Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach prowadzone były działania "Odpady"

  • Dodano: 2019-07-09 08:15, aktualizacja: 2019-07-09 08:29

W minionym tygodniu, mundurowi świętochłowickiej drogówki wspólnie ze śledczymi miejscowej komendy i policjantami gliwickiej autostradówki prowadzili kontrolę ładunków przewożone przez ciężarówki.

Działa o kryptonimie „ODPADY”miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady na terenie naszego miasta.

Mundurowi w trakcie kontroli zwrócili szczególną uwagę na przewożenie ładunków niedozwolonych i zagrażających środowisku.

W minionym tygodniu, świętochłowicka drogówka wspólnie z policjantami z Referatu Do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Komisariatem Autostradowym Policji w Gliwicach przeprowadzili działania pod kryptonimem "ODPADY". Mundurowi sprawdzali ciężarówki poruszające się po świętochłowickich drogach, kontrolując m.in. legalność przewożonych odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, a także na zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Podczas działań stróże prawa skontrolowali dwa pojazdy transportujące odpady przez teren naszego miasta. Ujawniono 14 nieprawidłowości. Nałożono 5 mandatów karnych. W pozostałych 9 naruszeniach ustawy o transporcie drogowym, materiały przekazano do Inspekcji Transportu Drogowego celem wydania decyzji administracyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również