Wiadomości z Świętochłowic

Uczniowie SP nr 5 dokonali uroczystego otwarcia placu zabaw NIVEA

 • Dodano: 2020-10-06 11:45

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dokonali uroczystego otwarcia ogólnodostępnego placu zabaw, który w przeciągu kilka tygodni stworzyła dla nich NIVEA w ramach ogólnopolskiej akcji.

- O tym, że działając razem, można realnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość przekonali się dziś najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic - czytamy na stronie świętochłowickiego magistratu.

Przypominamy, że Podwórko Talentów NIVEA powstało właśnie dzięki mieszkańcom Świętochłowic, którzy aktywnie oddawali swoje głosy podczas ogólnopolskiego głosowania. Świętochłowice zajęły 3 miejsce w kategorii miast do 60 tys. mieszkańców i tym samym znalazły się w gronie 20 miast, w których w 2020 roku powstanie interaktywny i nowoczesny plac zabaw.

Wartość placu zabaw to 250 tys. zł. Składa się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Jest tak przemyślany, by wszystkie dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje wyjątkowe talenty, wzbogacając przy tym wiedzę z fizyki, matematyki i astronomii.

Plac powstał na terenie SP nr 5 przy ul. Sudeckiej 5, ale jest dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta, także poza godzinami pracy placówki.

- Kolejne głosowanie na Podwórko Talentów NIVEA ruszy wiosną 2021 roku. Widząc efekty, nie trzeba chyba nikogo specjalnie namawiać do czynnego udziału w akcji - czytamy na stronie świętochłowickiego magistratu.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Jacek

  Lokalna "telewizja" ani tzw. ślązacy nie pomogli w promocji tego konkursu. Podziękujemy przy wyborach.

 • Dolina S

  Jaki ten teren piękny! Widać potencjał, a przede wszystkim w zaangażowanych osobach! Inne szkoły dostawały boiska, place, ploty, miasteczka rowerowe itd. Wreszcie Wzgórze ma dobrych gospodarzy! Miło patrzeć!

 • Ze Wzgorza

  W tej nowej szkole takie miejsce dla młodszych uczniów było koniecznością! Wychowawcze - będą dbać, bo to ich! Widać radość tych dzieci. Brawa!

 • zefel

  Czyli jak coś nie jest ich to nie muszą o to dbać?

 • Jeff

  Brawo !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.