Wiadomości z Świętochłowic

W sieci zawrzało za sprawą filmu pacjetna oddziału psychiatrycznego ZOZ w Świętochłowicach

 • Dodano: 2020-01-02 15:30, aktualizacja: 2020-01-07 08:13

W ubiegły weekend w mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko za sprawą filmu opublikowanego przez jednego z pacjentów oddziału psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. Pan Maksymilian opublikował na Facebooku nagranie i opis sytuacji, do której miało dojść 29 grudnia. Jak relacjonuje, miał podejść do lekarza i zapytać o pewne kwestie związane z czytaną literaturą o tematyce psychologicznej. Ten miał polecić pacjentowi, by "rozpędził się na korytarzu i za***bał głową w ścianę". Szpital odpiera zarzuty i informuje, że nagranie jest "niedopuszczalną manipulacją".

Pan Maksymilian udał się na oddział psychiatryczny ZOZ w Świętochłowicach, by, jak sam przyznaje, pokonać nałóg.

- Kto mnie choć trochę zna, wie że od lat kilku borykam się z pewnymi nałogami, z którymi postanowiłem się ostatecznie zmierzyć. Dla dobra siebie, swojej Rodziny oraz dobrego imienia.. W tym celu podjąłem leczenie na oddziale psychiatrii i detoksykacji w naszym Miejskim Szpitalu zwanym teraz ZOZ ŚWIĘTOCHŁOWICE. Posta nie piszę aby się chwalić A ŻALIĆ! - napisał Pan Maksymilian (pisownia oryginalna).

W ubiegły weekend w mediach społecznościowych zawrzało

Jak relacjonuje świętochłowiczanin, w niedzielę miał podejść do lekarza i zapytać o pewne kwestie związane z czytaną literaturą o tematyce psychologicznej. Wówczas lekarz miał mu polecić, by "przebiegł się korytarzem i zaj***bał głową w ścianę".

Dziś podczas porannego obchodu zapytałem uprzejmie jednego ze specjalistów czy jest PSYCHIATRĄ (chciałem poprosić o wytłumaczenie kilku pojęć z książki o profilu nieco właśnie psychologicznym (...) To jaką odpowiedź usłyszałem wprawiła mnie w OSŁUPIENIE! Pan lekarz psychiatra odparł do mnie: - PRZEBIEGNIJ SIĘ KORYTARZEM, Z**EB GŁOWĄ W ŚCIANĘ I WRÓĆ! Po czym rzucił na odchodne "Na takie rozmowy zapraszam po obchodzie do mojej dyżurki" - pisał Pan Maksymilian (pisownia oryginalna).

Oburzony zachowaniem lekarza pacjent udał się na rozmowę. Całość nagrał, a następnie udostępnił w mediach społecznościowych.

- Rozumiem, że na co dzień pracownicy mają do czynienia z mocno problematycznymi pacjentami (sam takim byłem na początku), jednakże nie zwalnia to Pana z OBOWIĄZKU traktowania każdego JAK CZŁOWIEKA - napisał pan Maksymilian na Facebooku.

Szpital odpiera zarzuty

Szpital wydał w całej sprawie krótkie oświadczenie. Według zarządu placówki nagranie i wpis są "niedopuszczalną manipulacją".

- W dniu 29.12.2019 r. o godz. 14.39 Pan Maksymilian na swoim profili na www.facebook.com zamieścił nagranie jakoby z rozmowy z lekarzem z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Spółka z o.o.. W nagraniu jednak słychać wyłącznie monolog Pana Maksymiliana, sugerujący odbiorcom określoną wypowiedź lekarza, której w nagraniu nie ma. Przypisaną przez siebie treść wypowiedzi lekarza Pan Maksymilian niezgodnie ze stanem faktycznym umieścił też w swoim wpisie poniżej nagrania. Oświadczamy zatem, że nagranie i wpis są niedopuszczalną manipulacją i aktualnie jesteśmy w trakcie dokonywania zabezpieczenia dla celów dowodowych umieszczonego wpisu oraz wybranych komentarzy na wszystkich profilach gdzie został on udostępniony celem wyeliminowania działań na szkodę lekarza i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Spółka z o.o - poinformował Zarząd Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach.


Źródło: Redakcja

Komentarze (42)    dodaj komentarz »

 • leopold

  Nikt mu (pacjentowi) nic nie zarzuci- wszak sprawa ma miejsce na oddziale psychiatrycznym, a pisze tę prawdę czy też wymyśloną audycję znudzony, a może zmęczony ssaniem pacjent tego oddziału, który zabrał się za studiowanie swojego przypadku w literaturze. Białe myszy biegające po sufitach były by fajnym aczkolwiek trochę jednak zważywszy okoliczności przeasadnym dodatkiem.

 • kres

  Gdzie się podział mój komentarz. Czyżby cenzura!!!!!!!

