Wiadomości z Świętochłowic

Trwa montaż urządzeń na placu zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej nr 5

 • Dodano: 2020-09-10 14:00, aktualizacja: 2020-09-14 12:19

Trwa montaż urządzeń na placu zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu!

Warto przypomnieć, że Świętochłowice znalazły się w gronie 20 miast, którym Nivea, dzięki licznym głosom mieszkańców, ufundowała w tym roku podwórko o rynkowej wartości 250 000 zł! Nowy plac zabaw powstaje przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Sudeckiej 5. Do tej pory firma kosmetyczna stworzyła ponad 140 podwórek. Również w tym roku NIVEA postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania unikalnych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą twórczo rozwijać swoje unikalne talenty.

25 czerwca poznaliśmy zwycięzców. Zaangażowanie w inicjatywę mieszkańców Świętochłowic przyniosło upragniony efekt. Propozycja placu zabaw przy SP5 zajęła 3. miejsce w swojej kategorii miast do 60 tysięcy mieszkańców.

Budowane przez organizatora konkursu place kreatywnej zabawy mają wartość około 250 tys. zł. Składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, skok w dal, a także w kapsle.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj »

 • zefel

  Ciekaw jestem ile dzieci zna grę w kapsle i czy rzeczywiście do kapsli trzeba budować plac zabaw. Nam wystarczał kawałek chodnika i kreda.

 • Kapsel

  Prężnie budują - Nivea z rodem wynalazcy ur w Gliwicach, oby inne inwestycje szły szybko. A kapsle te, mogą być, tylko kiedyś też były wychodki przy familokach, a wolimy WC w domach. Czyli niech dzieci mają i podwórka, i trzepaki, i kapsle, i grzyby

 • Grett

  Przy tej szkole nic dla dzieci i młodzieży nie ma, pytanie jak i kto wtedy zarządzał? Może nie ze Świętochłowic? Dobrze, że sami zadziałali. Polityki w to nie ma co mieszać, tylko brać przykład z tych nauczycieli i rodziców.

 • Li

  Całe świony to jeden wielki plac zabaw z pinokiem na czele.W tym mieście nie wybudowano nic nowego jak tylko place zabaw.

 • Urzędnik

  Brawo. Jedyna zdaje się organizacja która tego projektu nie promowała i nie pomogła to r ślązaków

 • Zosia

  Warto by wszystkie projekty tego typu jednoczyły. Dali radę mieszkańcy i to się liczy. Teraz w Centrum? Oby ktoś wiosną zgłosił projekt. Gratulacje teraz dla szkoły nr 5!

 • Oven

  Taki mają klimat, spytaj kto im prowadzi stronka i będziesz w temacie.

 • Dawid

  Ten co ich prowadzi na dno ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.