Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowickie dzieci pobijały rekord Polski

  • Dodano: 2018-12-19 08:00, aktualizacja: 2018-12-19 08:12

Wczoraj w trzech placówkach oświatowych w Świętochłowicach pobijano rekord Polski w jednoczesnym kolorowaniu Sznupka - policyjnej maskotki.

Wszystko za sprawą akcji edukacyjnej dla najmłodszych - „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia. Przedszkolakom z przedszkola nr 2 oraz uczniom ze Szkół Podstawowych nr 2 i 8 w Świętochłowicach towarzyszyli policjanci z tutejszej komendy.

Świętochłowiccy policjanci włączyli się do skierowanej dla najmłodszych akcji „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Akcja ma przede wszystkim zwiększyć świadomość oraz poziom bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego. Przedszkolaki z przedszkola nr 2 oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2 i 8 w Świętochłowicach przyłączyli się do pobijania rekordu w jednoczesnym kolorowaniu wizerunku Sznupka. Dla każdego uczestnika przygotowano obrazek do pokolorowania formatu A4 z wizerunkiem policyjnej maskotki. Na koniec wszystkie dzieci mogły zabrać do domu swojego własnego i niepowtarzalnego Sznupka, aby ten zawsze przypominał im, jak ważna jest ostrożność na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Policjanci obecni podczas akcji przypomnieli także kilka podstawowych zagadnień związanych z ich bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.