Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach prowadzone były działania "Odpady"

  • Dodano: 2019-07-09 08:15, aktualizacja: 2019-07-09 08:29

W minionym tygodniu, mundurowi świętochłowickiej drogówki wspólnie ze śledczymi miejscowej komendy i policjantami gliwickiej autostradówki prowadzili kontrolę ładunków przewożone przez ciężarówki.

Działa o kryptonimie „ODPADY”miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady na terenie naszego miasta.

Mundurowi w trakcie kontroli zwrócili szczególną uwagę na przewożenie ładunków niedozwolonych i zagrażających środowisku.

W minionym tygodniu, świętochłowicka drogówka wspólnie z policjantami z Referatu Do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Komisariatem Autostradowym Policji w Gliwicach przeprowadzili działania pod kryptonimem "ODPADY". Mundurowi sprawdzali ciężarówki poruszające się po świętochłowickich drogach, kontrolując m.in. legalność przewożonych odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, a także na zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Podczas działań stróże prawa skontrolowali dwa pojazdy transportujące odpady przez teren naszego miasta. Ujawniono 14 nieprawidłowości. Nałożono 5 mandatów karnych. W pozostałych 9 naruszeniach ustawy o transporcie drogowym, materiały przekazano do Inspekcji Transportu Drogowego celem wydania decyzji administracyjnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.