Wiadomości z Świętochłowic

Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-08-09 17:30

Wakacje to czas, kiedy szczególnie najmłodszych rozpiera energia. Podpowiadamy, jak spędzić aktywnie letni okres z dziećmi!  

Wakacje w bibliotece 

W tym roku bogatą ofertą dysponuje Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach. W czasie letniego wypoczynku placówka prowadzi wiele wakacyjnych zajęć przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców. W tym roku dzieci mogą skorzystać z Wakacyjnego Klubu Książki, Wakacyjnego Klubu Małego Detektywa, zajęć literacko-plastycznych czy różnych ciekawych warsztatów. Już w najbliższych dniach odbędą się zajęcia plastyczne "Podróż w kosmos wyobraźni".  

 

Zabawy plenerowe  

W każdy wakacyjny piątek o godzinie 16.00 w CKŚ Grota w Lipinach odbywają się zabawy plenerowe, które obejmują zajęcia sportowe, zajęcia artystyczne, zajęcia edukacyjne oraz wiele innych atrakcji! Organizatorem jest Sekcja Aktywności Lokalnej i Świetlicy Środowiskowej “Promyk”.  Zabawy plenerowe realizowane są w ramach projektu “Nowe Szanse i Możliwości”. 

Śniadanie na trawie 

Świętochłowickie śniadanie na trawie oprócz lokalnych przysmaków oferuje szereg atrakcji dla dzieci! Podczas takiego spotkania najmłodsi mieszkańcy mają okazję wziąć udział w ciekawych i kreatywnych aktywnościach takich, jak tworzenie konstrukcji z klocków, malowanie twarzy czy zabawy ruchowe. Każde śniadanie oferuje coś innego! W trakcie ostatniego spotkania, które odbyło się 7 sierpnia, młodzi Świętochłowiczanie mogli samodzielnie stworzyć łapacze snów, skarbonki, breloczki czy ozdoby z żywicy. Na najmłodszych mieszkańców czekały także konkursy z nagrodami.  

Następne, a zarazem ostatnie już świętochłowickie śniadanie, odbędzie się 21 sierpnia od godziny 10.00 do 14.00. 

 

Atrakcje na “Skałce” 

W każdy wakacyjny wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00 w ogródku przy Restauracji Gilera odbywają się rozgrywki szachowe, zarówno dla starszych, jak i młodszych. Spotkania odbywają się pod okiem instruktorów Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA.  

 

Oprócz sezonowych zajęć, do dyspozycji najmłodszych mieszkańców dostępne są takie punkty, jak boisko do piłki nożnej, skatepark czy plac zabaw. Jest w czym wybierać! 

Coś na ochłodę - baseny w Świętochłowicach

Szczególnie w upalne dni polecamy wybrać się z dziećmi na basen. Na terenie Świętochłowic znajdują się dwa obiekty. 

Basen Miejski to kryta pływalnia, która jest dostępna 7 dni w tygodniu. Najmłodsi mogą skorzystać ze zjeżdżalni czy jacuzzi. Dzieci, które chcą bardziej oswoić się z wodą, mają możliwość wzięcia udziału w lekcjach pływania.  
Obiekt jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00 - 19.45. 

  • Bilet normalny: 12 zł/godz. 
  • Bilet ulgowy: 9 zł/godz. 

W cieplejsze dni warto wybrać się na Basen Skałka, czyli zewnętrzny basen ekologiczny wybudowany w technologii stawu naturalnego. Woda oczyszczana jest bez użycia chemii i podgrzewana jest przez panele słoneczne. Na terenie kąpieliska znajduje się zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, boisko do gry w piłkę plażową oraz liczne punkty gastronomiczne. 
Podczas wakacji obiekt jest czynny w każdy poniedziałek od godz. 12.00 do 19.00, a od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 19.00. 

  • Bilet normalny: 14 zł/godz. 
  • Bilet ulgowy: 9 zł/godz. 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również