Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Spór wokół zawieszenia Oddziału Pediatrii - lekarze apelują, prezydent uspokaja

 • Dodano: 2019-09-27 11:00

Zawieszenie Oddziału Pediatrii w świętochłowickim szpitalu budzi sporo emocji - nic dziwnego, bo wyłączenie go w czasie sezonu infekcyjnego na pewno będzie kłopotliwe. Zarząd szpitala powołuje się na kiepską sytuację finansową i zarzuca personelowi brak dobrej woli, sam personel twierdzi, że oddział może dalej funkcjonować, a podjęcie decyzji o zawieszeniu jest nierozsądne, z kolei prezydent Świętochłowic Daniel Beger stara się załagodzić emocje.

Zarząd szpitala wydał oświadczenie, z którym lekarze się nie zgadzają

Zarząd podjął decyzję o zawieszeniu Oddziału Pediatrii, o czym pisaliśmy w artykule: "Szpital w Świętochłowicach do końca roku zawiesza działalność Oddziału Pediatrii". Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się personel placówki, który uważa, że zawieszenie oddziału w czasie sezonu wzmożonych infekcji jest złą decyzją, Lekarze wystosowali pismo do prezydenta Świętochłowic Daniela Begera z prośbą o interwencję:

Planowane zawieszenie Oddziału przypada na okres zwiększonej zachorowalności wśród dzieci, a Miasto w tym okresie nie będzie w stanie zapewnić adekwatnej opieki swoim Małym Mieszkańcom. Brak możliwości hospitalizacji na miejscu będzie również dużym utrudnieniem zarówno dla Rodziców, jak i dla kierujących lekarzy. Biorąc pod uwagę ilość hospitalizowanych dzieci w okresie jesienno- zimowym w latach poprzednich, mamy obawy, czy ilość miejsc w szpitalach ościennych będzie wystarczająca dla Świętochłowickich Dzieci - czytamy w liście, jaki lekarze wystosowali do Daniela Begera - Równocześnie pragniemy zwrócić uwagę na trudną sytuację personelu, który jest zmuszony do zmiany miejsca pracy w trybie pilnym. Zawieszenie działalności Oddziału będzie wiązać się z bezpowrotną utratą wykwalifikowanych pracowników, którego deficyty na rynku są widoczne we wszystkich jednostkach opieki medycznej. Nadmieniamy również, że podawaną nam przyczyną zawieszenia pracy Oddziału jest remont, który ze względu na obecny stan techniczny można odłożyć na miesiące letnie. Poza tym, ostatni remont odbył się w grudniu 2018r. (pisownia oryginalna)

Daniel Beger spotkał się z lekarzami, ale oddział i tak czeka zawieszenie

Pismo jest datowane na dzień 19 września, a już kilka dni później, bo 24 września przedstawiciele lekarzy spotkali się z prezydentem Świętochłowic Danielem Begerem w Urzędzie Miasta. Podczas spotkania nie zapadły jednak żadne konkretne ustalenia, a na oficjalne stanowisko władz miasta musieliśmy poczekać do czwartku, kiedy to Daniel Beger opublikował oświadczenie na swoim profilu w serwisie Facebook:

Zawieszenie działalności oddziału pediatrycznego na 3 miesiące, choć nie było dla dyrekcji szpitala łatwą decyzją, pozwoli przede wszystkim zapewnić odpowiednią liczbę zaangażowanych fachowców zajmujących się naszymi dziećmi. W tym czasie oddział zostanie też dostosowany do obowiązujących wymogów sanitarnych, a jego modernizacja polepszy warunki leczenia oraz pracy. To również pierwszy krok planu naprawczego, który pozwoli na przywrócenie jego rentowności - pisze w swoim oświadczeniu Daniel Beger - Rozumiejąc obawy rodziców, do których przecież sam należę, zapewniam, że żadne dziecko nie zostanie pozbawione doraźnej pomocy. Natomiast mali pacjenci wymagający hospitalizacji przyjmowani będą w tym czasie na oddziały szpitalne w pobliskich miastach. Jednocześnie liczę na współpracę lekarzy, pielęgniarek, personelu niemedycznego oraz dyrekcji, głęboko wierząc, że wszystkim nam jednakowo zależy na dobru pacjentów i jedynego szpitala w mieście - czytamy dalej.

