Wiadomości z Świętochłowic

Szykuje się wycinka 8 drzew przy ul. Pocztowej w Świętochłowicach

 • Dodano: 2021-02-08 08:15, aktualizacja: 2021-02-08 00:14

Zmiany na ulicy ul. Pocztowej w Świętochłowicach. Szykuje się wycinka drzew, ale będą też nowe nasadzenia.


8 drzew w Świętochłowicach pójdzie pod topór

Jak poinformował rzecznik prasowy świętochłowickiego magistratu, Urząd Marszałkowski województwa śląskiego udzielił zgody na wycinkę 8 krzywych drzew przy ul. Pocztowej w Świętochłowicach. Miejsce to nie zostanie całkowicie pozbawione roślinności. Jak przekonuje przedstawiciel UM, pojawią się tam nowe nasadzenia.

Spacerując ulicą Pocztową w Świętochłowicach można zobaczyć pokrzywione pnie, które znajdują się w kiepskim stanie zdrowotnym. Drzewa nie tylko są chore, ale zagrażają także bezpieczeństwu zarówno przechodniów, jak i przejeżdżających tuż obok samochodów.

Drzewa przeznaczone do wycinki nie posiadają dziupli oraz gniazd ptasich i nie występują na nich zwierzęta chronione – wskazuje rzecznik prasowy świętochłowickiego magistratu. 

Jakie drzewa zostaną posadzone przy ul. Pocztowej?

Wiadomo już, że stare i przeznaczone do wycinki drzewa zastąpią nowe. Jakie wybrano gatunki? Niebawem posadzone zostaną tam klony czerwone. Wybrano je nie bez przyczyny, bowiem drzewa te charakteryzuje się lepszą tolerancją na zanieczyszczenia powietrza miejskiego oraz wykazuje niekwestionowane walory estetyczne. Co więcej, nie posiadają też rozłożystych koron. Drzewa te stanowią ozdobę wielu miejsc, a od XVIII wieku sadzone są w parkach w całej Europie. Jednym słowem przy Pocztowej będzie nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie.

 

Komentarze (14)    dodaj »

 • karlus ze Hugobergu

  co jest winne drzewo ze jest krzywe? Na moj chuopski rozum chyba nic. Komu te bjydne stromy zawodzajom ? chyba takim lebrom co chcom proscic banany i uogorki.Gańba - weście sie lepi za tyn zasrany stow "KALINA"!!!

 • leopold

  Zauważyliście pewną prawidłowość? Jak mają wyciąć osiem drzew to szumnie ogłasza si~ zamiar, usprawiedliwia i tłumaczy, macha się hołocie jakimiś świstkami z pozwoleniami itd. Jak wycinają hektary drzew to jest cisza - czasami zaskoczeni świadkowie zrobią jakiś alarm. O ile zdążą.

 • schizo

  Zagonić prezesów i biurwy z SM do odśnieżania. Z czego maja swoje pensje? Z naszych opłat za eksploatację. Potrafią tylko podnosić te opłaty.

 • Obserwator

  Zdecydowanie za dużo wycinają drzew i to zdrowych dużych drzew

 • wkurzony

  Prezesów i dyrektorów MPUK zagonić do łopaty bo jest ich więcej niż w międzynarodowych koncernach i to ich utrzymanie kosztuje miasto najwięcej ! Nad niczym nie panują nieudaczniki a trzymają się koryt od lat.Świony pokryte brudna mazią , chodniki nie do przejścia a cci kasę biorą za co ?

 • Ecik

  Racja szkoda ludzi którzy muszą na nich robić darmozjady biorą kase za nic i jeszcze ludzi gnoja ale mam nadzieję że przyjdzie na nich czas

 • Olo

  a jest ich cała masa

 • Emil

  Czy miasto i SM w końcu weźmie się za odśnieżanie osiedli? Na co czekacie aż ktoś sie połamie? To jest kpina.

 • ???

  Po co odśnieżać? W końcu i tak śnieg zamieni się w wodę a zaoszczędzone pieniądze można ...... Dopowiedz sobie sam.

 • jorg

  Emil nie patrz na innych ino bier łopata i odśnieżej

 • Mis

  Do łopaty trza mieć mgr

 • ehhhh

  Katowice odśnieżają, a zaspy wywożą poza centrum miasta. A u nas od lat nie tylko na terenach SM, ale i na terenach miejskich brodzi się w śniegu co najmniej jakbyśmy mieszkali w Bieszczadach.

 • voytek81

  Gada gadu o drzewach a tym czasem w mieście śnieżny chlew niczym w miejscowości koło Sztumu.

 • Kwl

  A kogo to obchodzi ?? Cały rok wycinają i sadzą nowe. Naprawdę temat godny uwagi. Weźcie się może za brak odśnieżania na osiedlach bo SM to już nic nie robi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również