Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie 2019 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

 • Dodano: 2019-12-31 12:00, aktualizacja: 2019-12-31 14:14

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2019 roku.


Poszukiwany Łukasz Porwolik z Chorzowa zamordowany? Znaleziono spalone zwłoki!

W tym roku najwięcej emocji w mieszkańcach Świętochłowic wzbudziła sprawa morderstwa Łukasza Porwolika. Przypomnijmy, Łukasz Porwolik zaginął 3 sierpnia. W sprawę zaangażował się Krzysztof Rutkowski. Ostatecznie okazało się, że Łukasz Porwolik został zamordowany. Jego spalone ciało zostało znalezione w Opolu.


Zmarła Vanesska Walusz. Dzielna wojowniczka przegrała walkę z rakiem

Całe Świętochłowice kibicowały małej Vanessce Walusz w walce z chorobą. Mała wojowniczka dzielnie walczyła z glejakiem wielopostaciowym. Niestety, walka ta była nierówna. Dziewczynka odeszła na początku września.


Sonia Kwaśny została odwołana z funkcji wiceprezydent Świętochłowic!

Dużo emocji wśród mieszkańców wzbudziła także informacja o odwołaniu Sonii Kwaśny z funkcji wiceprezydent Świętochłowic. 29 kwietnia prezydent Świętochłowic Daniel Beger podjął decyzję o odwołaniu swojej zastępczyni Sonii Kwaśny z pełnienia funkcji wiceprezydenta miasta - taka informacja została oficjalnie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej.


Śmiertelne potrącenie na torach w Świętochłowicach. Zginęła młoda kobieta

W piątek 18 października wieczorem w okolicach stacji kolejowej w Świętochłowicach doszło do tragicznego wypadku. Pociąg potrącił młodą kobietę. Nie udało się jej uratować.


Alarm bombowy w Don Bosko! Szkoła w Świętochłowicach ewakuowana, matury przerwane!

W szkole salezjańskiej Don Bosko podłożona jest bomba - taką wiadomość w czerwcu odebrali pracownicy szkoły i natychmiast poinformowali policję. Szkoła została ewakuowana a matury przerwane. Na miejscu nie znaleziono ładunku wybuchowego. Alarm okazał się fałszywy.


W Świętochłowicach doszło do poważnego wypadku. Policyjny radiowóz uderzył w drzewo

We wrześniu na skrzyżowaniu ulic Korfantego i Powstańców Śląskich doszło do poważnego wypadku. Policyjny radiowóz uderzył w drzewo. Jeden z policjantów biorących udział w wypadku, został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


Prezydent Andrzej Duda odwiedził Świętochłowice. "Ślązacy, macie z czego być dumni!" - mówił

W maju prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Świętochłowice. Podczas swojej wizyty nieco po godzinie 18 złożył wieniec pod Pomnikiem Powstańca Śląskiego na Lipinach, a następnie odwiedził Muzeum Powstań Śląskich. Na końcu spotkał się z mieszkańcami na placu tuż przy muzeum, gdzie najpierw wygłosił przemówienie, a następnie spotkał się już bezpośrednio z zebranymi na miejscu mieszkańcami naszego miasta.


Na Lipinach pseudokibice zaatakowali maczetą siedemnastolatka - trzy osoby już zatrzymane

W lipcu na placu Słowiańskim na Lipinach doszło do ataku maczetą na siedemnastolatka. Chłopak z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.


Dawid Kostempski nie dostanie się do senatu - przegrał z Dorotą Tobiszowską

Wiele emocji wzbudziła także informacja, że były prezydent Świętochłowic - Dawid Kostempski nie zdobył mandatu senatora. Ostatecznie były prezydent przegrał z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości - Dorotą Tobiszowską.


Wskutek zatrucia tlenkiem węgla zmarła 56-letnia mieszkanka Świętochłowic

W listopadzie wskutek zatrucia tlenkiem węgla zmarła 56-letnia mieszkanka Świętochłowic. 16-letnia dziewczyna z objawami zatrucia trafiła do szpitala. 56-latka to pierwsza śmiertelna ofiara czadu w tym sezonie grzewczym


Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie oceniła Program Naprawczy!

Podczas majowego kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach zapadła decyzja o unieważnieniu Uchwały Rady Miejskiej w Świętochłowicach w sprawie przyjęcia Programu Naprawczego. Według Składu Orzekającego RIO sesja z 2 maja 2019 roku została zwołana niezgodnie z prawem. Negatywnie oceniono też sam Program Postępowania Naprawczego.


Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził Świętochłowice

W październiku w Centrum Kultury Śląskiej odbyło się spotkanie wyborcze premiera RP Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami naszego miasta.


Zapadł wyrok w sprawie Ewy G. ze Świętochłowic, która zamordowała swojego psa!

