś firmę logistyczną zamiast developerów!!! No firma Panattoni gdzie? Po byłbym zakładzie zut zgoda, ajska czy uroczysko od wiaduktu DTŚ w kierunku Chebzie Nie wiem co kolwiek wyMYSLEC to nie ja siedzę na synakurze za 214 000zlPo prostu ruszyć d__e lub użyć środka kapusty.

 • Socra

  Też znalazłes wzor - ruda poczytaj na forum rudy co na to mieszkancy. Ruda ma powierzchnie miasta razy 5 a u nas jak postawisz hale to juz jic innego

 • gość

  to takie prostackie myślenie: firmy nie dają kasy, kasę dają mieszkańcy więc im więcej mieszkań..... potem i tak mieszkania sprzedane, zamieszkałe, ale meldunki z sąsiednich miast. u mnie na 4 osoby tylko jedna z meldunkiem w św. i żadne z trzech aut nie jest sw. co do przyłączania do chorzowa to najpierw należy oddać tą część co przed wojną przyłączono nakazowo do świon i tyle... będę kontent

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.