Pełne oświadczenie prezydenta w sprawie zawieszenia Oddziału Pediatrii w świętochłowickim szpitalu dostępne poniżej:

 

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj komentarz »

 • Ttt

  Jak nie napiszesz nazwisk to może i bydzie po pysku. Szybko pisz nazwiska tych złodziei no chyba że to ci przyjaźni????? To mają chyba jakieś nazwiska?

 • Matematyk

  Do kogo piszesz o tym daniu w pysk Ttt bo piszesz z dwoma osobami, zwracaj się konkretnie. Proste ile przyjaźni zarobili, a ile w wynagrodzeniach pobrali, stałe wpływy się nie liczą bo to stałe wpływy wynikające z ustaw i uchwał. Konkret czy zarobili na swoje wynagrodzenia. Wiadomo istnieje pewna niesprawiedliwość spoleczna, tylko skoro ja potrafię na siebie i jeszcze kogoś zarobić to skoro osoba, która niepotrafi na swoje wynagrodzenie zarobić czy powinna je otrzymać, wybacz ale przestało mi się chcieć, pracować na nierobów takich jak przyjaźni. Jak pisałeś do mnie to konkret, gdzie i kiedy.

 • Pokaż że masz jaja

  Brawo ... To pierwszy krok ... tylko ku czemu ? Nie widać żadnych ale to żadnych wymiernych efektow . Jedna wielka nijakość . Szkoda czasu. Dobrze że ludzie mają pamięć i po raz kolejny nie kupią tego szajsu.

  • Pokaż że masz jaja
   2019-09-27 18:47
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jacek Sz.

  Ludzie co wy bredzicie pewnemu Panu urodziły się tam dzieci z tyloma orzeczeniami, że nadają się tylko do szkoły specjalnej. Pan ten dawno temu mówił że zniszczy ten oddział bo to właśnie ten oddział obwinia za stan zdrowia dzieci, jedno ma problem ze wzrokiem drugie ze słuchem a o reszcie nie wspomnę.

 • V81

  Ty za to możesz mieć problem z prokuratorem. Mam nadzieję że adresat twoich wypocin będzie wiedział co zrobić.

 • Jack Strong

  Do v81 nie strasz bo się zesrasz [...]u

 • V81

  chcesz sie założyć karkolu?

 • Joker

  Nie pogrążaj się :-DDD

 • Jack Strong

  Pokaż na co cię stać pędzelku

 • ###

  Macie Begera ha ha ha co chcieliscie to macie szkoda gadać

 • Jorg

  Że niby zły stan szpitala to tak ni z tego ni z owego.

 • na marginesie

  W poprzednim artykule nie było żadnej wzmianki o jakimkolwiek remoncie i skąd, skoro oddział przynosi straty, są na niego pieniądze. Poza tym ciekawe jakie zyski przynosi zarząd?

 • Gość

  Beger bredzi jak zawsze. Szpital potrzebuje kasy a nie wizyty pana prezydenta. Tam z jego zdaniem nikt się nie liczy bo każdy wie że jest tylko marnym zarządcą i pomocy od niego żadnej szpital nie dostanie. A ludkom na fejsiku kit dalej będzie pociskał

 • Pacjentka

  Rzeczowo i na temat. Trzymamy kciuki Panie Prezydencie za nasz Szpital i za pana również

 • Muminek

  Te kciuki wsadź sobie z tyłu .... Przynajmniej będziesz miała poziom zadowolenia większy....

 • Xd

  Pacjentka ty się połóż na oddział neurologiczny, może zdążysz zanim Beger go zamknie

 • gość

  bełkot! sprawny menadżer, zapobiega , a nie budzi się po fakcie. mógł dalej być sobie brokerem technologi za mniej niż 3 tysie i lepiej by było dla świń

 • Pigi

  Już mi szkoda tych świnek

 • gość

  Kogo nazywasz świnkami? Pacjentów szpitala? To Ty gruby benku?

 • Jorg

  Szpital to spółka i ma zatrudnionych mnóstwo urzędników i to oni w pierwszej kolejności pilnuja finansów.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.