Wiadomości z Świętochłowic

Wybory 2019: Dawid Kostempski deklaruje chęć rozmowy z kontrkandydatami na fotel senatora

 • Dodano: 2019-09-04 12:15

Prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki na antenie Radia Piekary zaapelował do Dawida Kostempskiego, Henryka Mercika oraz Leona Swaczyny o to, aby nie byli dla siebie konkurencją w wyborach do senatu, ale żeby się dogadali i wybrali spośród siebie jednego kontrkandydata dla reprezentantki Prawa i Sprawiedliwości - Doroty Tobiszowskiej. Dawid Kostempski zapowiada, że jest gotowy do rozmów.

Dla opozycji wybory parlamentarne 2019 stoją pod jednym hasłem: "wygrać z PiSem za wszelką cenę"

Wydaje się, że po czterech latach rządów Prawo i Sprawiedliwość umocniło swoją pozycję na politycznym rynku, a wiosenne wybory do europarlamentu również nie pozostawiają opozycji złudzeń - partia Jarosława Kaczyńskiego ma mocne poparcie społeczne. Liderzy opozycyjnych partii podjęli decyzję o zawiązaniu paktu senackiego, w myśl którego w poszczególnych okręgach wyborczych wystawieni zostaną wspólni kandydaci - w ten sposób zwiększają się ich szanse na zdobycie większej ilości mandatów w izbie wyższej.

W okręgu wyborczym nr 74 obejmującym Świętochłowice, Rudę Śląską, Chorzów, Piekary Śląskie i Siemianowice Śląskie, o senatorski mandat z ramienia PiS startuje Dorota Tobiszowska, radna miasta Ruda Śląska. Jeżeli pozostali kandydaci się nie zjednoczą, ma ona sporą szansę na zwycięstwo, bo, jak zapowiada prezes Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki, żaden z trzech kandydatów opozycji sam nie jest wystarczająco mocny.

Dzisiaj jeszcze jest czas aby Henryk, Dawid i Leon usiedli razem do stołu i porozmawiali i być może uda się wyłonić spośród tej trójki - bo dziś jest taka sytuacja, że tylko spośród nich możemy wybierać - jednego wspólnego kandydata opozycji i o to serdecznie i z całego serca apeluję - mówił na antenie Radia Piekary Grzegorz Franki.

Dawid Kostempski deklaruje, że jest gotów do rozmów

Dawid Kosmtepski na swoim profilu w serwisie Facebook zadeklarował, że jest gotowy do rozmów:

 

Wydaje się jednak, że porozumienie między trzeba kandydatami jest mało prawdopodobne. Dawid Kostempski został wcześniej wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, bo z jednej strony dopiskiem Koalicja Obywatelska na swojej liście poparcia wprowadzał wyborców w błąd, a z drugiej strony złamał przecież pakt senacki - trudno zatem oczekiwać, żeby teraz jednak postanowił mu się podporządkować, tym bardziej, że prowadzi bardzo intensywną kampanię.

O tym, czy kandydaci faktycznie się spotkali i jak będzie ostatecznie wyglądała lista startujących w 74 senackim okręgu wyborczym przekonamy się już niebawem.

Komentarze (46)    dodaj »

 • "kolega" Dejwida

  Ten jego uśmiech, porwał mnie, głosuję na niego. Program ... nieważne.

 • AM

  Trzeba Pana wysłuchać. Wszak zna receptę jak narobić długów.

 • wyborca

  Do kandydata : Panie Kostempski, z kim ma Pan zamiar współpracować na rzecz Świętochłowic ? Spalił Pan za sobą wszystkie mosty i raczej nie ma posłuchu u okolicznych liderów ?

 • leopold

  A po co mu jakaś współpraca? Wystarczy mu, że przez 4 lata będzie pobierał senatorskie uposażenie robił to co najbardziej lubi - czyli siedział i robił sobie selfie, nie pogardzi też podróżami na koszt podatników co prze ćwiczył w naszym miasteczku.

 • leopold

  To jego hasło wyborcze : "To idę ja DK" to jak w tym filmie Jaś Fasola : Nadciąga totalny kataklizm".