 • krist

  tego lekarza powinni wypier ...ć

 • Adi

  Nie jestem zdziwiony nic a nic. Byłem na odwiedzinach w podobnej placówce w Chorzowie. Pożal się Borze narkomania, alkohol na codzień mimo że ludzie od tych używek tam trafiają. Lekarze mają to gdzieś ewentualnie dają tabletki na spanie lub jakieś inne! Co później po szpitalu jest w obiek puszczane. Ludzie te ośrodki to czysty garnek złota do NFZ. Tam się nikogo nie leczy!!!! Cpuny i alkoholicy co przedawkowali i niby pomocy potrzebują w psychiatryku. Najpierw lekarzy powinno się przebadac którzy tam pracują bo to są chyba pacjenci raczej. Naprawdę większego [...]u na oczy nigdy w rzyciu nie widziałem. Oddział pań i panów niby chorych razem 24H i pracownicy tych placówek masakra. Ja dziennie wchodząc na oddział przynosilem około 8 litrów energetykow pacjentom niby. Jedyna pretensja od lekarza to było tylko to że brak wódki bo pacjenci nie potrafią spać.

 • Pacjent

  To najgorszy szpital w Polsce, najgorsi lekarze, którzy w innych szpitalach nie mieli by szans pracować, pracują właśnie tutaj, a to dlatego, że Świętochłowice jest najuboższym miastem i są tam marne płace i marni lekarze.

 • Bogusia

  To nie lekarz a KONOWAL!!! Kultury powinien nauczyć się od niewiarygodnie ciepłego, cierpliwie wysłuc[...]ą ego pacjentów doktora BLACHUTA z TARNOWSKICH GOR- TO JEST GOSC!!! Wielki szacunek dla takiego doktora!!!

 • lol

  Poszedł do psychiatry z książką. Mógł się sam leczyć. Idźcie do jakiegokolwiek specjalisty - lekarza, mechanika, sędziego, policjanta itd. i zacznijcie z nimi dysputy na temat ich zawodu, że jakąś mądrą książkę przeczytaliście. W szczególności jak psychiatrów jeszcze w Polsce brakuje, a ten się z choinki urwał i sobie o nałogu przypomniał. Poza tym zawsze można iść prywatnie na rozmowy, a nie w korytarzu zaczepiać jak jehowi.

 • Zdzisław

  Leżała tam moja ciocia na schizofremię a zmarła niby na zapalenie płuc!!! Mało tego lekarka z którą próbowałem porozmawiać na ten temat straszył mnie policją darla się*itd!!! To jest szpital???

 • Zdzisiek

  Pani Alu może więcej higieny w szpitalach no i ta rozmowa z tą lekarką!wystrzeliła z pretensjami po mimo tego że normalnie rozmawiałem szkoda gadać! Mogę tylko współczuć ludziom będącym tam na oddziale

 • Ala

  Zapalenie płuc w szpitalach jest częste ze względu na bakterie szpitalne.Szczególne narażone są osoby starsze i dzieci a także osoby osłabione.

 • kres

  Opieka nad ciężko chorymi to ciężka praca tu nie ma wątpliwości. Ale jak rodzina opiekuje się taką osobą cały dzień jest to często niemile odbierane przez personel a nawet salowe (brudzimy im podłogi). Te obserwacje wyniosłem opiekując się chorą osobą na oddziale neurologi. Za dużo można zobaczyć np; jak wygląda toaleta, brak przestrzegania podstawowych zasad higieny (rękawiczki zmieniane po ostatnim pacjencie, skandaliczne wożenie chorych na badania by było wygodniej dla personelu, a że chory cierpi to jest nieważne.Wierzę choremu, za dużo złego w tym szpitalu widziałem jest to przerażające, że personel który ma pomagać," tak pomaga" Apel do rodzin obłożnie chorych pacjentów doglądajcie Waszych bliskich.

 • Bembenek

  To brak szacunku do drugiej osoby tylko dlatego że to pacjent ,którego stawia się niżej w hierarchii od siebie .Przykre.

 • www

  Wierzę człowiekowi! Niedawno byłem świadkiem jak w Wałbrzyskim szpitalu psychiatrycznym lekarz zachował się jak ostatni cham!!!

 • Aneta Kaczor

  Psychiatrzy często bywają chamami odwiwdzalam kolegę i widziałam podłe traktowanie akurat pielęgniarki która popychala staruszkę i wulgarnie zwyzywala.Zwyczajnie nikt ich nie kontroluje i może należy uczulić Ministerstwo zdrowia aby zlecily kontrolę psychiatryka.

 • piko

  Bo psychiatra to taki odrzut z medycyny. Jeśli nic nie kuma wybiera psychiatrię. Tu nie ma błędu w sztuce,bo sztuki brak

 • Ak

  Psychiatra to najtrudniejszy zawód w medycynie.

 • Byle nie tam

  Jeżeli zarząd szpitala słyszy na tym nagraniu tylko monolog p.Maksymiliana, to powinien skorzystać ze specjalistów od słuchu, najlepiej medycyna pracy Sosnowiec,bo mają widać problem.A sposób w jaki pan Czaja odpowiada sugeruje ze takie sytuacje to norma.

 • Gość

  Otóż to!

 • Dawid

  Bywalem kilku krotnie w placówkach tego typu i powiem szczerze że zero totalnego szacunku dla pacjenta!!! A jak się pacjentowi nie podoba to pasy zastrzyki i oni potrafią tak w koło!!!!

 • leopold

  Jak piszesz bywałeś kilkakrotnie w takich placówkach widać lubisz te klimaty i tak trzymaj. Pomijam koszty i celowość wydatków na stałych klientów takiego oddziału, którzy namiętnie wracają tam ze swoimi nałogami. Chorzy stoją w kolejce bo są tylko chorzy.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.