Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kostempski odpowiada na zarzuty - będzie proces sądowy?

 • Dodano: 2018-10-27 09:30, aktualizacja: 2018-12-11 12:35

Prezydent Dawid Kostempski postanowił skomentować wczorajsze wydarzenia w magistracie. Twierdzi, że to działania jego politycznych przeciwników i zapowiada pozew w trybie wyborczym.

W dniu 26 października 2018 roku miała miejsce akcja wyborcza zainicjowana przez Radnego Zbigniewa Nowaka i Sławomira Pośpiecha, związanych ze Stowarzyszeniem Przyjazne Świętochłowice, którego kandydatem na Urząd Prezydenta Miasta Świętochłowice jest Daniel Beger. Sposób prowadzenia kampanii wyborczej przez mojego kontrkandydata nie potwierdza haseł, którymi posługuje się w swojej kampanii wyborczej - napisał 

Przypominamy, że wysunięto oskarżenia o agitację wyborczą i drukowanie materiałów reklamowych dotyczących kampanii obecnego prezydenta. Sprawę bada prokuratura, która przejęła śledztwo od KMP. Sam Kostempski widzi sprawę zupełnie inaczej...

Od wielu lat te same osoby, teraz skupione wokół Daniela Begera prowadzą w naszym mieście mowę nienawiści. Druga tura wyborów prezydenckich, która odbędzie się 4 listopada br. powoduje kampanię obrzydliwych pomówień wobec mojej osoby, dlatego w tej sprawie niezwłocznie złożę pozew w trybie wyborczym. Liczę, że to skieruje kampanię na merytoryczne tory, których obawia się mój kontrkandydat uchylając się od debaty ze mną w ważnych sprawach dla naszego miasta. - komentuje i zapowiada pozew.

 
 
 
 
Sprawa, choć wydaje się być absurdalna, jest rozwojowa i niebawem postaramy się podac kolejne informacje. 
 

Zobacz także

Komentarze (101)    dodaj komentarz »

 • elo

  Tak napewno. Dlatego, że Beger niema szans cały UM staje na głowie, żeby po godzinach pracy, za pieniądze podatników drukować ulotki Kostempskiego :D

 • leopold

  Już za tydzień!!!!

 • antyPO

  Kilkakrotnie apelowałem o debatę (a nawet debaty) pomiędzy kandydatami. Natomiast po tym co się stało w piątek wieczorem w UM, nie widzę ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI ANI SENSU DEBATY, dopóki ta (niezależnie od ostatecznego rozstrzygnięcia bardzo przykra) sprawa nie zostanie wyjaśniona przez odpowiednie służby. Co miejmy nadzieję, nastąpi niezwłocznie.

 • Taka prawda

  A w poniedziałek się dowiemy że im ktoś to po prostu podrzucił do UM i delfin poprosił swoich pracowników aby to posprzątali,a tu nagle wpada Nowak z kolegą i wybuchła afera! To ten niedobry kontrkandydat z pomocą św,Mikołaja dopuścił się tej podłej prowokacji i przez komin dostali się ukradkiem do UM a w worach zamiast prezentów przywlekli z sobą fałszywą propagandę i jeszcze nie wiadomo skąd wiedzieli komu mają podziękować za oddanie głosu! To wszystko jest szyte grubymi nićmi tak samo jak nie zapłacone faktury za meble czy też brak płatności za remont PUP o składkach na KZK GOP nie wspominając ! Co za żenująca prowokacja ukierunkowana pod adresem naszego wspaniałego budowniczego i reformatora naszego wspaniałego miasta.

 • jorg

  chciałem na Begera głosować. ale tskie chwyty, to jak dla mnie, dyskfalifikacja. wolę sprawdzonego kłamcę niż nowego..

 • leopold

  O co D.K. chce oskarżyć opozycję????Że włamali się do urzędu i drukowali dla niego ulotki???Taka prowokacja względem jesiotra co tylko w czystej wodzie pływa??? Skandal!!

 • Lipiny

  Ciekawe wiela Świerk becalowol za głos

 • leopold

  Jest kilka spraw podstawowych!! UM w piątki pracuje do godz 14 zatem co tam robili jacyś pracownicy o godz. 19 i kim oni byli???? Pilne nadgodziny na polecenie wylatującego ??? Na pewno nie byli to zwolennicy Pana Begera !!! Udział urzędu miasta w kampanii wyborczej jest niedopu[...]ny!!!

