Wiadomości z Świętochłowic

Zakończono remonty dróg w dzielnicy Zgoda. Zamiast tradycyjnego skrzyżowania mamy rondo!

 • Dodano: 2023-08-07 14:45

W ostatnim czasie dogi w Świętochłowicach przechodzą spore metamorfozy. Największe zmiany mogli w minionych dniach dostrzec mieszkańcy dzielnicy Zgoda. Do użytku oddane zostało m.in. nowe rondo oraz ulica Plebiscytowa.

Świętochłowickie drogi w nowej odsłonie

O tym, że rondo powstałe ze skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Ceramicznej jest już przejezdne, informował w mediach społecznościowych prezydent Świętochłowic Daniel Beger. Dzięki inwestycji usunięte zostały sygnalizatory świetlne oraz znaki, a nowe rozwiązanie ma sprawić, że kierowcy będą mogli dostrzec dużo większą płynność ruchu.

Nowopowstałe rondo, to jednak nie wszystko, co może ucieszyć uczestników ruchu drogowego. W ostatnich dniach zakończona została przebudowa ul. Zielonej. Kierowcy mogą dotrzeć tą ulicą do wlotu nowego ronda. Dodatkowo przy ulicy Zielonej powstał fragment ścieżki rowerowej, która według założeń ma w przyszłości stworzyć połączenie między Świętochłowicami a Rudą Śląską.

To wciąż nie koniec pozytywnych zmian na drogach. Prezydent Świętochłowic informuje o kolejnych planowanych inwestycjach.

– Jednocześnie pracujemy już nad koncepcją kolejnych fragmentów planowanej Velostrady od granicy z Rudą Śląską do nowego ronda i dalej od ul. Zielonej  w kierunku centrum miasta – przekazuje Daniel Beger, prezydent Świętochłowic w mediach społecznościowych.

W ostatnim czasie mieszkańcy Świętochłowic mogli dostrzec wiele inwestycji związanych z przebudową lub modernizacjami dróg. Zakończyły się między innymi prace nad zjazdem z DTŚ na ulicę Bytomską oraz prace w rejonie ul. Plebiscytowej.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Miś

  To jest kolejna inwestycja "wymuszona odgórnie" z środków UE która w żaden sposób nie została dofinansowana przez miasto nawet przysłowia złotówkę a żeby były lepiej to nie dość że profekt został finansowany z środków zewnętrznych to miasto z prezydentem Beger nawet nie raczył dołożyć do tego projektu z budżetu miasta które po 5 latach jego urzędowania zwyczajnie jest PUSTA aby po obu stronach inwestycji ulica Wojska Polskiego i Chorzowska została wyremontowana tak aby jej aktualny stan nie przynosił wstydu nomen omen jak reszta miasta i co lepsze znając życie tę inwestycję Beger będzie przypisywać sobie jako kolejny (propagandowy) sukces

 • Edek

  A Bytomska znowu przez pół roku będzie pułapką nz dziki? Dziury już takie że ograniczenie 40 ta za szybko.

 • Zgoda

  Nowa droga a wokół drogi w ruinie , zjeżdżając z nowego ronda na ceramiczna , chorzowską i wojska polskiego są w opłakanym stanie , niech Pan Beger tym się pochwali jak wyglądają drogi w Świętochłowicach. Zamiast budować nowe mało komu potrzebne wyremontują najpierw stare co są ledwie przejezdne !!!

 • gość

  ale za to ku uciesze policji trzydziestki postawili i jest git!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również