Wiadomości z Świętochłowic

Tereny na tzw. Banie przekazane Stowarzyszeniu "Ogródki działkowe Bana"

  • Dodano: 2022-08-24 14:15

Jak poinformował Daniel Beger, prezydent Świętochłowic, wczoraj (23 sierpnia) podpisano kilkanaście porozumień z dzierżawcami terenów na tzw. Banie w dzielnicy Lipiny.

Rozpoczęto porządkowanie terenów na "Banie"

– Dzięki wypowiedzeniu umów z miastem, zostaną one przekazane Stowarzyszeniu "Ogródki działkowe Bana" do 30 września br. Teraz zadaniem zarządu, w skład którego weszli dotychczasowi dzierżawcy, będzie - podobnie jak to jest w przypadku działających na terenie miasta ROD - utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. A nikt tego nie zrobi lepiej, jak oni sami! – przekazał Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Jak dodał, tereny te były od dawna problematyczne, ponieważ granice działek nie pokrywały się z dostępnymi w urzędzie mapami i przez minione na lata dochodziło tam do samowolki, a powracający w urzędzie temat dotyczący tych terenów zawsze był odkładany w czasie.

– Mnogość problemów sprawiała, że zielone tereny w dzielnicy Lipiny traktowane były bez należytej powagi. Obecnie, dzięki dobrej współpracy z zarządem i pozostałymi użytkownikami, którym zależy na uporządkowaniu tego stanu, zmierzamy we właściwym kierunku – poinformował prezydent.

Podjęte działania są efektem rozmów, jakie przeprowadzono w minionym roku w Grocie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również