Wiadomości z Świętochłowic

Uczniowie SP nr 5 dokonali uroczystego otwarcia placu zabaw NIVEA

 • Dodano: 2020-10-06 11:45

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dokonali uroczystego otwarcia ogólnodostępnego placu zabaw, który w przeciągu kilka tygodni stworzyła dla nich NIVEA w ramach ogólnopolskiej akcji.

- O tym, że działając razem, można realnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość przekonali się dziś najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic - czytamy na stronie świętochłowickiego magistratu.

Przypominamy, że Podwórko Talentów NIVEA powstało właśnie dzięki mieszkańcom Świętochłowic, którzy aktywnie oddawali swoje głosy podczas ogólnopolskiego głosowania. Świętochłowice zajęły 3 miejsce w kategorii miast do 60 tys. mieszkańców i tym samym znalazły się w gronie 20 miast, w których w 2020 roku powstanie interaktywny i nowoczesny plac zabaw.

Wartość placu zabaw to 250 tys. zł. Składa się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Jest tak przemyślany, by wszystkie dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje wyjątkowe talenty, wzbogacając przy tym wiedzę z fizyki, matematyki i astronomii.

Plac powstał na terenie SP nr 5 przy ul. Sudeckiej 5, ale jest dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta, także poza godzinami pracy placówki.

- Kolejne głosowanie na Podwórko Talentów NIVEA ruszy wiosną 2021 roku. Widząc efekty, nie trzeba chyba nikogo specjalnie namawiać do czynnego udziału w akcji - czytamy na stronie świętochłowickiego magistratu.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Jacek

  Lokalna "telewizja" ani tzw. ślązacy nie pomogli w promocji tego konkursu. Podziękujemy przy wyborach.

 • Dolina S

  Jaki ten teren piękny! Widać potencjał, a przede wszystkim w zaangażowanych osobach! Inne szkoły dostawały boiska, place, ploty, miasteczka rowerowe itd. Wreszcie Wzgórze ma dobrych gospodarzy! Miło patrzeć!

 • Ze Wzgorza

  W tej nowej szkole takie miejsce dla młodszych uczniów było koniecznością! Wychowawcze - będą dbać, bo to ich! Widać radość tych dzieci. Brawa!

 • zefel

  Czyli jak coś nie jest ich to nie muszą o to dbać?

 • Jeff

  Brawo !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również