Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kostempski założył własną Koalicję Obywatelską i kandyduje na senatora - wyrzucą go z PO?

 • Dodano: 2019-08-27 12:00, aktualizacja: 2019-08-27 22:39

Dawid Kostempski będzie kandydował na senatora z listy Koalicji Obywatelskiej, sęk w tym, że jest to jego własna, osobista Koalicja Obywatelska, w żaden sposób nie związana z "właściwą" Koalicją Obywatelską zrzeszającą między innymi Platformę Obywatelską, której przecież były prezydent Świętochłowic jest członkiem.

Za tę polityczną zagrywkę Dawid Kostempski zostanie prawdopodobnie wyrzucony z Platformy Obywatelskiej

Startujący w okręgu Katowickim z "jedynką" na liście KO Borys Budka zapowiedział, że jeżeli sprawa się potwierdzi, Dawid Kostempski zostanie wyrzucony z PO. Sprawę skomentował również Wojciech Saługa, były Marszałek Województwa Śląskiego również reprezentujący Platformę Obywatelską:

Nazywanie tego Koalicją Obywatelską czyjąś jest działaniem niehonorowym, jest podszywaniem się pod czyjś komitet. Rozumiem to jako działanie bardzo nieetyczne, no ale nie takie rzeczy widzieliśmy w polityce. Ale jeszcze raz mówię – poczekajmy. Dzisiaj o północy mija termin rejestracji komitetów. Nie wiem czy taki komitet będzie, czy nie – mówił dla telewizji TVS Wojciech Saługa, były Marszałek Województwa Śląskiego, który obecnie z ramienia PO jest "jedynką" w okręgu sosnowieckim.

Jak twierdzi sam zainteresowany akcję, zbierania podpisów poparcia dla komitetu wyborczego o nazwie "Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski" mieli zainicjować wolontariusze, a 1,5 tysiąca podpisów na wspomnianej liście zostało złożonych w Państwowej Komisji Wyborczej, która dokonała rejestracji. Sam kandydat póki co całej sytuacji nie komentuje.

Jak podejrzewają niektórzy internauci sprawa ma drugie dno, a Dawid Kostempski chce w ten sposób podkraść głosy innym kandydatom KO, żeby wkupić się w łaski Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczywiście, były prezydent musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji grania na szkodę koalicji, do której jako członek PO należy, ale czy faktycznie były prezydent Świętochłowic jest sprytnym, politycznym lisem, który planuje zmienić partyjne barwy, czy też jest to tylko niepotwierdzona teoria spiskowa - o tym zapewne przekonamy się już niebawem.

O sprawie jako pierwsi poinformowali dziennikarze telewizji TVS.

Zobacz także

Komentarze (90)    dodaj komentarz »

 • Mike Pawelec

  On chce być senatorem - czego chyba chlewika na lipinach hihihihihihihi tępy typ

 • znawca delfinów

  Ten człowiek nawet nigdy nie pomyślał o drugim człowieku to perfidny kłamca, zadufany w sobie narcyz i karierowicz do tego totalny nieudacznik życiowy wylansowany przez tatę milicjanta z UB

 • Ewelina

  PRECZ Z TYM BUFONEM - NIC NIE UMIE I NIC NIE WIE - WYLANSOWAŁ GO TATUŚ I NAWET ZEGAREK MU DAŁ HAHAHAHAHA

 • czytelnik

  Wyniki ankiety w artykule są jednoznaczne raczej...

 • #richkidofhugoberg

  Nie można nikomu odmówić potrzeby bycia na tapecie. Tacy ludzie jak pan Kostempski inaczej nie potrafią, to się powinno leczyć, zwłaszcza jak się ma takich kiepskich ludzi od PR jak np. Buchczyk.

 • Kuzynek

  Kostempski to resortowe dziecko komunistycznych aparatczykòw....

 • Robertt

  Bez swojej farmy troli, jaką ma np. siostrzana strona Mój Chorzów, w postaci ginterka i nie jakiej wandy, delfin nic nie osiągnie.

 • ANTYDELFIN

  KOSTEMPSKI OPUŚĆ NASZ DOM ... ABSOLUTNY ZAKAZ DELFINOWANIA ...

 • Mieszkańcy

  No dobra powiedzcie co wam tak naprawdę przeszkadza żeby pan Dawid został senatorem. Tylko merytoryczne argumenty prosimy.

 • Robertt

  Pozbawił siebie politycznej przyzwoitości.

 • leopold

  Nigdy jej nie miał zatem nie miał czego tracić!!!!

 • leopold

  Podaj Ty jeden argument na to, że ta oferma nadaje się na jakiekolwiek stanowisko? To, że nosi krawat i chce być politykiem to trochę mało. Miał 8 lat aby coś pokazać pełniąc przerastające go od początku do końca stanowisko. No i pokazał! Pięknie rozwalony stadion, pachnąca Kalina. Nie będę wspominał innych licznych "walorów", które dyskwalifikują onego od jakiejkolwiek działalności publicznej. Ta wolta której dokonał wygląda na pokazowe sepuku pokonanego samuraja. Nie wiem kogo wybrał sobie na towarzyszą--tego co go zdekapituje jak flaki wypłyną- tego szofera???

 • Bartek K.

  To że kłamie w sprawie swego miejsca zamieszkania , zatrudniał nianie na etetach w urzędzie, nie zapłacił za meble,kupił limuzynę w trudnej sytuacji miasta , i ogólnie był bufonem lekcewazacym ludzi.

 • boluś

  he ,he,he,he to nonjlpsiejszy komentarz do startu KOŃstymskiego, startuj se Pacanowa ! Trzi h...e w bok łod Rudy momy dość własnych baranów.

 • leopold

  Nie wiem dlaczego w niektórych mediach ten wiekopomny wybryk Dawida nazywany jest " Skandal w Świętochłowicach". Wszak to wybory do Senatu, a ten skandaliczne kandydat mieszka w Katowicach.

 • jorg

  chopie dej sie spokój z polityką idz ulice zamiatać

 • Ave

  Tak że myślę, że skoro założył własną koalicję obywatelską to może niech jeszcze założy własne państwo. Przynajmniej nikt mu nie będzie przeszkadzać.

 • Mirek

  Były kierowca z podstawowym wykształceniem pełnomocnikiem wyborczym wielkiego Dejwida hahahahahahahahahahahahahahahahaha Od kasy pewno Słoń :) Słoń z delfinem udana para :D Do kompletu brakuje tylko pudla.

 • Ala

  Kierowca Wałęsy nijaki Wachowski Mieczysław został ministrem stanu w Kancelarii Prezydenta.Tak że kariera Pana Leszka przed nim.I wtedy nie będzie hahahahahaha.

 • kandydat Bartosz

  Rzecz w tym, że Wachowski miał polityczny spryt. Słynne "kto nie z Mieciem tego zmieciem" nie wzieło się z niczego? A Leszek?

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.