Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zobacz, jak wygląda ulica Chrobrego po remoncie!

 • Dodano: 2018-01-31 13:00

Aż trudno uwierzyć, że kiedyś była tu polna droga. A teraz? Ścieżka rowerowa, miejsca postojowe, oświetlenie. Zobaczcie, jak po przebudowie wygląda ulica Chrobrego w Lipinach!

Wiele miesięcy temu przejazd łącznikiem między Godulą w Rudzie Śląskiej a Lipinami, wyglądał tak:

Obecnie zasadnicze roboty na ul. Chrobrego zostały zakończone. Droga jest oznakowana i przejezdna. Wykonawca dokonuje jeszcze drobnych prac porządkowych, które nie wpływają na użytkowanie. Dla rowerzystów dostępna jest ścieżka rowerowa, dla pieszych chodniki, a dla kierowców nowe miejsca postojowe - zlokalizowane przy MP nr 7 oraz SP nr 19. Zamontowano także progi zwalniające oraz nowe oświetlenie. Są też przejścia da pieszych.

Jakie imprezy czekają w mieście? Sprawdź

Zwracamy uwagę, że na drodze miejscami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, z kolei 40 km/h przewidziano na ok 300-metrowej drodze wewnętrznej, łączącej ul. Chrobrego z powstającym osiedlem Nowy Paryż (temat tej inwestycji poruszaliśmy tutaj i tutaj). Nową nawierzchnię zyskała także ul. Żelazna.

Jak Wam się podoba taka ulica Chrobrego?

Pokaż na mapie

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (66)    dodaj komentarz »

 • dziki hans

  "Zamontowano także progi zwalniające oraz nowe oświetlenie. Są też przejścia da pieszych." "Zwracamy uwagę, że na drodze miejscami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, z kolei 40 km/h przewidziano na ok 300-metrowej drodze wewnętrznej, łączącej ul. Chrobrego z powstającym osiedlem Nowy Paryż"A w ramach zachęty ktoś kiedyś zachwalał ,że ta droga jest po to aby mogły nią pędzić sanitarki z Świętochłowic do szpitala na Goduli. Pędzić po progach zwalniających?

 • John

  Ja tam widziałem jeden próg, chyba że dorobili teraz, jak się spieszy to z Lipin w Rudzie jesteś w 60-90 sekund - może to duzo i warto przez Chebzie 5 minut ? Pogadamy gdy będą twojego bliskiego wieźć.

 • dziki hans

  Swego czasu w podobnym , a może takim samym , a nawet tym samym miasteczku grupa byznesmenów zwanych zarządem miasta wpadła na pomysł aby dogodzić osobom bez dachu nad głową . W ramach tego pomysła godnego niejakiego Ferdka Kiepskiego zakupiono w kamienicy cztery mieszkania i wyremontowano na koszt miasta.Koszt modernizacji jednego mieszkania zamykał się kwotą około 100 tys. zł.Następnie ogłoszono przetarg na sprzedaż tych lokali no i po jak to bywa ostrej licytacji lokale poszły????? po cenie około 60 tys.zł/ szt.. Zakupione zostały przez osoby spoza miasta. Tak więc osoby nie zamieszkujące dostały od miasta bogatego swoją biedą po około 40 tys w prezencie. Takie to są sukcesy wcześniej odnotowane i dumnie odtrąbione w miasteczku jakby naszym , albo naszego jakby pokroju!!!

 • leopold

  Wszyscy tu piszący są przedmiotem manipulacji ,manipulacji polegającej na dowolnej publikacji przez właściciela takich wpisów , które mu pasują do jego gry , a więc czego i kiedy chce i w jakim kontekście. Oczywiście to jego chamskie prawo zatem niech też sam ze sobą dyskutuje (ilość uczestników takich samodyskusji nieograniczona ,mozna moderować bez końca, a ugrać można wiele. To jest ostatnio najmodniejszy sposób tworzenia faktów i kształtowania opinii!!! Zatem w nadziei opublikowania tego czegoś żegnam ten grajdół i życzę powodzenia pozostałym naiwniakom.

 • leopold

  Ten cały bełkot o wspaniałej inwestycji , i innych głupotach ma chyba zaciemnić fakt ,że miasto wydało kilka milionów złotych aby dogodzić deweloperowi, który zakupił działkę bez dojazdu i uzbrojenia , a zatem jak mniemam tanio. A potem miasto na swój koszt zrobiło drogę, wodociągi wodę i kanalizację, nie wiem kto zapłacił za gaz i prąd.Ciekawe jaki jest bilans tego co uzyskano za sprzedaż i tego ile włożono w uzbrojenie terenu już po sprzedaży na koszt sprzedającego!!!Pomijam fakt,że wiele dróg czeka na remonty ,ale najpilniejsza okazała się ta na hałdzie biegnąca do jakoby do nikąd zgodnie z istniejącym stanem przed budową domów. Jednym słowem pomieszkujący w świętochłowickich ruderach dopłacili do apartamentów tam budowanych!!

