Wiadomości z Świętochłowic

Trwa montaż urządzeń na placu zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej nr 5

 • Dodano: 2020-09-10 14:00, aktualizacja: 2020-09-14 12:19

Trwa montaż urządzeń na placu zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu!

Warto przypomnieć, że Świętochłowice znalazły się w gronie 20 miast, którym Nivea, dzięki licznym głosom mieszkańców, ufundowała w tym roku podwórko o rynkowej wartości 250 000 zł! Nowy plac zabaw powstaje przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Sudeckiej 5. Do tej pory firma kosmetyczna stworzyła ponad 140 podwórek. Również w tym roku NIVEA postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania unikalnych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą twórczo rozwijać swoje unikalne talenty.

25 czerwca poznaliśmy zwycięzców. Zaangażowanie w inicjatywę mieszkańców Świętochłowic przyniosło upragniony efekt. Propozycja placu zabaw przy SP5 zajęła 3. miejsce w swojej kategorii miast do 60 tysięcy mieszkańców.

Budowane przez organizatora konkursu place kreatywnej zabawy mają wartość około 250 tys. zł. Składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, skok w dal, a także w kapsle.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • zefel

  Ciekaw jestem ile dzieci zna grę w kapsle i czy rzeczywiście do kapsli trzeba budować plac zabaw. Nam wystarczał kawałek chodnika i kreda.

 • Kapsel

  Prężnie budują - Nivea z rodem wynalazcy ur w Gliwicach, oby inne inwestycje szły szybko. A kapsle te, mogą być, tylko kiedyś też były wychodki przy familokach, a wolimy WC w domach. Czyli niech dzieci mają i podwórka, i trzepaki, i kapsle, i grzyby

 • Grett

  Przy tej szkole nic dla dzieci i młodzieży nie ma, pytanie jak i kto wtedy zarządzał? Może nie ze Świętochłowic? Dobrze, że sami zadziałali. Polityki w to nie ma co mieszać, tylko brać przykład z tych nauczycieli i rodziców.

 • Li

  Całe świony to jeden wielki plac zabaw z pinokiem na czele.W tym mieście nie wybudowano nic nowego jak tylko place zabaw.

 • Urzędnik

  Brawo. Jedyna zdaje się organizacja która tego projektu nie promowała i nie pomogła to r ślązaków

 • Zosia

  Warto by wszystkie projekty tego typu jednoczyły. Dali radę mieszkańcy i to się liczy. Teraz w Centrum? Oby ktoś wiosną zgłosił projekt. Gratulacje teraz dla szkoły nr 5!

 • Oven

  Taki mają klimat, spytaj kto im prowadzi stronka i będziesz w temacie.

 • Dawid

  Ten co ich prowadzi na dno ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.