 • Robertt

  Myślę, że Szanowny Pan były prezydent nie czyta tych opinii, co najwyżej jego klakierzy. Dlatego warto napisać parę słów do nich. Jakim trzeba być zawziętym, ograniczonym prostakiem, żeby stawać po stronie tak bezwzględnego, cynicznego, człowieka, który po trupach ciągnie do koryta. Wystawił nawet swoją partię, która szkodziła Polakom tyle lat. Drodzy klakierzy. Macie w zwyczaju wrzucać wszystkich wyborców PiS do jedneo worka, ludzi socjalu, dzieciorobów, głupich wrzodów społecznych. Wasze ulubione słowo fake news pasuje właśnie do tego jak ulał. Bez twardych dowodów szufladkujecie społeczeństwo na inteligencję PO i zacofanie PiS. Stosując jedynie metody totalnego wyparcia, zaprzeczacie faktom, przypisując sobie cechy ludzi wierzących w płaską ziemię. Niech wasz Ducze brnie do ciągle oddalajacego koryta, a wy podążajcie za nim. Piękny widok. "Świnie kwiczą a karawana idzie dalej"

 • Ecik

  Największy wrzód jaki mógł spotkać miasto, nikt z nim już nie rozmawia, nikt nie chce mieć z nim do czynienia.Pogadać możesz ale z Prokuratorem.

 • Czytelnik

  Doszły mnie słuchy, że Kostempskiemu marzy się stanowisko Komisarza i dlatego planuje zorganizować referendum w celu odwołania Begera. Czy to prawda?

 • informator

  Referendum, cóż, będzie senator biegał po mieście z kartkami w rodzaju tej jak powyżej ? A jak pogoni Begera będzie w rozterce, poświęci immunitet na rzecz VW Passata ?

 • Gosc

  Kostempski, skończ waść wstydu oszczędź, jego bezczelność nie ma granic

 • sąsiadka z Polnej

  Pan Dawid Kostempski twierdzi ,że startuje do Senatu na prośbę mieszkańców. Dlaczego wiec kupil luksusowe auto dla siebie jako prezydenta nie przejmując się finansami miasta, wówczas nie przejmował się zdaniem mieszkańców. Dlaczego twierdzi ,że mieszka na Polnej w Świętochłowicach chociaż sądy twierdzą inaczej ?

 • leopold

  Znacie możee kogoś co go prosił aby został senatorem? To może być ciekawy obiekt do pracy doktorskiej na temat pochodzenia i rozwoju matolstwa jaką zamierzam napisać.

 • Ala

  Ludzie którzy zostali odsunieci od koryta. Jest parę osób.

 • sąsiadka z Polnej

  Ciekawe, czy jako ewentualny senator pomieści się ze swoim ego w kawalerce na Polnej ?

 • zwollenik Po

  Jakim trzeba być bezczelnym, żeby najpierw swojej macierzystej partii PO dla własnego interesu prywatnego wyciąć taki numer z rejestracją podobnego komitetu, a potem chcieć gadać -do widzenia z tym megalomanem najwyższy czas, żeby rozliczyć tego Kostempskiego z tego co wyczyniał w Świcach , a potem może jak go nie zamkną gdzieś startować....a tu co chcemy szybko uciec przed odpowiedzialnością do Senatu wycinając po drodze taki numer....całe życie się udawało jakoś prześliznąć opiekunki, wypadek i inne cuda, ale teraz chyba już nikt na tę twarz się nie nabierze....

 • Sznita

  Popiera go paru mu podobnych z wyrokami i odsiadkami, takie "autorytety"

 • krist

  człowieku zajmij sie uczciwą pracą idż do pracy fizycznej bo o polityce nie masz pojęcia. Kostempski raus !!!

 • Ala

  Ale z uczciwiej pracy to co najwyżej możesz się garbu dorobić. Dlatego wszelkiej maści nieroby, nieuki, cwaniacy ludzie bez krzty honoru cisną się do koryta.A senackie koryto głębokie jest.

 • Ewa

  Świetochlowice doprowadzil do bankructwa - teraz chce uciec jak z miejsca wypadku

 • wyborca

  on nie ucieka, on przecież mówił ,że nie chodzi mu o immunitet. TRZEBA mu WIERZYĆ ! Nie ma drugiego tak ZŁOTOUSTEGO człowieka !

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również