Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Wybory 2019: Dawid Kostempski deklaruje chęć rozmowy z kontrkandydatami na fotel senatora

 • Dodano: 2019-09-04 12:15

Prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki na antenie Radia Piekary zaapelował do Dawida Kostempskiego, Henryka Mercika oraz Leona Swaczyny o to, aby nie byli dla siebie konkurencją w wyborach do senatu, ale żeby się dogadali i wybrali spośród siebie jednego kontrkandydata dla reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości - Doroty Tobiszowskiej. Dawid Kostempski zapowiada, że jest gotowy do rozmów.

Dla opozycji wybory parlamentarne 2019 stoją pod jednym hasłem: "wygrać z PiSem za wszelką cenę"

Wydaje się, że po czterech latach rządów Prawo i Sprawiedliwość umocniło swoją pozycję na politycznym rynku, a wiosenne wybory do europarlamentu również nie pozostawiają opozycji złudzeń - partia Jarosława Kaczyńskiego ma mocne poparcie społeczne. Liderzy opozycyjnych partii podjęli decyzję o zawiązaniu paktu senackiego, w myśl którego w poszczególnych okręgach wyborczych wystawieni zostaną wspólni kandydaci - w ten sposób zwiększają się ich szanse na zdobycie większej ilości mandatów w izbie wyższej.

W okręgu wyborczym nr 74 obejmującym Świętochłowice, Rudę Śląską, Chorzów, Piekary Śląskie i Siemianowice Śląskie, o senatorski mandat z ramienia PiS startuje Dorota Tobiszowska, radna miasta Ruda Śląska. Jeżeli pozostali kandydaci się nie zjednoczą, ma ona sporą szansę na zwycięstwo, bo, jak zapowiada prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki, żaden z trzech kandydatów opozycji sam nie jest wystarczająco mocny.

Dzisiaj jeszcze jest czas aby Henryk, Dawid i Leon usiedli razem do stołu i porozmawiali i być może uda się wyłonić spośród tej trójki - bo dziś jest taka sytuacja, że tylko spośród nich możemy wybierać - jednego wspólnego kandydata opozycji i o to serdecznie i z całego serca apeluję - mówił na antenie Radia Piekary Grzegorz Franki.

Dawid Kostempski deklaruje, że jest gotów do rozmów

Dawid Kosmtepski na swoim profilu w serwisie Facebook zadeklarował, że jest gotowy do rozmów:

 

Wydaje się jednak, że porozumienie między trzeba kandydatami jest mało prawdopodobne. Dawid Kostempski został wcześniej wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, bo z jednej strony dopiskiem Koalicja Obywatelska na swojej liście poparcia wprowadzał wyborców w błąd, a z drugiej strony złamał przecież pakt senacki - trudno zatem oczekiwać, żeby teraz jednak postanowił mu się podporządkować, tym bardziej, że prowadzi bardzo intensywną kampanię.

O tym, czy kandydaci faktycznie się spotkali i jak będzie ostatecznie wyglądała lista startujących w 74 senackim okręgu wyborczym przekonamy się już niebawem.

Zobacz także

Komentarze (46)    dodaj komentarz »

 • Za samorządem

  Najgorszym wyborem do senatu jest pani Tobiszowska z PiSu. PiSu który jest za centalizacja państwa, a sama ww. nie ma żadnych związków ze Świętochłowicami, czy Chorzowem. Nie wiem czym zasłynęła? Jedyne co znam to imię jej męża (tylko nie wiem czy jeszcze obecny). Na Pana Dawida również nie zagłosuję, ponieważ seoim startem wspiera PiS i jeszcze ta łudząco podobna nazwa komietu. Czyli pozostaje jedynie kandydat KO H.Mercik.

 • wiola

  delfin możesz pogadać z ulem przez telefon

 • Ala

  No i Koalicja Obywatelska została wy.....a przez DK. Teraz głosy się rozłożą na trzech i wygra P i S.Brawo! !.Sami się eliminują.