 • leopold

  Sadziłem ,że takie naiwne pytanie o bilans dokonań miasta jest zbyteczne, bo naczelnik zarabiając dla nas kokosy sam rzuci w pyski ciekawskiej hołocie mego pokroju ten niewątpliwy zdaniem niektórych sukces finansowy takich działań. A tu nic cisza. Nic???Przecież takie miliony zarobione dla miasta wypisane na plakatach wyborczych albo szmatławcach wciskanych do skrzynek to murowana gwarancja kolejnego sukcesu wyborczego. Skąd zatem ta skromność , a może wstyd w ich ujawnieniu? Zakładam zresztą jak większość spraw tutejszych to na pewno tajemnica służbowa, handlowa, zagrażająca bezpieczeństwu miasta , województwa, państwa , a nawet świata i co tam jeszcze kto wymysli. A więc nazywany na co dzień elektoratem , suwerenem , obywatelem itd. mam qówno do powiedzenia, dowiedzenia się i zadawania jakichkolwiek pytań. Wielu tu piszących na równych jak ja mniemałem prawach, których nie interesują moje chamskie i głupie pytania( bo oni już znają odpowiedzi na wszystkie pytania i tajemnice tego świata) przez samo ich zadanie zrobiło ze mnie malkontenta, pijaka, ciemniaka, głąba, matoła i ogólnie mówiąc wroga tego miasta i lokalnych patriotów pracujących w pocie czoła dla czegoś i ku chwale!! Bawi mnie ta rewolucyjna zawziętość i bezkompromisowość w stosunku do kogoś kto ma czelność mieć jakiekolwiek wątpliwości , a nawet tylko próbować mieć własne zdanie. Ostatnie wydarzenia w kraju wskazują,że to taka nowa polska norma zmierzająca pośpiesznie do ideału jaki wyznaczył w 1933 roku taki jeden facet z dziwnym wąsikiem.I takie chamskie podrygiwania osobników mnie podobnych już niedługo będą zwalczane u zarania.A to tylko albo aż nasze miasto-może już ktoś spisuje czyje może być ,a kogo won???Ps. Jeden dobrze obeznany i zorientowany pisze ,że na to moje pytanie jest tam gdzieś prosta odpowiedź. Zatem ponieważ jak słusznie tu uznano jestem matoł i głąb i woda na młyn .......wpisz o panie proszę te cyfry , które jak mniemam znasz - dochody i wydatki i oświeć moją zapyziałą ciemnotę .

 • Franc

  I kto to mówi ! Popłacz sobie jeszcze i przy okazji przypomnij co sam piszesz na innych.Nie jestem zwolennikiem obecnego prezydenta ale to nie znaczy że co zrobi to jest złe,ma więcej wtop niż sukcesów,lecz co do drogi to dobre rozwiązanie z korzyścią dla kasy miasta a i mieszkańców.Jak tego nie rozumiesz to trudno nikt na siłę ekonomii nikomu wciskał nie będzie.

 • Ktoś

  Oj kolego - ekonomista to z Ciebie nie jest :) Ekonomicznym rozwiązaniem (dla miasta, a nie dla deVelopera) byłoby, gdyby Pan deVeloper łaskawie na swój koszt wybudował tę drogę w ramach swojej inwestycji. Wówczas można by władzom miasta pogratulować nosa do interesów (mówię oczywiście o interesach miasta - żeby nie było ;) . A te kilka milionów złotych starczyłoby do wyremontowania kilkudziesięciu kamienic, że nie wspomnę o domkach fińskich... Ciekawe, że jakoś w sprawie uroczyska nagle istnieje możliwość wybudowania drogi i przez inwestora :)

 • John

  A po co remontować kamienice ? Żeby mieszkające w nich lumpy które nie płacą czynszu za darmo dostali nowe mieszkania które zniszczą w ciągu roku ?

 • waldek

  Jak to u faszystów bywa lumpów, inwalidów, emerytów i inne aspołeczne i nieprzydatne dla rozwoju jednostki skierować do odpowiednich obozów celem utylizacji!!!

 • John

  Emerytów i inwalidów to ty do tego nie mieszaj !! Co oni Ci zrobili ? Sam kiedyś nim będziesz !

 • Najemca

  Twoim zdaniem ci co mieszkają w budynkach komunalnych to lumpy?Ty cieciu zafajdany ja mieszkam w takim budynku i mam z dwa koła nadpłaty i ty mnie lumpem będziesz nazywać! Może ty sam nim jesteś?

