Wiadomości z Świętochłowic

Pingwinkowe zawody 2022

  • Dodano: 2022-02-21 06:00, aktualizacja: 2022-02-21 06:19

Serdecznie zapraszamy miłośników sportów zimowych na bezpłatne wydarzenie o nazwie „Pingwinkowe zawody 2022” zainicjowane przez Komendę Miejską Policji w Świętochłowicach. Event odbędzie się 26 stycznia 2022 roku miedzy godziną 10.00 a 13.00 na terenie lodowiska OSIRSkałka”. Podczas wydarzenia można wygrać super nagrody. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice. Pamiętaj o łyżwach we własnym zakresie.

26 lutego 2022 roku na lodowisku OSIR „Skałka” odbędzie się wydarzenie o nazwie „Pingwinkowe zawody 2022”. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 10. Przedsięwzięcie będzie miało na celu nie tylko podsumowanie czasu zimowych ferii, ale również z uwagi na nadal trwający sezon zimowy popularyzację sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich oraz kształtowanie wśród uczestników zasad zdrowej rywalizacji.

Event o nazwie „Pingwinkowe zawody” zorganizowany jest z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przy współpracy ze świętochłowicką Strażą Miejską oraz Państwową Strażą Pożarną, Urzędem Miejskim w Świętochłowicach, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Skałka”.

Plan wydarzenia będzie obejmował szereg atrakcji. Mundurowi będą edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań na łyżwach, nartach czy snowboardzie, a także o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia. Z kolei dorosłym będą przypominać o konsekwencjach uprawiania sportów zimowych pod wpływem alkoholu i narkotyków. Zaprezentowane zostaną również alko i narko-gogle, wykorzystywane do zobrazowania stanu nietrzeźwości, bowiem stymulują widzenie zarówno po spożyciu alkoholu, jak i środków zabronionych. Młodzież i dzieci będą miały okazję sprawdzić poziom swoich umiejętności jazdy na łyżwach podczas współzawodnictwa w „Pingwinkowych zawodach”. Na najlepszych czekają nagrody w postaci kasków narciarskich, a dla pozostałych uczestników drobne upominki. Dodatkowo dla wszystkich chętnych bez względu na wiek nieodpłatnie zostanie udostępnione lodowisko (dla maksymalnie 45 osób). Na miejscu nie zabraknie również maskotki śląskiej policji – psa Sznupka, a także jego zaprzyjaźnionych przyjaciół z instytucji współorganizatorów.

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Zima”

Plan eventu:

  • godzina 10.00-10.30 - rozpoczęcie wydarzenia
  • godzina 10.30-11.30 - nieodpłatna jazda na lodowisku oraz uruchomienie zapisów dla chętnych do udziału w zawodach
  • godzina 11:30-12:30 – zawody
  • godzina 12:30-13:00 - ogłoszenie wyników, zakończenie wydarzenia

Co zrobić, aby wziąć udział w zawodach?

  1. Jeżeli masz 10 - 15 lat, przyjdź w godzinach 10.00-13.00 na lodowisko OSIR „Skałka”. Pamiętaj, jednak, że musisz być pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Jeśli przyjdziesz sam, pamiętaj o zgodzie rodziców lub opiekunów prawnych do wzięcia udziału w zawodach (zgoda potwierdzona podpisem na formularzu zgłoszeniowym).
  2. Z uśmiechem na twarzy przekaż organizatorowi wypełniony formularz zgłoszeniowy. Otrzymasz numerek startowy przypisany do swojego nazwiska. Przypnij go do odzieży wierzchniej.
  3. O godzinie 11.30 rozpocznie się rywalizacja!!! Będziesz miał do pokonania w najkrótszym czasie slalom w jedną i drugą stronę, składający się z czterech pingwinków.
  4. Udział w zawodach jest ograniczony – maksymalnie 10 uczestników.

Pamiętaj, że warunkiem wzięcia udziału w zawodach jest wypełniony formularz zgłoszeniowy, który zamieszczono do pobrania poniżej wraz z regulaminem. Formularz oraz regulamin będą dostępne także na miejscu.

Pamiętaj o łyżwach we własnym zakresie. Można je również wypożyczyć odpłatnie na miejscu.

Do pobrania:

Pingwinkowe zawody 2022

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również