 • kuba

  Dawid! Hejtem się nie przejmuj, powodzenia. Psy szczekają karawana idzie dalej! Wierzę że będziemy mieli posła i senatora ze Świętochłowic! Błędy popełniałeś to fakt i o tym już sam dobrze wiesz. Ale z błędów trzeba wyciągać wnioski. Jakbyś trochę bardziej słuchał i ufał Bartkowi a nie Ewie, Beger by się nie panoszył. Szkoda tylko, że jak wygracie swoje to Świony już pozamiatane na 5 lat.Ale jeśli przegracie, to do ostrej, ale naprawdę ostrej roboty, razem, tu w naszych Świonach, mieszkańcy z Wami! A begerowym trollom z góry dziękuję za hejtowanie.

 • wyborca

  Hejtem jest też Twoje zdanie ? Szanuj opinie innych.

 • leopold

  Fajnie!!! Co prawda zarżnął miasto, swoim narcyzm em zaraził ludzi, ale trzeba mu dać szansę, może się kiedyś nauczy i mu wyjdzie. Jedyne co mu wyjść może po usilnych staraniach to dildo z krótką albo jak ktoś woli bontka. Precz z nie dojdą!!! I przestańcie wreszcie pisać, że on jest ze Świętochłowic, bo po pierwsze mieszka w Katowicach, a przyznawanie się do takiej "gwiazdy" to wstyd dla miasta i jego mieszkańców.

 • GG

  Bartek, no mogłeś się chociaż podpisać pod tym stekiem bzdur. Starczy ze zaufał Twojemu koledze Myszorowi i to był początek końca.

 • leopold

  Ta kosmiczna propozycja tego kawalarza to tak jak by Naprzód Lipiny wzywał Barcelonę na pojedynek o Puchar Europy. Z czym do ludzi. Ale pośmiać się można, a śmiech to zdrowie!

 • Fiona

  Ściebura pełnomocnikiem wyborczym? To może skończyć się tylko piękną katastrofą :D

 • leopold

  Jedyny taki Ecik z Lipin co zbiero kebry w kosztach też chce pogodać o senackim stołku. Uważam, że to godny Dawida dyskutant.

 • Bartek

  Jakiego "swojego"? Opozycja już Ciebie Dawidku-Abibasie wyrzuciła za haniebny numer z rejestracją komitetu wyborczego. Tacy potem sprzedają się zwycięzcy wyborów a miskę ryżu lub stołek dla zony. :)

 • Mieszkaniec

  Kabareciarz!

 • leopold

  W tym fachu też partacz!!

 • Anka z zaścianka

  Z trojga złego stawiałabym na Kostempskiego. W końcu będąc w senacie może się zrehabilituje i zrobi coś dla świon. Jeśli nie - to zrobi dobrze Begerowi :). A tamtych dwóch znacie? Bo Dorota Tobiszowska z Rudy to albo żona albo córka naszego eroparlamentarzysty, na którego głosowały całe świony jak starował wiele lat temu do sejmu, a który niewiele albo nic zrobił dla naszego miasta. Widać musi coś być w powiedzeniu, że władza jest jak narkotyk jak zaczniesz to musisz się uzależnić.

 • Kierowca

  Coś to on może zrobić dla siebie głupie lemingi.

 • FikiMiki

  No chyba żartujesz? Na Kostempskiego? Nigdy nie zagłosuje na człowieka który uciekł z miejsca wypadku samochodowego zostawiając rannych na pastwę losu.

 • Lektor

  Aleś głupi jak but

 • Słoń

  Na tym zdjęciu Kostempski wygląda jakby stał z kartką "Zbieram suchy chleb ... dla konia" :P

 • leopold

  Albo ogłasza : "jadę na śmietnik proszę o podwózkę". Może jak pojedzie wóz z MPGK to go zabierze po starej znajomości, fachowcy od segregacji wrzucą go chyba do zmieszanych bo do recyklingu się nie nadaje. Znowu drożej wyjdzie! Nie mógł pokazać tego zamiaru przed podwyżką?

 • TW Karol

  albo inaczej - Kto mnie przygarnie :)))))))))

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.