 • John

  Przykra prawda - 90% najemców komunalnych to lumpy - pozostałe 10% to zwykli ludzie - nie wierzysz ? zerknij do sprawozdania miasta jak sytuacja wygląda i ile % tych lokali jest zadłużonych - nieroby i darmozjady niepłacące czynszu mieliby dostać remont budynków ? Jakim prawem ?? Won do roboty i płacić czynsz w pierwszej kolejności!!! . 2 koła nadpłaty w komunalnym ? Toś ty oligarcha !! Tylko czemu tam dalej jesteś w syfie zamiast kupić własne M ? No chyba że wasz komunalny to jakiś wyjątek a ludzie sami porządki, ale jakoś ciężko w to uwierzyć.

 • Najemca

  No widzisz!W moim budynku wszyscy płacą i nikt nie ma zadłużenia i co teraz masz do powiedzenia na ten temat? Skoro w mieszkanie zainwestowałem przeszło trzydzieści tysia to chyba nie myślisz że teraz to zostawię kombinatorom z mgl-u i pobiegnę kupić nowe mieszkanie bo takiemu jak ty wydaje się że wszędzie lumpy mieszkają i nie płacą czynszu ! Po za tym dlaczego ci co płacą mają cierpieć za swych sąsiadów którym to wisi?I o jakim ty syfie piszesz,może z zewnątrz budynek nie powala wyglądem lecz w środku jest całkiem przyzwoicie.W tym roku jest przewidziana termomodernizacja. Czasami jest lepiej siedzieć cicho niż wypisywać brednie usłyszane gdzieś na mieście typu jedna baba drugiej babie...........

 • John

  Brednie ? Ty nie wychodzisz z domu w ogóle ? Pokaż mi te zadbane budynki komunalne i skończ pisać [...]y bo jeszcze sam w nie uwierzysz !!! Rozwalające się rudery - to budynki komunalne. Wystarczy przejechać się tramwajem przez SW i zobaczyc - centrum, mijanka, o lipinach nie wspomnę - faktycznie, wspaniałe wypasione lokale, zadbane, opłacone - nic tylko wysłac im laurke. Szkoda że 90% nie płaci a syf taki żże z daleka to widać, gdyby się podeszło bliżej już nie wspomnę....P.s. Chcieliście demokracji to ja macie - jeśli ty płacisz a 5 sąsiadów nie - to tak czy siak budynek macie zadłużony i guzik Wam się należy - sorry, taki mamy klimat ...

 • Najemca

  Potrafisz czytać?Pisałem ze w moim budynku płacą wszyscy! A po drugie to widzę że ty wiesz lepiej w jakim stanie jest budynek w którym mieszkam?Stuknij się w ten pusty łeb i przestań mi wmawiać coś czego u mnie nie ma.Zwykły pieniacz jesteś i tyle, wszystko widziałeś i wszędzie byłeś a tak naprawdę to byłeś w czarnej d...ie i widziałeś światełko w tunelu hahaha. I nie interesują mnie inne budynki mnie interesuje mój w którym mieszkam i tyle ,komuś do talerza nie zaglądam.

 • John

  Jełopie - dyskusja rozchodzi się o remont budynków komunalnych - możesz sobie oligarcho mieszkać w swojej zapierdzianej kamienicy - guzik mnie to obchodzi - obchodzi mnie za to ładowanie publicznych pieniędzy w takie gnioty gdzie większość nie płaci. Tyle.P.s. Pamiętaj że kamienica to kamienica - nie ważne jak wyremontujesz - to zawsze tylko....KAMIENICA.Błahahahaha

 • Fikimiki

  Hahaha jakie naukowe stwierdzenie"kamienica po remoncie będzie zawsze kamienicą"A czym niby miała by być?Pałacem?

 • John

  No Najemca myśli że tak będzie - pałac z oligarchą w środku z nadpłatą 2 tysiące - błahahahah

 • Jolka

  Gdzie jest tak napisane że tak właśnie myśli i co w tym jest takiego niezwykłego że ktoś ma nadpłatę?Ja też mam i co? Widzę że nie znosisz krytyki i jesteś zarozumiały ale życie to zweryfikuje nie koniecznie na twą korzyść.

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.

Drogi Użytkowniku!

Dokładamy wszelkich starań by korzystanie z naszego serwisu było dla Ciebie komfortowe.

Dlatego staramy się dopasować dostępne w nim treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu przez administratora danych osobowych w celach analitycznych i statystycznych.

Przez dalsze korzystanie, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, z naszego serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące plików cookies, a także uzyskać dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach z naszej Polityki Prywatności.

Przejdź do serwisu