Wiadomości z Świętochłowic

W sieci zawrzało za sprawą filmu pacjetna oddziału psychiatrycznego ZOZ w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-01-02 15:30, aktualizacja: 2020-01-07 08:13

W ubiegły weekend w mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko za sprawą filmu opublikowanego przez jednego z pacjentów oddziału psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. Pan Maksymilian opublikował na Facebooku nagranie i opis sytuacji, do której miało dojść 29 grudnia. Jak relacjonuje, miał podejść do lekarza i zapytać o pewne kwestie związane z czytaną literaturą o tematyce psychologicznej. Ten miał polecić pacjentowi, by "rozpędził się na korytarzu i za***bał głową w ścianę". Szpital odpiera zarzuty i informuje, że nagranie jest "niedopuszczalną manipulacją".

Pan Maksymilian udał się na oddział psychiatryczny ZOZ w Świętochłowicach, by, jak sam przyznaje, pokonać nałóg.

- Kto mnie choć trochę zna, wie że od lat kilku borykam się z pewnymi nałogami, z którymi postanowiłem się ostatecznie zmierzyć. Dla dobra siebie, swojej Rodziny oraz dobrego imienia.. W tym celu podjąłem leczenie na oddziale psychiatrii i detoksykacji w naszym Miejskim Szpitalu zwanym teraz ZOZ ŚWIĘTOCHŁOWICE. Posta nie piszę aby się chwalić A ŻALIĆ! - napisał Pan Maksymilian (pisownia oryginalna).

W ubiegły weekend w mediach społecznościowych zawrzało

Jak relacjonuje świętochłowiczanin, w niedzielę miał podejść do lekarza i zapytać o pewne kwestie związane z czytaną literaturą o tematyce psychologicznej. Wówczas lekarz miał mu polecić, by "przebiegł się korytarzem i zaj***bał głową w ścianę".

Dziś podczas porannego obchodu zapytałem uprzejmie jednego ze specjalistów czy jest PSYCHIATRĄ (chciałem poprosić o wytłumaczenie kilku pojęć z książki o profilu nieco właśnie psychologicznym (...) To jaką odpowiedź usłyszałem wprawiła mnie w OSŁUPIENIE! Pan lekarz psychiatra odparł do mnie: - PRZEBIEGNIJ SIĘ KORYTARZEM, Z**EB GŁOWĄ W ŚCIANĘ I WRÓĆ! Po czym rzucił na odchodne "Na takie rozmowy zapraszam po obchodzie do mojej dyżurki" - pisał Pan Maksymilian (pisownia oryginalna).

Oburzony zachowaniem lekarza pacjent udał się na rozmowę. Całość nagrał, a następnie udostępnił w mediach społecznościowych.

- Rozumiem, że na co dzień pracownicy mają do czynienia z mocno problematycznymi pacjentami (sam takim byłem na początku), jednakże nie zwalnia to Pana z OBOWIĄZKU traktowania każdego JAK CZŁOWIEKA - napisał pan Maksymilian na Facebooku.

Szpital odpiera zarzuty

Szpital wydał w całej sprawie krótkie oświadczenie. Według zarządu placówki nagranie i wpis są "niedopuszczalną manipulacją".

- W dniu 29.12.2019 r. o godz. 14.39 Pan Maksymilian na swoim profili na www.facebook.com zamieścił nagranie jakoby z rozmowy z lekarzem z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Spółka z o.o.. W nagraniu jednak słychać wyłącznie monolog Pana Maksymiliana, sugerujący odbiorcom określoną wypowiedź lekarza, której w nagraniu nie ma. Przypisaną przez siebie treść wypowiedzi lekarza Pan Maksymilian niezgodnie ze stanem faktycznym umieścił też w swoim wpisie poniżej nagrania. Oświadczamy zatem, że nagranie i wpis są niedopuszczalną manipulacją i aktualnie jesteśmy w trakcie dokonywania zabezpieczenia dla celów dowodowych umieszczonego wpisu oraz wybranych komentarzy na wszystkich profilach gdzie został on udostępniony celem wyeliminowania działań na szkodę lekarza i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Spółka z o.o - poinformował Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach.


