Wiadomości z Świętochłowic

VIII Szkolny Turniej Szachowy pod patronatem Rady Rodziców przy SP nr 1

• Dodano: 2019-03-14 10:00

W sobotę 9 marca 2019 roku na stołówce Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach odbył się VIII Szkolny Turniej Szachowy pod patronatem Rady Rodziców przy SP nr 1.

W zawodach uczestniczyło 31 dziewcząt i chłopców

Klasyfikację dziewcząt wygrała Julia Szeremeta z 4 pkt. drugie miejsce zdobyła Kamila Krawczyk z 3,5 pkt, a trzecie miejsce zajęła debiutantka Kinga Trejderowska zdobywając 3 pkt. Wszystkie dziewczęta pochodzą ze Świętochłowic. W kategorii starszej chłopców (12 i więcej lat) bezkonkurencyjny był Tomasz Kułak, który uzyskał 6 pkt, drugie miejsce wywalczył Szymon Sawicki 5 pkt, a trzecie miejsce zdobył Michał Osica 4 pkt. W kategorii młodszej (do lat 11) sensacyjnie pierwsze miejsce zdobył Piotr Klimek zdobywając 5 pkt, drugie miejsce zajął Paweł Fedynkiewicz z 4 pkt, a trzecie miejsce na podium należało do Filipa Nowaka z 4 punktami.

Na zakończenie Pani Ewa Kuś - przedstawicielka Rady Rodziców przy SP nr 1 wraz z Panem Jerzym Plichta – kierownikiem Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice wręczyli zwycięzcom puchary i dyplomy. Po nagrodzeniu najlepszych rozpoczęło się dekorowanie pozostałych zawodniczek i zawodników, którzy oprócz pamiątkowych medali i dyplomów otrzymali także nagrody niespodzianki. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali również zestaw gadżetów ufundowany przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Samo wydarzenie było bardzo słodkie, gdyż wszyscy startujący podczas przerw turniejowych mogli częstować się czekoladowymi wyrobami ufundowanymi przez Zakład Produkcji Pączków Stokson z Chorzowa oraz słodyczami sponsorowanymi przez Stowarzyszenie Ruch Ślązaków Świętochłowice.

Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice oraz Ośrodek Sportu i RekreacjiSkałka”, a puchary i medale przygotowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1. Wszystkim fundatorom nagród, gadżetów i słodkości bardzo dziękujemy, a wszystkich startujących zapraszamy do kolejnych rozgrywek przy szachownicach.