Wiadomości z Świętochłowic

Straż Miejska pomaga mieszkańcom podczas mrozów

 • Dodano: 2024-01-17 08:45, aktualizacja: 2024-01-17 08:54

Tegoroczna zima szczególnie daje się we znaki. Z powodu opadów śniegu i mrozów, Straż Miejska pomaga mieszkańcom na wiele sposobów, również w odpalaniu samochodów!

Funkcjonariusze w gotowości

Świętochłowicka Straż Miejska ma pełne ręce roboty – oprócz wykonywania swoich rutynowych obowiązków, strażnicy angażują się w pomoc mieszkańcom podczas mrozów i silnych opadów śniegu. Tylko w ciągu zeszłego tygodnia, funkcjonariusze pomogli uruchomić 25 pojazdów oraz przeprowadzili 50 kontroli w miejscach, w których przebywają osoby w kryzysie bezdomności. Dodatkowo, w okresie największych mrozów, sięgających nawet -20 stopni, strażnicy współpracowali z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i kilka razy dziennie dostarczali osobom potrzebującym herbatę i zupę. 

Straż Miejska w Świętochłowicach

Głównym zadaniem strażników miejskich jest prowadzenie spraw z zakresu ochrony porządku publicznego na terenie miasta. Funkcjonariusze prowadzą patrole i dbają o spokój w mieście. Chętnie pomagają również mieszkańcom w potrzebie. Siedziba świętochłowickiej Straży Miejskiej znajduje się przy ulicy Katowickiej 54a. Zgłoszenia mieszkańców przyjmowane są pod numerami 986 lub 32 3491 971

Komentarze (4)    dodaj »

 • mieszkaniec

  straż miejska powinna karać właścicieli czworonogów za pozostawione kupy na placach i chodnikach

 • Trasasa

  Fajnie. Gdyby jeszcze sprawdzali osiedlowe trawniki, na których parkują niektórzy kierowcy, byłoby całkiem dobrze.

 • gość

  osiedlowe trawniki nie są naogół w zarządzie miasta tylko wspólnot, spółdzielni, etc.

 • Maks

  Ale na tych placach Straż Miejsko tyż mo pilnować porzondku.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również