Źródło: Redakcja

Komentarze (42)    dodaj komentarz »

 • AntyBydło

  Przez 2 dni (przyjęcie bez zgody - sprawa w sądzie) byłem "pacjentem" szpitala w Rybniku - patologia, faszerowanie ludzi prochami, żadnych badań, głodowe racje żywnościowe i personel (z wyłączeniem kilku bardzo dobrych pielęgniarzy i pielęgniarek) który krzyczy po "ułomnych" starych ludziach, którzy są schorowani, i którym zostało 1-3 lata życia jak po bydle. Jutro telefon do lekarza, prośba o wyjaśnienie - a później to już tylko TVN, Polsat i sprawy w sądzie dopóki "k**wy" nieroby pójdą siedzieć albo znajdą się tam gdzie trzeba

 • miska

  a co, lekarz jest bogien pacjenta i może wszystkim manipulować? Teraz pewnie będzie kasował dane dźwiękowe, żeby wyjść na tego dobrego... ja temu panu wierzę, bo lekarze są bezsensowni i agresywni - tylko że dzięki tym pacjentom mają chleb i zapominaja ich szanować

 • Kazimierz

  Byłem tam pacjentem , nie dam sobie powiedzieć złego słowa o oddziale psychiatrycznym w Świętochłowicach,Pani ordynator bardzo miła,kompetentna , bardzo ludzka tak samo dr Kapica która mnie prowadziła,bardzo miła, pan dr Czaja również nie można było mu nic zarzucić, leżałem tam miesiąc,na jedno co narzekałem to wyżywienie, jeżeli chodzi o czystość na oddziale to dbali aż przesadnie.Wielkie podziękowania dla Pani ordynator za przyjęcie mnie do szpitala, było to w przychodni po przyjęciu wszystkich pacjentów, nie byłem nawet umówiony na wizytę.Dziekuje za opiekę.

 • Kazimierz

  Byłem tam pacjentem , nie dam sobie powiedzieć złego słowa o oddziale psychiatrycznym w Świętochłowicach,Pani ordynator bardzo miła,kompetentna , bardzo ludzka tak samo dr Kapica która mnie prowadziła,bardzo miła, pan dr Czaja również nie można było mu nic zarzucić, leżałem tam miesiąc,na jedno co narzekałem to wyżywienie, jeżeli chodzi o czystość na oddziale to dbali aż przesadnie.Wielkie podziękowania dla Pani ordynator za przyjęcie mnie do szpitala, było to w przychodni po przyjęciu wszystkich pacjentów, nie byłem nawet umówiony na wizytę.Dziekuje za opiekę.

 • Hania

  Tak niestety tam jest odwiedzalam koleżankę i też mi mówiła że lekarze chorych mają za nic najlepiej mocna tabletka i spokój napewno tam nikt nikogo nie wyleczy powini to zamknąć

 • Bylamtam

  W sedno

 • Nie dla hejtu

  Mnie się zawsze wydawało, że uczciwość, etyka i rzetelność dziennikarska nakazuje zrobienie chociaż minimalnego rozeznania w temacie , bo wtedy dowiedzielibyście się dokładnie kim jest niby walczący o sprawiedliwość pacjent . Zresztą każdy inteligentny łatwo się domyśli. Wystarczy uważnie posłuchać tego przestawienia. Ale przecież lepiej komuś zepsuć opinię , uruchomić fale hejtu na szpital. Niesmak to mało powiedziane

 • Kuzynka Basia

  Czy Pani Albo Pan sam tam przezyla kilka lat?zapraszam i poleca: super darmowe wczasy na koszt ZUS-u! Moze nawet lepiej do Rybnika. Przedtem polecam sprzedac mieszkanie Albo samochod bo sie Po psychotropach chce pic a poza Woda z kranu nic sie nie dostanie. Dwoch kromki chleba i kilka ziemniakow na obiad. Od czasu do czasu kawalek miesa do zirmniakow. Jest sklepik dlatego warto wziasc Gotowke: buteleczka wody Po 2 Zlote a kawalek starej smierdzacej slaskiej Po 20 zl. Bardzo polecam.

 • gul

  Hihi, pacjent psychiatryka jak sam przyznał mający problemy ze swoim "zdrowiem" i dodatkowo z używkami ma być tu wiarygodny.