Kolejną sprawą, która budziła ogromne kontrowersje, był proces Ewy G. ze Świętochłowic, która zamordowała swojego psa. Gaja była głodzona i maltretowana. Finalnie Ewa G. wraz z partnerem zakatowała suczkę, zakleiła jej pysk oraz skrępowała łapy. Po czym utopiła w stawie. Ewa G. została skazana na pół roku pozbawienia wolności. Ma także 5-letni zakaz posiadania zwierząt oraz musi wpłacić 1000 zł nawiązki na rzecz chorzowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce i pokryć wydatki fundacji Mondo Cane poniesione w związku z występowaniem w roli oskarżyciela posiłkowego.


Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (31)    dodaj komentarz »

 • Ola

  Adrian powinien dostać Nobla w kategorii PORAŻKA wszystko co się złapie psuje

 • Talerzyk

  A odloty adriana człowieka o kilkunastu osobowościach i jego schizach, jego interesach

 • krist

  najważniejsze że Kostempskiego już nie ma

 • leopold

  Sukcesem jest wywalenie z RM tajemniczego mieszkańca z Polnej.

 • Ktoś

  Jeszcze jak by tak Leopold zdecydował się zakończyć wypisywanie tych swoich „mądrości „ na forach to faktycznie może być całkiem sympatyczny rok..pozdrawiam wszystkich

 • Ktoś

  Jeszcze jak by tak Leopold zdecydował się zakończyć wypisywanie tych swoich „mądrości „ na forach to faktycznie może być całkiem sympatyczny rok..pozdrawiam wszystkich

 • Ktoś

  Jeszcze jak by tak Leopold zdecydował się zakończyć wypisywanie tych swoich „mądrości „ na forach to faktycznie może być całkiem sympatyczny rok..pozdrawiam wszystkich

 • afisz

  Zaraz wywalą go z stanowiska drugiego to przestanie pisać mądrości.

 • Adam

  Witam .p.Beger nie ma i nie będzie miał sukcesów w naszym mieście ja jestem nadal za kostempskim A P.Beger niech jedzie w swoje rodzinne strony i niech tam makaron na szyję wiesza bo już nawet tam to nie chcą

 • krist

  kostempski powinien siedzieć za długi które pozostawił

 • Mieszkaniec

  Miasto a raczej prywatny folwark Begera wyglada tak jak chcieli: dziura zabita dechami, nikt nigdy nie ośmieszył miasta tyle razy co Beger i jego świta, ostatni rok stał się rokiem porażek, rozdawnictwa posadek i ogólnej żenady, Grudniok, Nowak, Pośpiech to dno dna jeżeli chodzi o sesje rady miasta, najbliżsi współpracownicy Begera: Pan Jacuś Sz i Grzegorz P w roku 2019dostają nagrodę Hejtera roku, przez ostatnie 40 lat w mieście nie wydarzyło się tyle złego co od pojawienia się przyjaznego stowarzyszenia. Rok w plecy :( Miejmy nadzieje, że to już ostatnie ich podrygi PS. Taka rada na sylwestra: Pośpiech to zło nie śpiesz się z piciem bo się obrzygasz ;)

 • Tatiana

  A co powiecie o Adrianie Masoniu,czy ma szansę żeby zostać nowym prezydentem tego miasta?

 • Zbulwersowana

  A co ze sprawą Łukasza? Wszystkich wypuścili i co dalej? Można w tym zakichanym mieście robić wszystko. Możesz sobie jeździć kradzionym samochodem i wozić w torebce granaty i co Ci grozi? Większą karę poniesie człowiek, którego złapią z 2 gramami marihuany. To jest kpina!!!!

 • Sędzia

  Kolejny debil"wszystkich wypuścili"Czyli też sprawców

 • Magdalena Sobisz

  Za mało inwestycji. Na Piaśnikach nie ma ładnej kawiarni nie ma się gdzie spotkać z przyjaciółmi ...

 • Piasniczek

  Na Piasnikach niech ostatnie domy wybudują i pomyślą o parkingach, zieleni. Sprzedano przy Uroczysku teren, niech są nowi mieszkańcy, ale deweloperzy niech myślą o całej infrastrukturze. Niech są drzewa, P, place zabaw. Kawiarnie prosimy otworzyć, najlepiej w pałacu w parku;)

 • Kierowca

  Kawiarnie to raczej prywatna inicjatywa. Możesz ja otworzyć jak ci brakuje.

 • Ego

  Ja jakos tych dobrych zmian nie zauważyłem!

 • Anula

  Mamy wspaniałych włodarzy,wszystko idzie ku dobremu.Życzę dużo sił i wytrwałości oby nasze miasto pomimo wszelakich przeciwności ''piękniało''.Do Siego Roku.

 • Anula

  Mamy wspaniałych włodarzy,wszystko idzie ku dobremu.Życzę dużo sił i wytrwałości oby nasze miasto pomimo wszelakich przeciwności ''piękniało''.Do Siego Roku.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.