Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Wybory 2019: Dawid Kostempski deklaruje chęć rozmowy z kontrkandydatami na fotel senatora

 • Dodano: 2019-09-04 12:15

Prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki na antenie Radia Piekary zaapelował do Dawida Kostempskiego, Henryka Mercika oraz Leona Swaczyny o to, aby nie byli dla siebie konkurencją w wyborach do senatu, ale żeby się dogadali i wybrali spośród siebie jednego kontrkandydata dla reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości - Doroty Tobiszowskiej. Dawid Kostempski zapowiada, że jest gotowy do rozmów.

Dla opozycji wybory parlamentarne 2019 stoją pod jednym hasłem: "wygrać z PiSem za wszelką cenę"

Wydaje się, że po czterech latach rządów Prawo i Sprawiedliwość umocniło swoją pozycję na politycznym rynku, a wiosenne wybory do europarlamentu również nie pozostawiają opozycji złudzeń - partia Jarosława Kaczyńskiego ma mocne poparcie społeczne. Liderzy opozycyjnych partii podjęli decyzję o zawiązaniu paktu senackiego, w myśl którego w poszczególnych okręgach wyborczych wystawieni zostaną wspólni kandydaci - w ten sposób zwiększają się ich szanse na zdobycie większej ilości mandatów w izbie wyższej.

W okręgu wyborczym nr 74 obejmującym Świętochłowice, Rudę Śląską, Chorzów, Piekary Śląskie i Siemianowice Śląskie, o senatorski mandat z ramienia PiS startuje Dorota Tobiszowska, radna miasta Ruda Śląska. Jeżeli pozostali kandydaci się nie zjednoczą, ma ona sporą szansę na zwycięstwo, bo, jak zapowiada prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki, żaden z trzech kandydatów opozycji sam nie jest wystarczająco mocny.

Dzisiaj jeszcze jest czas aby Henryk, Dawid i Leon usiedli razem do stołu i porozmawiali i być może uda się wyłonić spośród tej trójki - bo dziś jest taka sytuacja, że tylko spośród nich możemy wybierać - jednego wspólnego kandydata opozycji i o to serdecznie i z całego serca apeluję - mówił na antenie Radia Piekary Grzegorz Franki.

Dawid Kostempski deklaruje, że jest gotów do rozmów

Dawid Kosmtepski na swoim profilu w serwisie Facebook zadeklarował, że jest gotowy do rozmów:

 

Wydaje się jednak, że porozumienie między trzeba kandydatami jest mało prawdopodobne. Dawid Kostempski został wcześniej wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, bo z jednej strony dopiskiem Koalicja Obywatelska na swojej liście poparcia wprowadzał wyborców w błąd, a z drugiej strony złamał przecież pakt senacki - trudno zatem oczekiwać, żeby teraz jednak postanowił mu się podporządkować, tym bardziej, że prowadzi bardzo intensywną kampanię.

O tym, czy kandydaci faktycznie się spotkali i jak będzie ostatecznie wyglądała lista startujących w 74 senackim okręgu wyborczym przekonamy się już niebawem.

Zobacz także

Komentarze (46)    dodaj komentarz »

 • Kamil

  Dawid daj dobry przykład.ZREZYGNUJ JAKO PIERWSZY :)Po co godoć, pokaż że sam jesteś zdolny do takiej decyzji.

 • Filip

  Kostempski nie jest żadnym kandydatem opozycji, zdradził nawet własną partię, dla tylko i wyłącznie własnych interesów, nic nie potrafi, to człowiek destrukcja.Nie rozmawiajcie z nim.Nie głosujcie na niego.

 • wyborca

  Jak DK zostanie senatorem , to zrobi swoim wyborcom dobrze, oby nie bolało. Byłoby z jego strony uczciwie gdyby zrzekł się teraz senatorskiej diety. Nie słownie ( sic ! ) ale u notariusza. Czy zdobędzie się na taki krok w obecnej sytuacji bycia bezrobotnym prawniko - menadżerem. Fachowiec z takim wykształceniem dawno już miałby posadę. Co z nim nie tak ? A na razie biega po mieście i oferuje przyszłe swoje możliwości.

 • M.Sojka

  Dawaj Dawid i wracaj na prezydenta.

 • lijo z gazownie

  powinno być tak: Dawid wracaj i przeproś Pana Prezydenta

 • wyborca

  Kostempski to cwaniaczek, Swaczyna zaś to zwykły soroń i przynosi Ślązakom wstyd. Jedyny rozsądny wybór to Mercik.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.