Wiadomości z Świętochłowic

Wesprzyj małą świętochłowiczankę w walce z białaczką!

  • Dodano: 2022-05-19 07:00, aktualizacja: 2022-05-19 11:54

3-letnia Lia to uśmiechnięta i wesoła dziewczynka, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Otoczona miłością ze strony rodziny, świętochłowiczanka dzielnie walczy o zdrowie. Ludzie o dobrych sercach mogą wesprzeć rodzinę w tej trudnej sytuacji.

Najmądrzejsza trzylatka na świecie

Rodzice Lii określają ją jako najmądrzejszą trzylatkę na świecie. Ma bardzo rozległy wachlarz zainteresowań – z jednej strony uwielbia tańczyć i śpiewać, z drugiej zaś – kocha dinozaury, zwierzęta oraz militaria! Niektóre z nich dzieli ze starszym bratem, 5-letnim Kornelem. Lia uwielbia rysować, tworzyć, a także oglądać bajki. Jej spokojne życie zaburzyły jedne wyniki badań, które zmieniły wszystko.

To miało być rutynowe badanie

Rodzice usłyszeli straszną diagnozę tuż po otrzymaniu przez lekarza wyników rutynowych badań krwi Lii. Okazało się, że dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od razu podjęto pierwsze działania, aby wyleczyć trzylatkę. Obecnie jest pacjentką Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Rozpoczęła chemioterapię oraz leczenie sterydami.

Rodzice zdają sobie sprawę, że leczenie dziewczynki będzie bardzo czasochłonne. Sytuacje komplikuje ograniczony budżet – z oczywistych przyczyn mama Lii zrezygnowała z aktywności zawodowej. Dlatego rodzina bardzo prosi o wsparcie poprzez przelanie darowizny na subkonto Lii w Fundacji Iskierka lub przekazanie 1% podatku.

DOKONAJ WPŁATY
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również