 • Anka z zaścianka

  Czytam te komentarze i krew mnie zalewa. Czy pacjentom tego oddziału ktoś na siłę wlewał alkohol do ust?. Czy na siłę im ktoś wpychał marychę, koks i różne opiaty? Ja się pytam jakim prawem się skarżą skoro sami doprowadzili się do takiego stanu? Pracowałam 45 lat i płaciłam składki na ZUS, zdrowotne, podatki do US, i słyszę od lekarza, że nie dostanę skierowania na RM bo to drogo kosztuje i mam przyjść jak się będzie coś działo. Do endokrynologa czekam już pół roku a na rehabilitację rok, do sanatorium czeka się 36 miesięcy. Ten oddział powinien być dla ludzi, którzy naprawdę chorują na schizofrenię lub inne choroby psychiczne. A taki jeden z drugim ma kasę to się bawi, nierzadko handluje. W chwili gdy czuje, że długo nie pociągnie to leci na oddział. Maksymilian powiedz jaki jesteś biedny rodzicom dzieci chorych na nowotwory, dla których NFZ nie ma pieniędzy na leczenie i muszą prosić ludzi dobrej woli i róże fundacje na leczenie swojego dziecka. Masz problemy ze sobą? To ci poradzę - jedź do Gliwic na onkologię pooglądaj sobie te chore dzieci, załap się tam jako wolontariusz to wyjdziesz z nałogu za tydzień. I w Nowym Roku życzę ci byś nie trafił do Gliwic jako pacjent, bo jakiś inny Max będzie na oddziale psycho w Świętochłowicach i dla ciebie już kasy na leczenie nie będzie. Masz świadomość ile ludzi odebrało sobie życie bo usłyszeli od lekarza wyrok a nie stać ich było na kosztowne lekarstwa nierefundowane przez NFZ? A wam wszystkim forumowiczom w Nowym Roku życzę byście modlili się o zdrowie, bo na rozum chyba za późno.

 • Ktos

  Wypowiadaja sie ludzie ktorzy nie pracuja na psychiatrii. Powodzenia. Powinniscie dziekowac ze ktos tam chce pracowac i opiekowac sie chorymi psychicznie bo wiekszosc z Was nie bylaby w stanie.

 • leopold

  W kraju gdzie niedouczony magister kpi z profesora, u którego się uczył takie zjawisko, że pacjent chce pouczać lekarza nie powinno nikogo dziwić.

 • Gość

  Przecież ten lekarz nic takiego nie powiedział.Przynajmniej na nagraniu nicnie słychać

 • Gość

  Natomiast nie zaprzeczał jakoby nic nie powiedział.Ja wierzę Panu Maksymilianowi chociażby z jednego powodu! Ludziom się wydaje,że skoro ktoś jest pacjentem takiego szpitala(oddziału)to od razu wariat i pewnie sobie coś uroił i tym sposobem będą się teraz bronić w szpitalu.Pamiętajmy,że Pan Maksymilian nie jest tam z powodu choroby psychicznej typu schizofrenia a z powodu leczenia nałogu.Nie róbmy ze zdrowego człowieka wariata bo tak jest najprościej.Gdyby lekarz nie powiedział czegoś takiego to w momencie kiedy Pan Maksymilian o tym nadmienia lekarz by zaprzeczył np"A cóż Ja Panu takiego powiedziałem,że tak się Pan zdenerwował"a tutaj zero zaprzeczenia.

 • pseudonim

  Ma nagraniach Bergera i TRebińczyka też mało słychać, a nagrania służą za pseudodowody

 • długi

  Świadkowie to lepszy dowód niż nagranie.

 • Kuba

  Bardzo inteligentny i rozsądny lekarz że, że śmiechu można pęknąć takiego lekarza, to widły i w pole a nie leczyć ludzi zachowanie skandaliczne, chamskie i wulgarne ten człowiek powinien być leczony, tam gdzie pracuje

 • duch uroczyska

  syn tego gościa od żmij i pająków czy zbieżność nazwisk?

 • Gość

  "Bohater" jednej chwili!

 • Zib111

  Trzeba wziąć się za te hołotę, lekarzy psychiatrów. CZĘŚĆ ( O PODKREŚLAM CZĘŚĆ) ma kompleks Boga i w dodatku są cha macy w stosunku do pacjentow. A z ich ( pacjentów) pieniędzy się wykształcili i z pacjentów pieniędzy mają na zycie!

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.