 • Jabadabadu

  Zapytaj Begera i jego świtę dlaczego chwyty ponizej pasa i prowokacje to jego domena.

 • zasmucona

  ,,UM w piątki pracuje do godz 14 zatem co tam robili jacyś pracownicy o godz. 19 i kim oni byli????". Drogi Leopoldzie zapytaj pewnego świeżego radnego co się robiło po godzinach w urzędzie za poprzednika D.K.

 • leopold

  To się dziej obecnie i tamte już historyczne sprawki nie mają na nic wpływu!! Ja mam bolesną świadomość ,że my tu sobie gadu- gadu , a w stanach nadal biją murzynów!!!

 • Az

  Pora skończyć ten cyrk....

 • mieszkanka od 46 lat

  mowe nie nawisci prowadzi pan kostepski i jego elita nie ma pan jaj panie prezydencie jak tak mozna kurczowo trzyma pan sie tego stolka pomimo afer skandali i oszustw ja osobiscie nie chce miec pana dalej za prezydenta pan rujnuje a nie buduje miasto ile jeszcze ma pan zamiar drzew wyciac ile jeszcze dlugu zaciagnac wstyd jeszcze raz wstyd nie wierze ze ludzie w piatkowy wieczór dobrowolnie zostali po godzinach pracy i kopertowali podziekowania bajki niech pan dzieciom opowiada takie rzeczy robi sie w godz urzedowania hanba panie kostepski brak szacunku dla mieszkanców byle panska pensja bedzie

  • mieszkanka od 46 lat
   2018-10-27 21:15
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Gabi

  Czas na zmiany afera goni aferę masakra i tak juź przesądzone tak dalej nie moźe być

 • mieszkanka Świętochłowic

  Tu jest wszystko moźliwe niech juź wybiorą nowego prezydenta czas na zmiany bo narazie same afery

  • mieszkanka Świętochłowic
   2018-10-27 20:23
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Obserwator

  Ludzie, poczytajcie ze zrozumieniem to co napisał na swoim profilu radny Nowak, do tego chociażby informacje ze strony Dziennika Zachodniego. Po pierwsze zabezpieczono na polecenie prokuratora sprzęt i materiały, a po drugie w okolicach godziny 19:00 na terenie Urzędu Miejskiego znajdowały się osoby pracujące przy 'tych' materiałach (prawdopodobnie pracownicy UM) z wykorzystaniem 'tego' sprzętu (drukującego). Przedmioty zabezpieczono z całą pewnością po to, aby poddać je oględzinom i wówczas okaże się do jakich celów posłużyły w piątkowy wieczór. Przesłuchania z kolei wykażą, czy osoby znajdujące się w Urzędzie Miejskim były jego pracownikami ? Jeżeli tak, to zastanówcie się, który pracownik zostanie z własnej woli wieczorem w urzędzie ? Oni równo w punkt idą do domu, a tym bardziej w piątek, kiedy urząd jest czynny tylko do godziny 13:30. Do tego prezydent Kostempski właśnie w owe piątkowe popołudnie odwiedzał mieszkańców Świętochłowic w ich domach, chodził od drzwi do drzwi z jakąś kobietą i namawiał do głosowania. Pracownicy urzędu z całą pewnością mogli posiadać informacje, że zwierzchnik jest "na mieście" i w każdej chwili może zjawić się w jego pomieszczeniach. Osoby te zostaną przesłuchane, ktoś mający zbyt wiele do stracenie "się wysypie" i wszystko będzie jasne. Trochę zimnej wody na rozgrzane głowy.

 • Egon

  Potwierdzam.Sam osobiście widziałem Prezydenta w moim bloku chodzącego z jakąś panią o bląd włosach.

 • xx

  Na mieście ludzie podają nazwiska pracowników Urzędu Miasta i jednostek budżetowych, którzy w godzinach nocnych przebywali w Urzędzie. Byli przesłuchiwani przez prokuraturę.

 • Obiektywny

  Po co policja..po co inne służby..jak tu na forum jest tylu ekspertów i fachowców co wiedza jak było i co ktoś myślał i jakie miał zamiary..marnujcie się tu jasnowidze z Bożej łaski ..już nie będę czytał tych wpisów wściekłych ludzi..żałosne to..i na złość zagłosuje na obecnego prezydenta..

 • Tiruriru

  Szkoda że na złość się nie powiesiłeś.

123456

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.