Wiadomości z Świętochłowic

Majówka 2021 na świętochłowickich drogach była spokojna

  • Dodano: 2021-05-05 11:00

Dwie kolizje z udziałem samochodów osobowych i nietrzeźwy rowerzysta – to bilans zdarzeń drogowych i wykroczeń, do których doszło w czasie majowego długiego weekendu w Świętochłowicach.


Tegoroczna majówka nie zasługuje na miano udanej. Kiepska pogoda – silny wiatr, znaczne zachmurzenie i deszcz ograniczyła spacery. Przedłużający się lockdown i zamknięcie większości dostępnych atrakcji także nie nastrajało do wycieczek. Wiele osób postanowiło zostać w domach i po prostu odpocząć. Wskazują na to także policyjne statystyki. 

Ogólnie było mniej wypadków niż w 2020 roku

W przypadku długich weekendów należy się liczyć ze wzmożonym ruchem na drogach, z tego też powodu na śląskich arteriach zaobserwować można było zwiększoną liczbę patroli ruchu drogowego. Jak poinformował PAP, zgodnie z danymi Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w okresie majówki 2021 na polskich drogach doszło do 205 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 252 zostały ranne. W wyniku przekroczenia przez kierujących pojazdami prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym mundurowi odebrali 677 praw jazdy. Przypomnijmy, że w analogicznym okresie w 2020 roku doszło do 185 wypadków, zginęło 26 osób, 208 zostało rannych, a policjanci zatrzymali 1281 praw jazdy.

Majówka 2021 na świętochłowickich drogach

Jak informuje sierż. Agnieszka Ściebura, zastępczyni oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, majówka w Świętochłowicach przebiegła spokojnie. 

- W czasie długiego weekendu majowego zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę (3 maja), nie było żadnych wypadków drogowych, ale doszło do dwóch kolizji, w efekcie których policjanci zatrzymali dwa dowody osobiste. Najczęściej popełniane wykroczenia to przekroczenie prędkości przez kierowców – informuje sierż. Agnieszka Ściebura.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Przy takim stanie dróg to nic dziwnego,ludzie są szczęśliwy że cali dojeżdżają do domu. beger zastał Świętochłowice murowne a zostawi gliniane. On myśli że nadal mieszka na wsi

  • Darek

    Normalnie co by nie bylo winien jeden . Zalosne komentarze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również