Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Żakinada, czyli święto maturzystów

  • Dodano: 2019-02-08 13:15, aktualizacja: 2019-02-08 15:31

Uczniowie ostatnich klas świętochłowickich liceów świętują. Przed maturzystami studniówka, ale zanim nadejdzie ten pierwszy i najważniejszy bal w życiu każdego ucznia kończącego szkołę średnią, czas na żakinadę!

Żakinada to święto maturzystów

Zgodnie z niepisaną tradycją, ostatniego dnia nauki przed studniówką uczniowie klas maturalnych urządzają w szkole zabawę. Od lat impreza cieszy się niezmienną popularnością wśród uczniów, którzy przebierają się w zabawne stroje, aranżują przestrzeń szkoły według własnych pomysłów, tańczą, bawią się i zbierają wśród młodszych uczniów drobne pieniądze. Kiedy ci nie mają ze sobą monet lub cukierków, maturzyści wymyślają dla nich śmieszne zadania i wyzwania.

Budynek szkoły zamienił się w "Straszyceum"

Dzisiaj (8 lutego) w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Jana Kochanowskiego zorganizowano wspaniałą zabawę dla tegorocznych maturzystów. Jak co roku młodzież bawiła się świetnie. Nie brakowało pomysłów na wymyślne stroje i aranżację szkoły. Budynek szkoły zamienił się w dom strachów "Straszyceum". Zanim uczniowie zaczęli całodniową zabawę na szkolnych korytarzach, przed budynkiem szkoły przedstawili swoim kolegom i nauczycielom zabawne scenki. Później na korytarzu szkoły odbyła się dyskoteka.

A już jutro na licealistów ze Świętochłowic czeka niezapomniana zabawa - przed nimi Studniówka! Wszystkim maturzystom życzymy udanej imprezy, a za kilka miesięcy pomyślnego zdania egzaminów!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Anula

    Co za porąbane święto ...fuj

  • Lulek

    święto jak święto, a że w szkole ... w znaczącej części polskich szkół wiszą figury martwych ludzi. Nic wielkiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również